Ухвала від 15.02.2012 по справі 1170/2а-540/12

УКРАЇНА -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

15 лютого 2012 року Справа № 1170/2а-540/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Чубара Н.В., розглянувши матеріали скарги відділу Держкомзему в Знам'янському районі Кіровоградської області до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Відділ Держкомзему в Знам'янському районі Кіровоградської області звернувся до суду з скаргою до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградської області щодо визнання дій державного виконавця неправомірними та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ у Кіровоградській області ОСОБА_1 про накладення штрафу в розмірі 1020,00 грн. від 09.02.2012р. по виконавчому провадженні ВП №30894331; витребування з відповідача виконавчого провадження ВП №30894331.

З матеріалів справи вбачається, що постанова, яку скаржник просить скасувати і у зв'язку з якою просить визнати неправомірними дії державного службовця, була винесена у зв'язку з невиконанням скаржником виконавчого листа № 2270/2а-5281/11, виданого Кіровоградським окружним адміністративним судом, однак скаржник, на захист своїх прав у зазначеній скарзі, посилається на положення Цивільного процесуального кодексу України.

Положеннями (ст.ст. 104,105,106) Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено звернення до суду зі скаргою на дії державного виконавця, а встановлений лише загальний порядок звернення до суду із позовною заявою про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень.

Скаржнику необхідно визначитись із зверненням до суду.

Відповідно до ч.4,5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Адміністративний позов підписано -ОСОБА_2, як начальником відділу Держкомзему у Знам'янському районі Кіровоградської області, проте документи, які б підтверджували його повноваження та стверджували займану ним посаду до суду не подано.

Зважаючи на викладене позивачеві необхідно надати до суду докази на підтвердження повноваження особи, яка підписала скаргу (позову заяву), а саме: належним чином завірену копію наказу про призначення на посаду ОСОБА_2, як начальника відділу.

У відповідності до вимоги п.3, п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи , поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі та зміст позовних вимог згідно з ч.3 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

В скарзі скаржником визначено відповідача -старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області ОСОБА_1

Відповідно до ч.3 ст.181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Згідно до п.15 пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010р. відповідачами у справах цієї категорії відповідно до частини третьої статті 181 КАС України є відповідний орган державної виконавчої служби.

Структурні підрозділи органів державної виконавчої служби - не визначені Законом України „Про державну виконавчу службу” як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливість їхньої участі як сторони в адміністративному процесі. Тому, як відповідача у справі слід залучати відповідно Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції в АРК, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

У разі подання позовної заяви до підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, необхідно за правилами статті 52 КАС України здійснювати заміну первинного відповідача на належного -відповідний відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, або, у разі наявності заперечень позивача, залучати зазначений орган як другого відповідача.

Позивачеві необхідно уточнити відповідача по справі.

Згідно з ч.5 ст. 181 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи держаної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються поштова адреса та засоби зв'язку відповідача, якщо такі відомі.

Як вбачається зі скарги, всупереч зазначеним вимогам закону скаржником не вказані засоби зв'язку відповідача та не вказано про неможливість їх надання, що лишає суд можливості своєчасно повідомити відповідачів про дату і час слухання справи, при скороченому строку розгляду справ даної категорії.

Позивачеві необхідно надати засоби зв'язку відповідача.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Позивачем подано адміністративний позов без додержання вимог, встановлених п.4 ч.1 ст.106 КАС України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на незаконні дії та рішення державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградської області щодо проведення виконавчих дій та на постанову, яка винесена відповідачем.

Проте, в прохальній частині скарги позивачем не конкретизовано які саме незаконні дії він просить визнати неправомірними.

Фактично в прохальній частині скарги щодо визнання неправомірних дій речення не закінчено та не конкретизовано.

Скаржнику необхідно визначитись та конкретизувати позовну вимогу щодо визнання неправомірних дій відповідача.

Крім того, відділу Держкомзему в Знам'янському районі Кіровоградської області необхідно надати суду докази звільнення від сплати судового збору.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків.

За таких обставин, адміністративний позов підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.108, ст.ст.160,165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов відділу Держкомзему в Знам'янському районі Кіровоградської області до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови - залишити без руху.

Позивачеві надати строк до 29 лютого 2012 року для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині ухвали суду.

Позивачеві роз'яснюється, що в разі невиконання зазначених вимог, адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачу.

Відповідно до ч.6 ст.108 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачеві.

Суддя Н.В. Чубара