Постанова від 16.07.2015 по справі 820/4984/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

16 липня 2015 р. № 820/4984/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Панова М.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Золотаренко А.П.,

представників сторін:

позивача - ОСОБА_1,

відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-будсервис"

до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр-будсервис", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому з урахуванням змінених позовних вимог просив суд скасувати податкове повідомлення - рішення за № НОМЕР_1 від 15.05.2015 року .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що правомірно формував податковий кредит за спірний період що підтверджується належним чином оформленими первинними документами бухгалтерського та податкового обліку.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити в повному обсязі з підстав та мотивів викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечував та просив відмовити в повному обсязі. В обґрунтування заперечень зазначив, що оскаржувані податкове повідомлення-рішення є правомірним, оскільки між позивачем та його контрагентами відсутній факт реального вчинення господарських операцій за спірний період.

Судом встановлено, що фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області на підставі направлень на перевірку від 07.04.2015р. №460, №461, №462, №463 на підставі п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010р. зі змінами та доповненнями відповідно до наказу від 31.03.2015р. № 404 було проведено документальну позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 (далі - ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС»), з питань правильності визначення, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.11.2014 року по 31.01.2015 року.

За результатами складено акт від 24.04.2015 року № 1205/20-31-22-03/38279589 Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальність «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, з питань правильності визначення, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.11.2014 року по 31.01.2015 року, в якому зафіксовані порушення: ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» за період з 01.11.2014 р. по 30.11.2014 р., з 01.12.2014 р. по 31.12.2014 р. та з 01.01.2015 р. по 31.01.2015 р. здійснювало операції з фінансово - грошовими потоками відповідно до правочинів (відображених в виписках банківських рахунків та наданих до перевірки документів), які свідчать про відсутність їх економічного змісту та сумнівність господарських операцій у перевіряємому періоді; п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198, ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого платником завищено суму податкового кредиту з податку на додану вартість та, як наслідок, занижено податок на додану вартість до сплати в бюджет у загальній сумі 7 721 246 гри. У тому числі по періодам: Листопад 2014 року в сумі 2 682 928 грн. грудень 2014 року в сумі з 735 123 грн. січень 2015року в сумі 1 303 195 грн.

На підставі акту від 24.04.2015 року № 1205/20-31-22-03/38279589 ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 15.05.2015 року на загальну суму 9 651 558, 00 грн.

Суд зазначає, що відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Відповідно до п. 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п. 2.1 Розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за № 168/704 первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Відповідно до п. 2.4 Розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за № 168/704 первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Сума податкового кредиту (ряд.17) у розмірі 7 721 246 грн., відображена у деклараціях з податку на додану вартість за період 01.11.2014 року по 31.01.2015р., сформовано ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» за рахунок операцій з контрагентами, а саме: ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" код ЄДРПОУ 36987611 ( зареєстровано у ДПІ від 04.06.2010р. за № 203 , перебуває на обліку у ДПІ у Київському райні м. Харкова (2031) від 20.02.2013р. , адреса м. Харків, вул.. Ак. Проскури,1, свідоцтво ПДВ № 100274387 від 13.03.2010р.- анульовано від 14.10.2011р., чисельність-1 особа (керівник, гол.бухгалтер, засновник - ОСОБА_3), стан платника - платник податків за основним місцем обліку ) ,податкові Декларації з ПДВ за 2014р. до ДПІ не надані. ТОВ "ФІЛАКАС" код ЄДРПОУ 34955462 (зареєстровано у ДПІ від 24.04.2007р. за №3306, перебуває на обліку у ДПІ у Київському районі м. Харкова (2031), податкова адреса м. Харків, вул. Ак. Проскури,1, свідоцтво ПДВ № 200153589 від 17.12.2013р., стан платника - платник податків за основним місцем обліку).

У звязку, з ненадання документів ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 регістрів бухгалтерського обліку : обігово-сальдові відомості в розрізі всіх бухгалтерських рахунків та субрахунків , пов'язаних з визначенням податкового кредиту, що враховуються при визначення об"єкта оподаткування , унеможливлює встановити, які саме первинні документи були відображені у відповідних рядках Декларацій з податку на додану вартість протягом 2014року.

Згідно даних реєстрів отриманих і виданих податкових накладних ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» (податкова адреса: м.Харків, вул.Академіка Проскури, 1) за період з 01.11.2014 року по 31.01.2015р., наданих до ДПІ у Київському районі м.Харкова до декларації з податку на додану вартість, встановлено, що по вищезазначених підприємствах-постачальниках отримано податкові накладні на поставку товарів (робіт, послуг).

