Ухвала від 30.09.2011 по справі 2а/0470/11969/11

УХВАЛА

27 вересня 2011 р. Справа №2а/0470/11969/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕВС-2007» до Відділу Державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Селянське (фермерське) господарство «Політ», про виключення з акту опису та арешту майна, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗЕВС-2007»26 вересня 2011 року звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Відділу Державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції, третя особа -Селянське (фермерське) господарство «Політ», про виключення з акту опису та арешту майна, складеного 16 вересня 2011 року державним виконавцем Деркач С.М. майбутнього урожаю соняшника, що знаходиться на земельній ділянці площею 33,05 га в Кислянській сільській раді та належить С(Ф)Г «Політ».

Судом встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пунктів 2, 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивачем у позовній заяві не зазначено засобів зв'язку позивача, відповідача та третьої особи, або посилання на їх відсутність.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно із статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Кодексом адміністративного судочинства України передбачено право позивача оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Позивачем не визначено які саме рішення, дії чи бездіяльність відповідача оскаржуються, у зв'язку із чим подано до суду позовну заяву про захист порушених прав.

Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У поданій позовній заяві позивачем заявлено вимогу про виключення з акту опису та арешту майна певних відомостей, однак, заявлення такої позовної вимоги не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Суд самостійно не може визначити, кого саме позивач вимагає спонукати до вчинення таких дій; до повноважень суду не відноситься виключення інформації з рішень органів державної виконавчої служби.

Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Пунктом 1 частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що спір виник на підставі Акту опису та арешту майна від 16 серпня 2011 року, проте, відповідно до поштового штемпелю на конверті, позовну заяву направлено до суду 20 вересня 2011 року, тобто, позивач звернувся до суду із пропуском встановленого строку.

Позивачем при зверненні до суду не зазначено причин пропуску строку звернення до суду, не надано відповідних доказів на підтвердження цих обставин, не надано клопотання про поновлення строку, або доказів додержання строків звернення до суду.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивачем при поданні позовної заяви надано документ про сплату судового збору в сумі 3,40 грн., проте судовий збір сплачено за невірними реквізитами.

Крім того, в порушення вимог статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України, у поданій позовній заяві не визначено статус третьої особи.

За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕВС-2007» до Відділу Державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Селянське (фермерське) господарство «Політ», про виключення з акту опису та арешту майна - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 24 жовтня 2011 р.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: зазначення засобів зв'язку осіб, які беруть участь у справі, якщо такі відомі; викладення позовних вимог відповідно до вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України; викладення обставин щодо причин пропущення строку звернення до суду та надання клопотання про поновлення строку, або обґрунтування своєчасного звернення до суду; визначення статусу третьої особи відповідно до статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України; надання копій такого позову із додатками відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі; а також надання документу про сплату судового збору у розмірі 3,40 грн. за реквізитами:

Одержувач: УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська

ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004

МФО 805012, Банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області

КБК 22090200

Призначення платежу: судовий збір за подання адміністративного позову.

Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1