Постанова від 17.02.2015 по справі 755/3599/15-п

Справа № 755/3599/15-п

ПОСТАНОВА

іменем України

17.02.2015 року суддя Дніпровський районний суд м. Києва САВЛУК Т.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку Київської області, громадянку України, пенсіонерку, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 (гурт.), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з даних, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення за КИ №0044863 від 27 січня 2015 року: " 23 січня 2015 року в павільйоні за адресою м. Київ, бул. Лепсе, буд. 3-А, реалізувала алкогольні напої без відповідної ліцензії, чим гр. ОСОБА_2 вчинила порушення передбачене ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Вивчивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення КИ №0044863 від 27 січня 2015 року, суд прийшов до висновку про неможливість розгляду в судовому засіданні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з наступних підстав.

У відповідності до вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення: "В протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення правопорушника; інші відомості необхідні для вирішення справи."

Протокол про адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підпису.

При складанні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обв'язки, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі."

Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Частиною 3 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановлена відповідальність за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме, торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами з рук, - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Відповідно до ст. 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Постановою Кабінету міністрів України від 16 січня 2012 р. № 17 "Про затвердження Порядку зберігання вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення речей і документів", а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.

Як встановлено Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ за № 185 від 22.02.2001 року, відповідно до ст. 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення (80732-10) речі й документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів внутрішніх справ, про що в протоколі про адміністративне правопорушення або у протоколі про адмінзатримання робиться запис, які саме речі, предмети, документи вилучені в затриманого, указуються їх індивідуальні ознаки, номери і т.ін., а за потреби - місця та обставини їх виявлення, якщо це має суттєве значення при розгляді адміністративної справи. Вилучені речі й документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у місцях, що їх визначають органи (посадові особи), яким надано право провадити вилучення речей і документів, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують або повертають власникові, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

Як убачається з наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення КИ №0044863 від 27 січня 2015 року: " 23 січня 2015 року в павільйоні за адресою м. Київ, бул. Лепсе, буд. 3-А, реалізувала алкогольні напої без відповідної ліцензії", однак всупереч вимог 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в адміністративному матеріалі відсутній протокол огляду та вилучення алкогольних напоїв вилучених посадовими особами Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві, під час огляду речей гр. ОСОБА_2, під час складанні протоколу про адміністративне правопорушення, та які є безпосереднім об'єктом правопорушення, враховуючи, що у разі накладення на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення, санкція ч.1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, передбачає обов'язкову з конфіскацію предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Відповідно до ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, однак, зазначені недоліки позбавляють суд можливості оцінити та повно і об'єктивно дослідити всі обставини справи.

За таких обставин, адміністративний матеріал щодо ОСОБА_2. підлягає поверненню до Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві для доопрацювання.

Враховуючи те, що вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють розгляд протоколу в судовому засіданні, суддя, на підставі наведеного, та керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 268, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал №755/3599/15-п про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Дніпровського РУГУ МВС України в місті Києві - для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