Справа № 2-а-2696/10/1970
29 вересня 2010 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої Подлісної І.М.
секретаря Калиняк О.В.
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 - ревізійного управління в Тернопільській області до Приватного підприємства "Брайт Плюс" про стягнення коштів
Контрольно-ревізійного управління у Тернопільській області звернулось до Тернопільського окружного адміністративного з адміністративним позовом контрольно-ревізійного управління у Тернопільській області до Приватного підприємства "Брайт Плюс" про стягнення коштів, отриманих з порушенням вимог чинного законодавства, в сумі 8 585, 60 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 1.1.4.2 Плану контрольно - ревізійної роботи КРУ в Тернопільській області на І квартал 2010 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 12.01.2010 року №1,2 від 18.01.2010 року №18,19, проведено планову ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності в частині використання коштів Стабілізаційного фонду на реалізацію проектів соціально - економічного розвитку регіонів та коштів бюджету розвитку обласного бюджету в управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації за 2009 рік. В ході ревізії виявлено порушення, а саме: завищення вартості робіт на суму 8565, 60 грн.Відповідно до статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (із змінами), позивачем листом від 21.04.2009 року №19-05-12-15/1735 пред'явлено обов'язкову вимогу про перерахування зазначених вище коштів в повному обсязі в дохід державного бюджету.
Представник позивача ОСОБА_2 - ревізійного управління в Тернопільській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити, стягнути з Приватного підприємства "Брайт Плюс" кошти в сумі 8 565 гривень 60 копійок на користь державного бюджету посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився про час і місце судового засідання відповідача було повідомлено належним чином.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області звернулося із адміністративним позовом до Приватного підприємства "Брайт Плюс" про стягнення коштів, отриманих з порушенням вимог чинного законодавства, в сумі 8565,60 грн.
Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.
Так, згідно п.8 ст.10 цього Закону контрольно-ревізійні управління наділені правом у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.
В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.
Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Так, контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області відповідно до п. 1.1.4.2 Плану контрольно - ревізійної роботи КРУ в Тернопільській області на І квартал 2010 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 12.01.2010 року №1,2 від 18.01.2010 року №18,19, проведено планову ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності в частині використання коштів Стабілізаційного фонду на реалізацію проектів соціально - економічного розвитку регіонів та коштів бюджету розвитку обласного бюджету в управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації за 2009 рік.
Разом з тим, КРУ у Тернопільській області проведено зустрічну звірку з питань підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків. Що здійснювалися між Приватним підприємством "Брайт Плюс" та управлінням капітального будівництва Тернопільської ОДА за 2009 рік.
В ході зазначеної ревізії встановлено ряд порушень, що відображено в акті ревізії №05-22/29 від 08.04.2010 року.
В подальшому позивачем, з урахуванням положень статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (із змінами), листом від 21.04.2009 року №19-05-12-15/1735 пред'явлено обов'язкову вимогу про усунення виявлених ревізією порушень
Як встановлено в судовому засіданні, Приватним підприємством "Брайт Плюс" виконувались роботи реконструкції сантехнічних мереж з влаштування паливної дитячого садочку в с. Увисла Гусятинського району.
Роботи виконувались на підставі контракту від 21.12.2009 року, б/н, укладеного між Приватним підприємством "Брайт Плюс" (Підрядник) та УКБ Тернопільської ОДА (Замовник) на загальну суму 769 тис. грн. Даний контракт на виконання робіт укладений у відповідності до вимог "Положення про підрядні контракти у будівництві України" затвердженого Науково - технічною радою Міністерства України у справах будівництва і архітектури (протокол від 15.12.1993 року) та постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 року №668 "Про затвердження загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві".
До укладеного контракту додано договірну ціну, яка є невід'ємною складовою і визначена як тверда величина.
Розрахунок договірної ціни здійснено у відповідності до Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000 (із змінами та доповненнями), тобто на підставі поточних цін на матеріально-технічні ресурси для визначення прямих витрат, а решта витрат визначені розрахунковим шляхом.
При складанні актів виконаних робіт використовувалися розцінки прямих витрат у відповідності до цін 2000 року згідно ДБН Д.1.1.-1-2000.
Впродовж періоду, який підлягав звірці у відповідності до актів прийняття виконаних підрядних робіт форми КБ-2в приватним підприємством виконано, а Замовником прийнято робіт на загальну суму 769 тис. грн.
Проведеною під час звірки перевіркою актів виконаних робіт встановлено завищення вартості робіт на загальну суму 8565, 60 грн.
Так, в акті приймання виконаних робіт ф. КБ-2в за грудень 2009 року (п. 24,27,28) в порушення п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 "Правил визначення вартості будівництва", затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 (із змінами та доповненнями) завищено обсяг з влаштування покриттів з бруківки на 11 кв.м, а також при виконанні робіт з влаштування покриттів з бруківки завищено розцінку за рахунок завищення розміру заробітної плати (шифр розцінки Р18-46-1), що в кінцевому результаті призвело до завищення вартості робіт на суму 8565, 60 грн., включно з ПДВ.
Для відшкодування та усунення порушень, начальнику УКБ Тернопільської ОДА, направлялись обов'язкові вимоги від 21.04.2010 року №19-05-12-15/1735 щодо відшкодування зайвих витрат бюджетних коштів через завищення вартості робіт шляхом повернення коштів Приватного підприємства "Брайт Плюс" в сумі 8565, 60 грн.
Начальник УКБ Тернопільської ОДА інформував КРУ в Тернопільській області, що Приватному підприємству "Брайт Плюс" направлено листи про відшкодування зайво отриманих коштів через завищення вартості робіт, однак вказана вимога була не виконана.
На момент подання адміністративного позову Приватне підприємство "Брайт Плюс" не повернуло незаконно одержані бюджетні кошти.
Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представниками позивача та досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження, а відповідач, в свою чергу, не надав доказів які б підтвердили протилежне.
З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, Законом України
"Про державну контрольно - ревізійну Службу України", від 26.01.1993
№ 2939-ХІІ, суд, -
Позов задовольнити. Стягнути з Приватного підприємства "Брайт Плюс" кошти в сумі 8 565 (вісім тисяч п'ятсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок на користь державного бюджету за реквізитами: банк одержувача ГУ ДКУ в Тернопільській обл., МФО 838012, реєстраційний рахунок 31116090700002, код призначення платежу 21080500.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.