21 липня 2015 року м. Житомир справа № 806/1749/15
категорія 8.2.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гуріна Д.М.,
секретар судового засідання Галайба І.Б.,
за участю: представника позивача Кирилової Н.В.,
представник відповідача у судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих платника
встановив:
8 травня 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулась Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) із позовом до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України") стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих платника.
У позовній заяві Житомирська ОДПІ вказала, що ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" перебуває на обліку у Житомирській ОДПІ і є платником податків і зборів. За ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" рахується податкова заборгованість зі сплати податку на додану вартість та заборгованість зі сплати податку на прибуток, всього на суму 1516871 грн 41 коп. Просить стягнути податкову заборгованість у сумі 1516871 грн 41 коп. з рахунків у банках, що обслуговують ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь державного бюджету.
Ухвалами судді Житомирського окружного адміністративного суду від 3 червня 2015 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, що викладені у позовній заяві та просила адміністративний позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки у судове засідання не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.45).
Справа розглядається судом за наявними у ній доказами на підставі положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" зареєстроване як юридична особа 31 травня 2002 року Житомирським міським управлінням юстиції за №7114 та перебуває на обліку як платник податків у Житомирській ОДПІ з 29 травня 1996 року за №2763 (а.с.9, 11-15).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1. статті 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Стосовно сплати грошових зобов'язань по податку на додану вартість.
Судом встановлено, що ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" подало до Житомирської ОДПІ податкові декларацію з податку на додану вартість, у якій самостійно визначило суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість та уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок, всього до сплати податку на додану вартість з урахуванням уточнення 1514516 грн 00 коп. (а.с.16-18).
У законодавчо встановлені строки ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" не сплатило самостійно визначених у поданих Житомирській ОДПІ податкових декларації та уточнюючому розрахунку сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Стосовно сплати грошових зобов'язань по податку на прибуток.
Судом встановлено, що Житомирською ОДПІ було проведено камеральні перевірки податкової звітності з податку на прибуток ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", за результатами яких були складені акти камеральної перевірки, у яких за висновками контролюючого органу ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" порушено терміни сплати самостійно визначених податкових зобов'язань з податку на прибуток, протягом строків, визначених пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме:
- акт камеральної перевірки від 30 жовтня 2014 року №6834/15-02, згідно з яким прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 листопада 2014 року №0004071502, яким до ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" застосовано штраф у розмірі 12950 грн 89 коп. (а.с.19-23).
- акт камеральної перевірки від 19 січня 2015 року №162/15-02, згідно з яким прийнято податкове повідомлення-рішення №0000101502 від 30 січня 2015 року, яким до ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" застосовано штраф у сумі 5967 грн 52 коп. (а.с.25-27).
Податкові повідомлення рішення платником не оскаржувались.
Згідно з абзацом 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3. статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Житомирською ОДПІ відповідно до положень статті 59 Податкового кодексу України на адресу ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" направлено податкову вимогу від 25 квітня 2014 року №2439-25 про необхідність сплатити грошове зобов'язання у сумі 399853 грн 55 коп. у тому числі штрафні (фінансові) санкції у сумі 250061 грн 39 коп. та пеня 11 грн 07 коп. (а.с.10).
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 95.3 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Житомирською ОДПІ додано до позовної заяви зведений розрахунок суми боргу, розрахунок пені згідно з якими загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом складає 1516871 грн 41 коп. (а.с.6-7).
Враховуючи наведене, а також те, що на час розгляду справи заборгованість не сплачена, підтвердженням чого є довідка про заборгованість станом на 10 липня 2015 року та витяг з облікової картки платника податків (а.с. 50-56), суд задовольняє адміністративний позов.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
Керуючись статтями 71, 86, 94, 128, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках обслуговуючих Дочірнє підприємство "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь державного бюджету 1516871 грн 41 коп. (один мільйон п'ятсот шістнадцять тисяч вісімсот сімдесят одну гривню сорок одну копійку) податкового боргу.
Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.М. Гурін
Повний текст постанови виготовлено: 27 липня 2015 р.