Ухвала від 27.07.2015 по справі 585/1947/15-а

Справа № 585/1947/15-а

Номер провадження 2-а/585/45/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2015 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі :

головуючої - судді Кондратенко Л.П.

при секретарі: Петренко Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни адміністративну справу за позовом Роменського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області до Борбрицької сільської ради Роменського району Сумської області, третя особа: ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,

ВСТАНОВИВ:

Роменський міжрайонний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому прохає суд визнати протиправним та скасувати рішення Бобрицької сільської ради 62 сесії 6 скликання від 09.04.2015 року «Про розгляд заяв», яким ОСОБА_1 надано у користування земельну ділянку, площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства на території Бобрицької сільської ради.

Ухвалою Роменського міськрайонного суду від 10 липня 2015 року було відкрито провадження у вищезазначеній справі.

У судовому засіданні прокурор Роменського міжрайонної прокуратури ОСОБА_2 заявила клопотання про направлення справи за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.

Представник Бобрицької сільської ради не заперечував.

Третя особа ОСОБА_1 до суду не з'явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до положень частин першої, другої та третьої статті 18 КАС України предметна підсудність адміністративних справ визначається залежно від того, який суб'єкт владних повноважень є стороною у справі.

Так, згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Частиною 2 цієї статті визначено ,що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Прокуратура України та її підрозділи на місцях є державним органом.

По даній справі Роменська міжрайонна прокуратура Сумської області заявила позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, який також є державним органом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, якщо після відкриття провадження по справі та до початку розгляду справи виявилось, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності, суд передає справу на розгляд іншого адміністративного суду.

Відповідно до п. 6 постанови № 2 від 06.03.2008 року Пленуму Вищого адміністративного суду України Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ, у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності, суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанції з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Беручи до уваги те, що суд, який розглянув справу, не віднесену до його юрисдикції, не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні частини першої статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод від 04.11.1950 року даний позов необхідно передати на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 18, 22 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу № 585/1947/15-а ( № провадження 2-а/585/45/15) за позовом Роменського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області до Борбрицької сільської ради Роменського району Сумської області, третя особа: ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

Суддя:підпис…

Копія вірна:

Суддя Роменського міськрайонного суду ОСОБА_3