Справа № 2-а-3750/10/1970
"14" січня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
судді Жука А.В.
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю представників:
позивача: ОСОБА_1
відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за
адміністративним позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції
до приватного малого підприємства «Люкс»
про стягнення заборгованості
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного малого підприємства «Люкс»про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафних санкціях в сумі 2059,51 гривень, в тому числі 112,76 гривень пені.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів викладених в позовній заяві, просить позов задовольнити, посилаючись на те, що в результаті проведених Тернопільською ОДПІ перевірок за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ПМП «Люкс»(акти від 19.11.2009 № 10855/19/18/23/14027899 та від 18.05.2010 № 4580/19/18/23/14027899) встановлено факт порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Представник відповідача в судове засідання 14.01.2011 повторно не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, а отже суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому можливо розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Представник відповідача в судових засіданнях 20.12.2010, 22.12.2010 та 27.12.2010 проти позову заперечив та просить в задоволені позовних вимог відмовити повністю та вказав, що заборгованість ПМП «Люкс»перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафних санкціях була погашена про, що свідчать представлені суду платіжні доручення № 482 від 02.06.2010 на суму 1020,00 гривень та № 407 від 15.12.2009 на суму 1020,00 гривень.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Приватне мале підприємство «Люкс»зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 23.04.1991 із присвоєнням ідентифікаційного коду 14027899.
Згідно з ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Тернопільською ОДПІ у листопаді 2009 року проведено перевірку щодо дотримання ПМП «Люкс»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії, про результати якої складено акт від 19.11.2009 № 10855/19/18/23/14027899 та встановлено, що відповідачем в порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не забезпечено щоденний друк фіскального звітного чека та не забезпечено його зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Тернопільською ОДПІ у травні 2010 року повторно проведено перевірку щодо дотримання ПМП «Люкс»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії, про результати якої складено акт від 18.05.2010 № 4580/19/18/23/14027899 та встановлено, що відповідачем в порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не забезпечено зберігання фіскального звітного чека в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог п. 9 ст. 3 цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В результаті, виявлених Тернопільською ОДПІ порушень, до ПМП «Люкс»були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1020,00 гривень, згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005112303 від 25.11.2009, яке отримано відповідачем 27.11.2009, що підтверджується підписом на корінці рішення та штрафні (фінансові) санкції в сумі 1020,00 гривень, згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002572303 від 21.05.2010, яке отримано відповідачем 27.05.2009, що підтверджується підписом на корінці рішення.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми штрафних (фінансових) санкцій, застосовані до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вищезазначеного Закону, підлягають перерахуванню до Державного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою відповідачем штрафних (фінансових) санкцій, Тернопільською ОДПІ було нараховано пеню в розмірі 112,76 гривень.
Доводи представника відповідача щодо сплати (платіжні доручення № 482 від 02.06.2010 на суму 1020,00 гривень та № 407 від 15.12.2009 на суму 1020,00 гривень) штрафних санкцій спростовуються наступним.
Пунктом 1 додатку 4 «Памятка про порядок заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення)платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету»до Наказу Державної податкової адміністрації України від 01.07.2002 № 301 «Про затвердження Порядку подання фінансовими установами органам державної податкової служби повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків і зборів (обов'язкових платежів) та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету»(далі по тексту -Порядок»визначено порядок заповнення поля «Призначення платежу»платіжного документу у разі сплати платежів до бюджету.
Пунктом 5 додатку 4 Порядку, передбачено, що у разі заповнення поля «Призначення платежу»з порушенням вимог, визначених Порядком, розрахунковий документ приймається до виконання, при цьому вважається, що платник податків сплачує податкове зобов'язання (штрафну санкцію) або податковий борг (код виду сплати 101).
Відповідно до п. 1 Податкового роз'яснення щодо черговості погашення та окремих питань стягнення сум податкового боргу, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 13.11.2002 № 540, роз'яснено, що пунктом 17.3 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум. Тобто норми закону, що встановлюють черговість погашення податкового боргу, у повній мірі розповсюджуються на суми штрафних санкцій.
Таким чином, кошти, що надійшли на сплату зобов'язань з податку, збору (обов'язкового платежу), спрямовуються на погашення податкових зобов'язань з того самого платежу у порядку календарної черговості настання граничних термінів їх сплати. Така черговість погашення діє незалежно від волі платника податків та стосується як самостійно розрахованих платником податків податкових зобов'язань, так і податкових зобов'язань, розрахованих контролюючим органом.
Як вбачається з копії облікової картки ПМП «Люкс»за платежем «штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій»внаслідок невірного заповнення відповідачем поля «Призначення платежу»розрахункових документів, а саме платіжних доручень № 482 від 02.06.2010 на суму 1020,00 гривень та № 407 від 15.12.2009 на суму 1020,00 гривень, вказані в них суми погасили штрафні санкції попередніх періодів по рішеннях про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005382303 від 16.10.2008, №0002182303 від 28.05.2009 та частково на суму 93,25 гривень по рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005112303 від 25.11.2009, а також частково цими платежами було погашено пеню.
Загальна сума заборгованості ПМП «Люкс»перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафних санкціях становить 2059,51 гривень, в тому числі 112,76 гривень пені, що підтверджується наступними дослідженими в судовому засіданні доказами:
- Розрахунком суми позовних вимог в частині заборгованості по штрафних санкціях;
- Довідкою про наявність податкового боргу ПМП «Люкс»станом на 26.10.2010;
- Актом перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 19.11.2009 № 10855/19/18/23/14027899;
- Розрахунком штрафних (фінансових) санкцій за результатами розгляду акту перевірки від 19.11.2009 № 10855/19/18/23/14027899;
- Корінцем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 25.11.2009;
- Актом перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 18.05.2010 № 4580/19/18/23/14027899;
- Розрахунком штрафних (фінансових) санкцій за результатами розгляду акту перевірки від 18.05.2010 № 4580/19/18/23/14027899;
- Корінцем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 21.05.2010;
- Розрахунком пені по штрафних (фінансових) санкціях;
- Копією облікової картки платника податку;
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що за результатами проведеної перевірки позивач, як податковий орган дійшов до правильного висновку про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, які відповідачем належним чином та вчасно не сплачені.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, суд вважає, що доводи позивача не спростовуються матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах законодавства, а тому суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 35,49,51,70,71,79,86,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного малого підприємства «Люкс»(ідентифікаційний код 14027899, м. Тернопіль, вул. Тернопільька, 8а) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафних санкціях за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 2059,51 гривень (дві тисячі п'ятдесят дев'ять гривень 51 копійка), в тому числі 112,76 гривень пені, які перерахувати на рахунок 31110104700002, код платежу 21080900 державного бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) А.В.Жук
Копія вірна
Суддя А.В.Жук
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.