Постанова від 20.04.2010 по справі 3-613/2010

Справа № 3-613/2010

Провадження № б/н

Татарбунарський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 квітня 2010 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Семенюк Л.А.

при секретарі Унгурян Т.В.

за участю прокурора Шеврікуко Д.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Татарбунари адміністративні матеріали, які надійшли від сектору державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Татарбунарського РВ ГУМВС України в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженку с. Широке Білгород-Дністровського району Одеської області, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, ІНФОРМАЦІЯ_3, вдови, раніше не судимої, працюючої головним бухгалтером Тузлівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області,

по п.«а» ч.2 ст.1, п. “г” ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»,

ВСТАНОВИВ:

В Татарбунарський районний суд надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 від 12.04.2010р, із яких вбачається, що проведеною сектором державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Татарбунарського РВ ГУМВС України в Одеській області перевіркою було встановлено, що остання, будучи депутатом Тузлівської сільської ради, посадовою особою органу місцевого самоврядування, та державним службовцем 13 рангу 6 категорії, згідно з пунктом “а”, “в”, та “г” ст. 2 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, перебуваючи на посаді, головного бухгалтера Тузлівської сільської ради Татарбунарського району з 01.01.2004 року по теперішній час, будучи об'єктом корупційних діянь та попередженою про спеціальні обмеження встановлені Законом України “Про боротьбу з корупцією” та Законом України “Про державну службу”, вчинила корупційне діяння при наступних обставинах:

В порушення п.п. 3 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, та абзацу 3 п.2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року №100, ОСОБА_1 не проконтролювала ведення бухгалтерського обліку, фінансово-господарських операцій фахівцем бухгалтерії ОСОБА_2, не зробивши особисто їх ретельну перевірку та завірила відомості по нарахуванню заробітної плати своїм підписом, чим порушила п.”2.11” та п.”2.27” своєї посадової інструкції з якою була ознайомлена 28.01.2008 року. В результаті чого їй у листопаді 2009 року було безпідставно завищена та виплачена матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 1987.43 грн. За даною інструкцією на головного бухгалтера покладаються певні обов'язки, завдання та при їх не якісному або зовсім не виконанні, вона несе відповідальність.

Також ОСОБА_1 були надані до Татарбунарського фінансового управління районної державної адміністрації звіти форми 7м, в яких нею особисто були внесені не достовірні дані які відображають відсутність дебіторської заборгованості, хоча вона фактично мала місце.

Вказані порушення підтверджуються результатами ревізії, проведеної КРВ в Татарбунарському районі та відображені у акті ревізії від 15.03.2010 року проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Тузлівської сільської ради Татарбунарського району за період з 01.06.2007 року по завершений звітний період 2009 року.

Таким чином, головним бухгалтером Тузлівської сільської ради ОСОБА_1 в зв'язку з виконанням функцій розпорядника бюджетних коштів сільської ради, незаконно були отримані матеріальні блага, а саме: матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 1987,43 грн. та надана недостовірна інформація відносно відсутності дебіторської заборгованості до Татарбунарського фінансового управління районної державної адміністрації.

Як зазначено в адміністративному протоколі про вчинення корупційного правопорушення відносно ОСОБА_1 (а.с.3-5), остання вчинила корупційні діяння, будучи державним службовцем, передбачені п.”а” ч.2 ст.1 та п. ”г” ч.1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, відповідальність за які настає відповідно до ст.ст.7,8 зазначеного закону.

За даним фактом прокуратурою Татарбунарського району Одеської області відмовлено в порушенні кримінальної справи стосовно ОСОБА_1 на підставі п.2 ст.6 КПК України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в скоєнні правопорушення, передбаченого п.а ч.2 ст.1, п. “г” ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» визнала та пояснила, що через велику завантаженість та відсутність часу, вона не додержала вимог посадової інструкції та підписала відомість про виплату заробітної плати та матеріальної допомоги без перевірки нарахувань, які були виконані іншим бухгалтером. Що стосується дебіторської заборгованості, що повинна відображатися в звіті форми 7м, то вказана заборгованість мала місце, але була текуча, тобто йшло її погашення, тому й не відобразила її у звіті.

Із копії посадової інструкції головного бухгалтера від 28.01.2008 року (а.с.8-9) видно, що головний бухгалтер Тузлівської сільської ради Татарбунарського району ОСОБА_1 з інструкцією ознайомлена.

Із звіту про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) станом на 1 грудня 2009 року (а.с.10-15) видно, що ОСОБА_1 були внесені не достовірні дані, які відображають відсутність дебіторської заборгованості на звітний період.

Із матеріалів справи (а.с.21) видно, що Тузлівською сільською радою Татарбунарського району було видано розпорядження №63 від 31.12.2003 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста, головного бухгалтера Тузлівської сільської ради з 01.01.2004 року.

Також вина ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення підтверджується поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4 (а.с.24-25), актом КРВ в Татарбунарському районі за № 470-15/15 від 15.03.2010 року ревізії фінансово-господарської діяльності Тузлівської сільської ради за період з 01.06.2007 року по завершений звітний період 2009 року (а.с.27-31).

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч.2 ст.1, п. “г” ч.1, ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідальність за які наступає у відповідності до ст.ст.7,8 даного Закону.

При визначенні порушниці стягнення слід керуватись правилами, передбаченими ст. 36 КпАП України, призначивши стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушниці, яка щиро розкаюється у скоєному, вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає можливим накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченому санкцією статті 7 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

Керуючись п.«а» ч.2 ст.1, п. “г” ч.1 ст. 5, ст.ст.7,8 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та статтями 24, 36 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягти до адміністративної відповідальності по п.«а» ч.2 ст.1, п. “г” ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн.

Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.

Суддя Семенюк