Ухвала від 01.08.2014 по справі 809/2143/14

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"01" серпня 2014 р. № 809/2143/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - Гундяка В.Д.

при секретарі Мулі Х.О.

за участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву позивача про звернення до негайного виконання постанови у справі за позовом ОСОБА_1 до директора Тисменицького районного центру зайнятості ОСОБА_3 про визнання незаконною відмови в наданні статусу безробітного, зобов'язання вчинити дії, відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

14.07.2014 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом винесено постанову в даній справі, якою позов задоволено частково. Визнано відмову директора Тисменицького районного центру зайнятості ОСОБА_3 за №771-02/30-14 від 23.04.2014 року у розгляді питання щодо надання ОСОБА_1 статусу безробітного незаконною та зобов'язано Тисменицький районний центр зайнятості розглянути питання надання ОСОБА_1 статусу безробітного у встановленому порядку. В задоволенні позову в іншій частині відмовлено.

31.07.2014 року представником позивача подано суду заяву про звернення до негайного виконання постанову суду від 14.07.2014 року.

Позивач, представник позивача подану заяву підтримали з підстав наведених у ній.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується наявною в матеріалах справи телефонограмою.

Відповідно до ч.3 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, вислухавши думку представника позивача, суд вважає, що дана заява не підлягає до задоволення з огляду на нижчевикладене.

Згідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються постанови суду про:

1) присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць;

2) присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць;

3) поновлення на посаді у відносинах публічної служби;

4) припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності;

5) уточнення списку виборців;

6) обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання;

7) усунення обмежень у реалізації права на мирні зібрання;

8) накладення арешту на активи, що пов'язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради Безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них;

10) повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові звернути до негайного виконання постанову:

1) у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті;

2) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

4) прийняту у справах, визначених статтею 183-3 цього Кодексу;

5) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Таким чином, процесуальним законодавством визначений вичерпний перелік підстав для негайного виконання постанови адміністративного суду, який розширеному тлумаченню не підлягає.

Враховуючи викладене правові підстави для звернення до негайного виконання постанови суду по даній справі відсутні.

За таких обставин суд дійшов до висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви від 31.07.2014 року про звернення до негайного виконання постанови суду від 14.07.2014 року відмовити.

Ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернення постанови до негайного виконання набирає законної сили з моменту проголошення, однак її може бути оскаржено у загальному порядку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня: для позивача - оголошення ухвали, а відповідача - отриманння її копії.

Суддя Гундяк В.Д.