Ухвала від 22.07.2015 по справі 813/3137/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними

22 липня 2015 року № 813/3137/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Сидор Н.Т.,

за участі секретаря судового засідання Присташ І.М.,

представників позивача Бойко Н.І., Гринихи Х.А.,

представника реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Семенюк Ж.В.,

представник обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки" не прибув,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Львові клопотання позивача прокурора Франківського району м. Львова про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними по адміністративній справі за позовом прокурора Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради до обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки", реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява прокурора Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради до обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки", реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправними дії реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки" Вдов'як Н.Б. щодо державної реєстрації права власності товариства з обмеженою відповідальністю "Комерційно-виробнича фірма "Вектор" на нежитлові приміщення загальною площею 504 кв.м., що розташовані в будівлі літ. "А-1" за адресою м. Львів, по вул. Наукова, 59-61 (реєстраційний номер майна 36601515);

- скасувати рішення реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки" Вдов'як Н.Б. від 08.05.2012 року про державну реєстрацію права власності товариства з обмеженою відповідальністю "Комерційно-виробнича фірма "Вектор" на нежитлові приміщення загальною площею 504 кв.м., що розташовані в будівлі літ. "А-1" за адресою м. Львів, по вул. Наукова, 59-61 (реєстраційний номер майна 36601515);

- зобов'язати реєстраційну службу Львівського міського управління юстиції внести до державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації права власності товариства з обмеженою відповідальністю "Комерційно-виробнича фірма "Вектор" на нежитлові приміщення загальною площею 504 кв.м. що розташовані в будівлі літ. "А-1" м. Львів, по вул. Наукова, 59-61 (реєстраційний номер майна 36601515).

Заявляючи позов прокурором заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними. В обґрунтування заявленого клопотання зазначив, що про існування оскаржених дій відповідачів йому стало відомо лише в червні 2015 року за наслідками розгляду листа Львівського міського голови від 12.06.2015 року №1104-вих-389. У зв'язку із вказаним, прокурор вважає, що саме тоді прокуратурі стало відомо про наявність оскаржуваних дій, у зв'язку з чим шестимісячний строк звернення до суду із позовною заявою був пропущений з поважних причин.

В судовому засіданні прокурор клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними підтримав та просив суд його задовольнити.

Представник відповідача залишив вирішення вказаного клопотання на розсуд суду.

Розглянувши клопотання прокурора про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, заслухавши думку представників сторін у справі, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Таким чином, зважаючи на те, що про порушення вимог законодавства прокурор дізнався лише в червні 2015 року та враховуючи обставини, на які посилається позивач, суд вважає, що причини пропущення строку звернення прокурора до адміністративного суду є поважними.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Причини пропуску строку звернення прокурора Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради до адміністративного суду з позовом до обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки", реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій,

визнати поважними.

Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено та підписано 27.07.2015 року.

Суддя Сидор Н.Т.