Справа № 2-а/1970/1711/11
"15" липня 2011 р. м. Тернопіль
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Жука А.В.,
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_2;
відповідач - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції
до ОСОБА_3
про стягнення заборгованості за податковим боргом
ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція (далі -позивач, ОСОБА_1 ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_3 (далі відповідач) про стягнення заборгованості з податку на доходи найманих працівників на суму 1051 грн. 74 коп.
Представник позивача ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції в судовому засіданні позов підтримала повністю та просить його задовольнити, оскільки фізична особа ОСОБА_3 взятий на облік як платник податків та перебуває на обліку як платник податків і зобов'язаний їх сплачувати своєчасно та в повному об'ємі, однак за відповідачем виникла заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами з податку на доходи найманих працівників на суму 1051 грн. 74 коп., які фізична особа ОСОБА_3 добровільно не погашає, а тому просить стягнути заборгованість в примусовому порядку.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав та повторно не забезпечив явку повноважного представника по справі, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення прокурора та представника відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі прокурора та представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
ОСОБА_3 є платником податку на доходи фізичних осіб.
06 лютого 2009 року відповідачем було подано до ОСОБА_1 ОДПІ декларації про доходи, одержані з 01 січня по 31 грудня 2008 року (вхідний № 100 від 06.02.2009 року), в якій задекларовано дохід від продажу цінних паперів (акцій) в сумі 7011,60 гривень.
ОСОБА_1 ОДПІ проведено перерахунок податку з доходів фізичних осіб за 2008 рік і, надіслано платнику податкове повідомлення № 0000721701/0 від 09.02.2009, яким визначене податкове зобов'язання з податку з доходів найманих працівників в розмірі 1051,74 грн. Оскільки повідомлення поштою не вручене у зв'язку із закінченням терміну зберігання, воно було розміщене на дошці податкових оголошень 24.06.2009.
Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України від 21.12.2000 року "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який був чинним на момент нарахування податкових зобов'язань, дата розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень вважається датою його вручення.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21.12.2000 року "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який був чинним на момент узгодження податкових зобов'язань, платник податків зобов'язаний самостійно погасити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Таким чином податкове зобов'язання, визначене ОСОБА_1 ОДПІ фізичній особі ОСОБА_3 узгодилось по терміну 24.07.2009 року.
За наведених обставин, судом встановлено, що станом на дату подання позову відповідач має заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами з податку на доходи найманих працівників в розмірі 1051,74 грн., яка виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань. Дана заборгованість підтверджується довідкою ОСОБА_1 ОДПІ від 01.06.2011 року №719.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином податковий борг ОСОБА_3 складає 1051,74 гривню.
Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (далі - ПК України), органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до пункту 41.5 статті 41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до п.п. 6, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено, зокрема: забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином доводи позивача не спростовуються матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах законодавства, відповідачем не спростовані, а тому суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Київська, 7/100, м. Тернопіль) податковий борг в сумі 1051,74 гривня (одна тисяча п'ятдесят одна гривня 74 копійки) за платежем податок на доходи найманих працівників (р/р33218800700002, код платежу 11010100, місцевий бюджет УДК у ОСОБА_1 районі, код одержувача 23588119, банк ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
(постанова виготовлена в повному обсязі 18.07.2011р.)
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.