Постанова від 20.04.2011 по справі 2а-0870/1985/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1985/11

(13 год. 05 хв.)

Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Сподіновій А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тандем АІ» до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя про скасування податкової вимоги № 48 від 03.03.2011р.,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Тандем АІ» до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя про скасування податкової вимоги № 48 від 03.03.2011р.

У позові зазначено, що 11.03.2011 року позивачем було отримано податкову вимогу № 48 від 03.03.2011 року, якою до підприємства позивача застосовано суму штрафних санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.10.2009 року № НОМЕР_1 в розмірі 7 136 грн. 40 коп., суму штрафних санкцій, визначену у податковому повідомленні-рішенні від 18.02.2011 року № НОМЕР_2 в розмірі 2 662 грн. 00 коп. та заборгованість по комунальному податку в розмірі 8 грн. 70 коп., на загальну суму 9 807 грн. 10 коп. З зазначеною податковою вимогою позивач не згодний та вважає, що вона прийнята з порушенням строків для застосування штрафних санкцій. Також позивачем в позові зазначено, що штрафні санкції, нараховані за порушення норм Закону № 265/95 не підпадають під дію Закону № 2181, оскільки вони ніяк не пов'язані з оподаткуванням. Просить скасувати податкову вимогу Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя від 03.03.2011 року № 48, судові витрати покласти на відповідача.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував в повному обсязі, надав до суду письмові заперечення по справі.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних потрібно відмовити.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Тандем-АІ» (ідентифікаційний код 35979641), зареєстрована Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 10.06.2008 року за № 1 103 102 0000 023153, за адресою: вул. Ситова, буд. 7, м. Запоріжжя, 69059.

01.10.2009 року на підставі наказів № 626 від 31.08.2009 року, № 702 від 30.09.2009 року та направлень № 748/2307 та № 749/2307 від 29.09.2009 року ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя була проведена перевірка кафе по вул. Ситова, 7, м. Запоріжжя, яке належить товариству з обмеженою відповідальністю «Тандем-АІ», з питань дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя було складено Акт перевірки № 0318/08/27/23-35979641 від 01.10.2009 року за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Вказаним актом встановлено порушення підприємством позивача п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме позивачем було допущено порушення встановленого порядку ведення, облік товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання.

На підставі акту перевірки № 0318/08/27/23-35979641 від 01.10.2009 року та встановлених порушень, було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.10.2009 року № НОМЕР_1, яким до підприємства позивача, відповідно до ст. 21 Закону (у редакції чинній на час прийняття рішення) застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 7 136 грн. 40 коп.

Не погодившись з прийнятим рішенням, ТОВ «Тандем-АІ» оскаржило його в адміністративному порядку до ДПА у Запорізькій області. Рішенням про результати розгляду скарги від 15.09.2010 року № 1058/10/25-020 ДПА у Запорізькій області залишило без змін рішення ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя від 14.10.2009 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, а скаргу директора ТОВ «Тандем-АІ» - без задоволення. Роз'яснене право позивача у разі незгоди з прийнятим рішенням, оскаржити його до суду.

Також вказане рішення оскаржувалося до ДПА України, але рішенням про результати розгляду скарги від 30.04.2010 року № 8649(7)25-0415 ДПА України залишило без змін рішення ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя від 14.10.2009 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, а скаргу директора ТОВ «Тандем-АІ» - без задоволення. Роз'яснене право позивача у разі незгоди з прийнятим рішенням, оскаржити його до суду.

Після проведення процедури адміністративного оскарження ТОВ «Тандем-АІ» до суду з позовом про визнання нечинним та скасування спірного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.10.2009 року № НОМЕР_1 - не звертався, суму заборгованості у добровільному порядку не сплатив.

В лютому 2011 року працівниками ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя знову було проведено перевірку ТОВ «Тандем-АІ» та складено акт від 16.02.2011 року № 0064/08/27/23-35979641. Вказаним актом встановлено порушення підприємством позивача п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

На підставі акту перевірки від 16.02.2011 року № 0064/08/27/23-35979641 та встановлених порушень, було прийняте податкове повідомлення-рішення від 18.02.2011 року № НОМЕР_2, яким до підприємства позивача відповідно до п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та згідно з ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до ТОВ «Тандем-АІ» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2 662 грн. 00 коп.

03.03.2011 року позивачу у зв'язку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законом строки, органом державної податкової служби було направлено податкову вимогу № 48 на суму 9 807 грн. 10 коп., з якої: 9 798 грн. 40 коп. - штрафні (фінансові) санкції (у тому числі 7 136 грн. 40 коп. - нараховано згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.10.2009 року № НОМЕР_1) та 8 грн. 70 коп. - основний платіж, заборгованість по комунальному податку. Позивачем зазначена податкова вимога була отримана 11.03.2011 року.

В ході судового засідання було встановлено, що позивачем 09.03.2011 року була сплачена заборгованість з штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2 662 грн. 00 коп. та 18.04.2011 року сплачена заборгованість по комунальному податку в розмірі 8 грн. 70 коп.

Відповідно до статті 15 Закону контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Конституцією України у статті 67 встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах встановлених законами України.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Згідно пп. 14.1.39. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п. 14.1.153 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України)

Отже, оскільки на момент прийняття оскаржуваної податкової вимоги за позивачем рахувався податковий борг, ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя було правомірно включено до складу податкової вимоги суми штрафних санкцій за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Враховуючи викладене вище суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 -162, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повне рішення виготовлене 26.04.2011 року

Суддя А.А. Щербак