про закриття провадження у справі
Справа № 2-а-2439/10/1970
27 липня 2010 року м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Подлісної І.М.
при секретарі Будзик Б.В.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі Тернопільської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернополі Тернопільської області про визнання дій неправомірними та стягнення коштів
Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі звернулося до адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернополі про визнання неправомірними дій щодо не прийняття до заліку суми виплаченої державної адресної допомоги, суми витрат на виплату підвищення непрацюючим пенсіонерам, суми витрат з виплати і доставки пенсій та стягнення з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернополі на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі суми виплаченої державної адресної допомоги, суми витрат на виплату підвищення непрацюючим пенсіонерам, суми витрат з виплати і доставки пенсій за квітень, травень, червень 2010 р. в сумі 326 125 грн. 22 коп.
При зверненні до суду позивач керується нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положень ст. 104 КАС України, особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно - правових відносин.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.
Частина 2 статті 2 КАС України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
В ч. 2 ст. 21КАС України передбачено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що предметом спору в даній справі є зобов'язання відповідача прийняти до відшкодування та внести в акти щомісячної звірки витрати на щомісячну державну адресну допомогу та витрати на доставку та виплату пенсій, які збільшились у зв'язку з виплатою щомісячної державної адресної допомоги.
Механізм такого відшкодування передбачено Порядком відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер, внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (затв. спільною постановою правління Пенсійного Фонду України, правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003р. N 5-4 4).
Відповідно до цього Порядку (пункт 2) відшкодування зазначених витрат здійснюється на централізованому рівні, однак на підставі актів щомісячної звірки погоджених відповідними районними органами Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування.
Таким чином, зазначений Порядок не врегульовує спірних правовідносин, що виникли в цьому випадку, оскільки встановлене ним правило підписання актів звірки розрахунків має застосовуватися за відсутності спору з приводу сум які підлягають відшкодуванню, а тому суд вважає, що обраний у цій справі позивачем спосіб захисту (відновлення) порушеного права не відповідає змісту прав Управління Пенсійного фонду щодо відшкодування понесених ним витрат.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дану адміністративну справу необхідно провадженням закрити у зв'язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
керуючись п. 1 ч.1 ст. 157КАС України, суд, -
Закрити провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернополі про визнання неправомірними дій щодо неприйняття до заліку суми виплаченої державної адресної допомоги, суми витрат на виплату підвищення непрацюючим пенсіонерам, суми витрат з виплати і доставки пенсій та стягнення з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернополі на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі суми виплаченої державної адресної допомоги, суми витрат на виплату підвищення непрацюючим пенсіонерам, суми витрат з виплати і доставки пенсій за квітень, травень, червень 2010 р. в сумі 326 125 грн. 22 коп.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5 денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухала суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження і апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Подлісна І.М.