Ухвала від 29.07.2013 по справі 809/2309/13-а

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"29" липня 2013 р. Справа № 809/2309/13-а

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1

до старшого Державного інспектора у сфері держконтролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області ОСОБА_2

до Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області

про визнання протиправними дій,-

ВСТАНОВИВ:

26.07.2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до старшого Державного інспектора у сфері держконтролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області ОСОБА_2 до Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій при проведенні перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо прийняття рішень Яблуницькою сільською радою про надання у власність земельної ділянки громадянам ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за результатами яких складено акти перевірки від 19.09.2012 року.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає наступне.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви. Зокрема, пунктом 4 частини 1 даної статті встановлено, що у позовній заяві зазначаються, також, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Частиною 2 даної статті передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Частиною 3 цієї статті передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В даному випадку, як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує правомірність дій службової особи Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області щодо проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо прийняття рішень Яблуницькою сільською радою про надання у власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за результатами яких складено акти перевірки від 19.09.2012 року, як таких, що порушують права позивача, як власника вказаних земельних ділянок, однак не додала до позовної заяви належних доказів в обґрунтування вказаних обставин, з врахуванням вимог статтей 125, 126 Земельного кодексу України.

Крім цього, частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Як вбачається з позовної заяви, оскаржені дії відповідача були вчинені 19.09.2012 року, тоді як адміністративний позов подано згідно відбитку штампу установи зв'язку на конверті, в якому направлено матеріали позову, 20.07.2013 року. Однак позивачем в позовній заяві не зазначено обставин, коли вона дізналася про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, та не долучено доказів в підтвердження дотримання строків звернення до адміністративного суду.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З огляду на вищевказане, адміністративний позов підлягає залишенню без руху.

На підставі наведеного, керуючись статтею 106, частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до старшого Державного інспектора у сфері держконтролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області ОСОБА_2 до Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, до 14 серпня 2013 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Боршовський Т.І.