27 вересня 2011 р. Справа №2а/0470/11953/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 26 вересня 2011 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про:
- зобов'язання керівництва відповідача відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення…», Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу…»(абзац 2 п. 10), Інструкції «Про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу ДКВС України, затвердженої наказом ДДУВП від 07 жовтня 2009 року №222 провести нарахування та виплату позивачу вихідної допомоги при звільненні, з урахуванням служби в Збройних Силах СРСР та України в період з 1983 по 1992 роки (вислуга -09 років 02 місяці 17 днів);
- зобов'язання відповідача провести з позивачем повний розрахунок всіх коштів, які повинні бути виплачені при звільненні на пенсію.
Судом встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно із статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Кодексом адміністративного судочинства України передбачено право позивача оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Позивачем не визначено які саме рішення, дії чи бездіяльність відповідача оскаржуються, у зв'язку із чим позивач просить зобов'язати відповідача вчинити певні дії. Крім того, позивачем не зазначено у якій сумі має бути проведено розрахунок та яких саме коштів.
Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до положень пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до позовної заяви позивач просить зобов'язати відповідача вчинити дії, пов'язані із його виходом на пенсію, позивача звільнено у січні 2011 року, проте, до суду позивач звертається у вересні 2011 року, тобто, із пропущенням строку звернення до адміністративного суду, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивачем при поданні адміністративного позову не зазначено причин пропуску строку звернення до суду, не надано відповідних доказів на підтвердження цих обставин, не надано клопотання про поновлення строку із належними доказами.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем при поданні позовної заяви надано копію квитанції, а не її оригінал.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 24 жовтня 2011 р.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: викладення позовних вимог окремо щодо кожного відповідача із зазначенням, які саме рішення, дії чи бездіяльність оскаржуються позивачем, на захист прав від порушення яких позивачем подано позов до суду, та зазначення у якому розмірі розрахунок має бути проведений відповідачем; викладення обставин щодо причин пропущення строку звернення до суду та надання клопотання про поновлення строку, або обґрунтування своєчасного звернення до суду; надання копій такого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі; та надання оригіналу документу про сплату судового збору.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_2