Ухвала від 09.09.2010 по справі 2а-2673/10/1170

Справа №2а-2673/10/1170

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

09 вересня 2010 року м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черниш О.А., при секретарі судового засідання Осиповій Н.В., розглядаючи у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відділу освіти Маловисківської районної державної адміністрації до начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Відділ освіти Маловисківської районної державної адміністрації звернувся до суду з позовом до начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення про скасування рішення №1105-20/02144074 від 09.06.10 про застосування економічних санкцій у розмірі 850 грн.

У судовому засіданні 09.09.10 відповідачем заявлено клопотання про заміну первинного відповідача у справі - начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення - Кіровоградським обласним центром зайнятості, мотивоване тим, що інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, яка винесла оскаржуване позивачем рішення, не є юридичною особою, а тому не може бути відповідачем у даній справі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку представників сторін, суд вважає, що вказане клопотання підлягає частковому задоволенню.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем пред'явлено вимоги про скасування рішення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості №1105-20/02144074 від 09.06.10 про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення у розмірі 850 грн.

Порядок накладення цих економічних санкцій передбачено Законом України "Про зайнятість населення", постановою Кабінету Міністрів України №47 від 24.06.91 "Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР "Про зайнятість населення", якою, зокрема, затверджено Положення про державну службу зайнятості та Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Так, відповідно до п.1 Положення про державну службу зайнятості, вона складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення, центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює, зокрема, контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності законодавства про зайнятість населення, вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили, та у випадку порушення -стягує штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності (п.п. "ф" п.4 Положення).

При цьому відповідно до п.п. "л" п. 8 Положення, державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості.

Положенням про Інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення визначено, що вона входить до складу державної служби зайнятості і здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями (п.1 Положення). Інспекція складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекцій центрів зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості (п.2 Положення).

Відповідно до покладених на неї завдань інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, зокрема, забезпечує правильність і своєчасність застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами і організаціями (п.п."б" п.6 Положення); здійснює заходи, спрямовані на недопущення нелегального використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості (п.п."д" п.6 Положення).

Підпунктом "г" п. 8 Положення про Інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення передбачено право інспекції застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

Аналіз вказаного Положення свідчить, що інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення незважаючи на відсутність статусу юридичної особи, як орган державної влади є суб'єктом владних повноважень, володіє адміністративною процесуальною правосуб'єктністю, а отже має бути відповідачем у даній справі, предметом спору у якій є оскарження постанови, прийнятої її посадовою особою.

За таких обставин суд дійшов до висновку, що у вказаній справі належним відповідачем, який є суб'єктом спірних публічно-правових відносин, що становлять предмет розгляду, є саме Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості.

У відповідності до ч.1 ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 52, 130, 150, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Замінити первинного відповідача у справі - начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення - належним відповідачем - інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_1