Справа № 2-а/1970/924/11
"19" квітня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Жука А.В.
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю представників:
позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
третьої особи: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за
адміністративним позовом Комунального підприємства «Тернопільелектротранс»
до ОСОБА_3 пенсійного фонду України в м. Тернополі
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору
на стороні позивача: ОСОБА_3 транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради
про скасування рішення,
Комунальне підприємство «Тернопільелектротранс»звернулось до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі про про скасування рішення Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №235 від 09 березня 2011 року.
За клопотанням позивача до участі у справі було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_3 транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з мотивів, викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити. Вказав, що несвоєчасна сплата страхових внесків допущена у зв'язку з відсутністю обігових коштів та заборгованістю Тернопільської міської ради перед КП «Тернопільелеуктротранс»за перевезення пільгових категорій пасажирів.
Представник відповідача проти позову заперечив, надав пояснення аналогічні письмовому запереченню проти позову, просив в задоволенні позову відмовити.
Третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3 транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, відповідно до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення третьої особи належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі представника третьої особи, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Оцінивши подані позивачем докази повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
09 березня 2011 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Тернополі винесено рішення Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №235, яким застосовано до КП «Тернопільелектротранс»штраф в розмірі 20570,81 гривень та нараховано пеню в розмірі 3289,24 гривень.
Вказане рішення винесено на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»у зв'язку з несвоєчасною сплатою позивачем сум страхових внесків за грудень 2010 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»виконавчими органами Пенсійного фонду застосовуються до страхувальників фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Частиною 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Відповідно до вимог п. 7 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення»Закону України «Про збір та облік внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»Суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Таким чином відповідачем було правомірно винесено рішення Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №235 від 09 березня 2011 року.
Посилання позивача на скрутний фінансовий стан як на причину несвоєчасної сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суд оцінює критично, оскільки відповідно до вимог ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За наведених обставин суд приходить до переконання про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 35,51,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову комунального підприємства «Тернопільелектротранс»до управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3 транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради про скасування рішення Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №235 від 09 березня 2011 року -відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.