про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/2130/15
27 липня 2015 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.02.2015 року № НОМЕР_1.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем не додано копії всіх документів, доданих до позовної заяви, для вручення відповідачу, а саме копії рішення про результати розгляду повторної скарги Державною фіскальною службою України від 18 червня 2015 року № 5790/Б/199-99-10-01-03-14.
Також позивачем не сплачено судовий збір у повному розмірі за подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Із позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області від 25.02.2015 року № НОМЕР_1 про збільшення суми грошового зобов'язання (штрафу) у розмірі 510,00 грн. При цьому, суд звертає увагу, що заявлена позивачем вимога про скасування рішення про збільшення суми грошового зобов'язання є майновою, оскільки оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна і реалізація цього рішення має безпосереднім наслідком зміну складу майна позивача. Така позиція суду узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»), за якою вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (частина третя статті 4 Закону № 3674-VI).
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн. Отже, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 73,08 грн., майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1827,00 грн. та не більше 4872,00 грн.
Позивачем разом із позовною заявою подано до суду квитанцію № N13RU59593 від 22 липня 2015 про сплату судового збору в сумі 73,08 грн., що не відповідає розміру ставки судового збору, визначеного Законом України «Про судовий збір» для позовних вимог майнового характеру. У випадку, який розглядається, належний до сплати розмір судового збору становить 1827,00 грн., але при поданні позовної заяви слід сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору, тобто 182,70 грн., а тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 109,62 грн. (182,70 грн. -73,08 грн.).
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу «Судовий збір, за позовом __________(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35157712».
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду 1) документів, що приєднуються до неї, для вручення відповідачу, а саме копії рішення про результати розгляду повторної скарги Державною фіскальною службою України від 18 червня 2015 року; 2) доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі або доказів звільнення від сплати судового збору.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення - рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 серпня 2015 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.