КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
01 червня 2011 року Справа № 1170/2а-2078/11
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову прокуратури Устинівського району до Докучаєвської сільської ради в особі голови Докучаєвської сільської ради ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність сільського голови Докучаєвської сільської ради ОСОБА_1 та зобов'язати останнього вжити заходи щодо прийняття на баланс Докучаєвської сільської ради об'єктів державного житлового фонду.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Вищезазначений адміністративний позов подано без додержання вимог встановлених ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме позивач, як суб'єкт владних повноважень, при поданні позовної заяви не додав до позовної заяви докази надіслання третій особі копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, в тому числі, зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Однак такий суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у адміністративній справі лише у випадках, передбачених частиною четвертою статті 50 КАС України, до переліку яких віднесено також випадки, встановлені іншими законами (пункт п'ятий частини першої статті 50 КАС України).
Згідно з частинами першою та четвертою статті 21 Закону України "Про прокуратуру" протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися із заявою до суду про визнання акта незаконним. У цьому випадку прокурор у адміністративній справі може бути позивачем і не повинен визначати орган чи особу, в інтересах якої він звертається до суду з позовною заявою, про що зазначено у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008р. №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ».
Позивачем у справі зазначено прокуратуру Устинівського району, а враховуючи вищевказані норми чинного законодавства, прокурору, як суб'єкту владних повноважень, необхідно надати докази внесення протесту на незаконні рішення чи дії посадової особи -голови Докучаєвської сільської ради.
До того ж, з доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що припис про усунення порушень вимог закону до Докучаєвської сільської ради не вносився.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків.
За таких обставин, адміністративний позов підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов прокуратури Устинівського району до Докучаєвської сільської ради в особі голови Докучаєвської сільської ради ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -залишити без руху.
Позивачу надати строк до 10 червня 2011 року для усунення недоліків зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_2