28.07.2015 Справа № 756/8126/15-ц
№756/8126/15-ц
№2-о/756/205/15
28 липня 2015 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В. перевіривши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа - Міністерство охорони здоров»я про встановлення факту,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку окремого провадження із заявою у якій просить встановити безліч фактів, крім іншого, що МОЗ України припинило право на медичну інформацію наказом від 30.05.1997 року №166/129 та від 10.10.2014 року №789/1248 про встановлення причинного зв»язку хронічно променевої хвороби заявника з дією іонізуючого випромінення, яка виникла від тривалої дії загального зовнішнього опромінення всього організму внаслідок радіоактивних опадів після вибухів ядерної зброї у повітрі та ліквідації наслідків ЧАЕС і надходженні в організмі заявника токсичних ізотопів…; спричинення радіаційного ушкодження кровоносних судин внаслідок поселення заявника як внука розстріляного дідуся до зони Семипалатинського ядерного полігона … Крім іншого, просив зобов»язати МОЗ України розглянути медичну справу, яку відмовили розглянути в 1978 році по посвідченню постраждалого від радіаційного опромінення та радіаційного ушкодження судин…
Розділ ІV «Окреме провадження», чітко визначає категорії справ та порядок їх розгляду в порядку окремого провадження. Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства.
Встановлення факту, що має юридичне значення, здійснюється в порядку окремого провадження, передбаченого главою 6 ЦПК України. У справах окремого провадження, особами, які беруть участь у справі, є заявник та заінтересована особа.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено:
який факт заявник просить встановити та з якою метою;
причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
докази, що підтверджують факт.
До заяви мають додаватися докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
В порушення вказаних вимог заява не містить чіткого зазначення про встановлення якого конкретного факту просить заявник, чіткого формулювання вимоги, відомостей з якою метою необхідно встановити факти. Заява не містить доводів та обґрунтування можливості встановлення вказаних фактів в порядку окремого провадження та їх юридичного значення для заявника. До заяви не додано довідки про втрату та неможливість відновлення втрачених документів, що посвідчують ці факти.
Зазначаючи заінтересованою особою Міністерство охорони здоров»я заявник не вказує та не обґрунтовує у чому заінтересованість Міністерства охорони здоров»я у даній заяві та встановленні фактів про які йдеться в заяві.
За таких обставин, заяву залишено без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків.
Для усунення цих недоліків ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 10.07.2015 року був установлений строк до 22.07.2015 року, але не більше п»яти днів з часу отримання ухвали про усунення недоліків.
27.07.2015 року ОСОБА_1 до суду подано заяву «Про виправлення недоліків», яка за своїм змістом аналогічна із первісною заявою, при цьому не містить відомостей, доводів і обґрунтувань про які йшлося в ухвалі про усунення недоліків заяви.
Таким чином, ухвала суду про усунення недоліків заяви станом на 28.07.2015 року ОСОБА_1 не виконана.
У відповідності до ст. 121 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виправить вказані недоліки, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. 121 ЦПК України,
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа - Міністерство охорони здоров»я про встановлення факту - визнати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В. Шевчук