ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"12" грудня 2012 р. Справа № 2а-3815/12/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного
позову Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про застосування фінансових санкцій,-
11.12.2012 року Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування фінансових санкцій.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає наступне.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, які приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, окрім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви докази надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З аналізу норм статті 5 Закону України "Про судовий збір" та положень Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" судом вбачається, що позивач не звільнений від сплати судового збору при зверненні до суду з даною позовною вимогою про застосування фінансової санкції.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2-ох місячних розмірів від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Частиною 1 статті 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", який вступив в дію з 01.01.2012 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1073,00 грн.
При визначенні характеру даного адміністративного позову суд виходить із наступного.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
З огляду на викладене в адміністративних позовах вимогами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, на думку суду, заявлена позовна вимога про застосування фінансових санкцій є вимогою майнового характеру.
Сплачений позивачем, згідно платіжного доручення №Б0242430 від 07.12.2012 року, судовий збір в сумі 32,20 грн., не відповідає розміру судового збору, визначеного частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру.
Таким чином, 2-ох місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 2146,00 грн., а тому сума судового збору, яку слід доплатити позивачу становить 2113,81 грн. = (2146,00 грн. - 32,19 грн.)
Отже, позивачем не виконані вимоги частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документу про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі, не додано до позовної заяви всіх документів, на які йде посилання в позовній заяві, та подані належним чином не завірені копії додатків до позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись статтею 106, частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування фінансових санкцій, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі до 20 грудня 2012 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Боршовський Т.І.