Справа № 2-а/1970/512/11
"21" березня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Жука А.В.,
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1
представник відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за позовом Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами,
Кременецька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за платежем єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в сумі 169,73 гривень.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів викладених в позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання повторно не з'явився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини, що мають значення для справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
ОСОБА_2 як фізична особа - підприємець зареєстрований Кременецькою райдержадміністрацією 18.07.2006. На обліку в Кременецькій МДПІ відповідач перебуває з 26.07.2006.
Відповідно до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності" із змінами та доповненнями, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 обрав спрощену систему оподаткування на 2008 рік, подавши до Кременецької МДПІ заяву від 14 березня 2008року на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Враховуючи подану заяву Кременецькою міжрайонною державною податковою інспекцією видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії Е №805703, терміном дії з 01.04.2008 по 31.12.2008. За вказаний період ставка єдиного податку на обраному підприємцем виду діяльності (роздрібна торгівля) становила 150,00 грн.
Таким чином, відповідач взяв на себе обов'язок сплачувати щомісячно 150,00 гривень єдиного податку.
Відповідно до ч.6 п.2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності" із змінами та доповненнями суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділення Державного казначейства України.
Відповідно до картки особового рахунку відповідач не перерахував кошти на сплату єдиного податку, що нарахований по терміну сплати 20 листопада 2008 року в сумі 150,00 гривень.
Крім того, за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання до відповідача застосовано штрафні санкції:
- згідно податкових повідомлень-рішень від 26.09.2008 №№0009411701/0, 0009401701/0 на загальну суму 73,73 гривні;
- згідно податкового повідомлення-рішення від 05.01.2009 №0000101701/0 на загальну суму 14,99 гривень.
Відповідачем частково погашено заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 70,00 гривень. Залишок непогашеної суми по штрафних санкціях становить 18,72 копійки.
Крім того, за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання відповідачу нараховано пеню в сумі 1,01 гривня.
Таким чином, відповідач в порушення вимог Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»не сплачував єдиний податок, внаслідок чого виникла заборгованість зі сплати єдиного податку станом на 09.02.2011 в сумі 169,73 гривень.
Відповідно до п. 1.2) частини першої ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинним станом на момент виникнення податкового боргу та втратив чинність з 01.01.2011 у звязку із набранням чинності Податковим кодексом України (далі по тексту - Закон №2181) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначенні Законом визначається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з абз. 1.3) частини першої ст. 1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Таким чином, несплачені у встановлені Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»строки суми єдиного податку є податковим боргом відповідно до абз. 1.3) ст. 1 Закону 2181 та п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181.
Таким чином, станом на 09.02.2011 податковий борг фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 зі сплати єдиного податку становить 169,73 гривень.
Відповідно до п.п. 6, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено, зокрема: забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, суд вважає, що доводи позивача не спростовуються матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах законодавства, а тому суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, м. Кременець, вул. Дубенська, 102) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами за платежем єдиний податок на підприємницьку діяльність фізичних осіб в сумі 169,73 гривень (сто шістдесят дев'ять гривень 73 копійки), які перерахувати на рахунок державного бюджету 34217379700317, код платежу 18050200, ГУДКУ у Тернопільській області.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.