про повернення позовної заяви
17 липня 2015 року № 810/3102/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапія С.М., розглянувши в м. Києві позовну заяву гр. ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити певні дії, -
Гр. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати ПФ України відновити виплату позивачу пенсії з 01.04.2015.
Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовні вимоги обґрунтовуються, зокрема, тим, що позивач є військовим пенсіонером, та починаючи з 15.03.2003 отримував пенсію.
У зв'язку з тим, що позивач працевлаштувався в Головному управлінні статистики у Київській області, з 01.04.2015 йому перестали нараховувати та виплачувати пенсію.
Вважаючи такі дії ПФ України протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Згідно з ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Отже, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.
Оскільки позивач звернувся до суду з метою відновлення нарахування та виплати пенсії, то дана справа підсудна відповідному місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви, сума судового збору сплачена згідно квитанції від 17.07.2015 № N19KV35610 у розмірі 73,08 грн. підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
Адміністративний позов гр. ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Повернути гр. ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 08203) з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 17.07.2015 № N19KV35610 суму судового збору в розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
Копію ухвали разом з позовною заявою та додатками до неї надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.