Відповідно до первинних документів (податкових накладних , видаткових накладних, актів виконаних робіт (послуг)) реалізація та придбання товарів (робіт, послуг) відбувається в той самий день, в який були придбані товари , роботи, послуги , також передача обсягу відбувається в межах окремого кола субєктів ("АФ "ЮР-АУДИТ", ТОВ "ТЕХНО-ПРОМКОМПЛЕКС", ТОВ "ТЕХНО-СПЕЦАЛЬЯНС", ТОВ "ФІЛАКАС", ТОВ « КОНЦЕРН "ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРАВА», ТОВ "ХАРКІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ "ЮРПОЛІС", ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ", ТОВ "ФЛОКСАР").

Як вбачається з наведеного, всі вказані суб'єкти є обізнані стосовно застосованої до них схеми (єдина податкова адреса, у більшості з учасників директором, головним бухгалтером та засновником є одна фізична особа)- учасники кругової поруки (коло обізнаних суб'єктів)

В подальшому, товари та послуги, отримані ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» від підприємств в межах групи обізнаних суб'єктів були реалізовані на підприємства цієї ж групи в межах кола обізнаних учасників.

Всі вказані постачальники ( ТОВ «Філакас», ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ") є обізнані стосовно застосованої до них схеми (єдина податкова адреса, єдина адреса орендованих складських приміщень, відсутність економічної вигоди)

Основним постачальником ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», у періоді з 01.11.2014 року по 31.01.2015р. (99,9 % у складі податкового кредиту) було підприємство ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 36987611.

Загальні відомості по ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ": - стан платника - 0 (Платник за основним місцем обліку); - зареєстровано у ДПІ від 02.03.2010р. за № 100; - перебуває на обліку у ДПІ у Київському райні м. Харкова (2031) від 20.02.2013р., - податкова адреса: м. Харків, вул.. Ак. Проскури,1; - чисельність працюючих - 1 особа (керівник, гол.бухгалтер, засновник - ОСОБА_3), згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ)). - Основні фонди - відсутні.

Свідоцтво платника ПДВ анульовано рішенням ДПІ у Жовтневому районі від 14.10.2011 року. Свідоцтво платника ПДВ № 100274387 від 13.03.2010р.- анульовано від 14.10.2011р.

Декларації надані з порушенням п. 48.4 ст. 48 Податкового Кодексу України, а саме: невідповідність індивідуального податкового номеру про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний період. На підставі п. 48.4 ст. 48 Податкового Кодексу України податкова звітність з податку на додану вартість не вважається податковою декларацією. Платника повідомлено відповідними листами. Відповідно п.п. 4.9.5 п. 4.9 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України затверджених наказом №516 не зареєстровані документи податкової звітності, які неможливо зареєструвати, передаються до галузевих підрозділів для зберігання в звітній частині облікової справи по службовим запискам. Податкові Декларації з ПДВ за 2014р. до ДПІ не надані.

На службову записку №142/22-03 від 06.04.2015 року , відділ приймання та обробки податкової звітності управління ІТ та обліку платників повідомив, що податкова звітність з ПДВ ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" протягом 2014 року та в січні 2015року надходила поштою. Підприємство не є платником податку на додану вартість, Свідоцтво платника ПДВ анульовано рішенням ДПІ у Жовтневому районі №10/15-02-36 від 31.01.2012 року. Декларації надані з порушенням п. 48.4 ст. 48 Податкового Кодексу України, а саме: невідповідність індивідуального податкового номеру про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний період. На підставі п. 48.4 ст. 48 Податкового Кодексу України податкова звітність з податку на додану вартість не вважається податковою декларацією. Платника повідомлено відповідними листами. Відповідно п.п. 4.9.5 п. 4.9 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України затверджених наказом №516 не зареєстровані документи податкової звітності, які неможливо зареєструвати, передаються до галузевих підрозділів для зберігання в звітній частині облікової справи по службовим запискам.

Але в ході перевірки встановлено, що ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ", виписувало на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», податкові накладні, з відображенням ПДВ, що не відповідає вимогам ст.184.5 Податкового Кодексу, таким чином ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», безпідставно сформував ПК за рахунок податкових накладних від ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ".

Як зазначено раніше, директором, головним бухгалтером та засновником ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" є ОСОБА_3, який у свою чергу є працівником багатьох інших підприємств в межах кола обізнаних суб'єктів (межі групи).

Постачання товару підприємством ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" в адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» відбувається без наявності власних або орендованих транспортних засобів (при аналагічній їх відсутності у продавця).

В основних договорах про співпрацю ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" з ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» не зазначено жодного факту , щодо якості відвантаженого товару, відвантаження товару по кількості, не зазначається - приймання товару по кількості та якості , що проводиться Покупцем в момент отримання. Також у Договорах не прописано форма транспортування товару, перевізник товару, час та місце доставки товару, навантаження та розвантаження транспортних засобів.

Тобто невідомо, якими трудовими ресурсами та за який рахунок відбувається навантаження та розвантаження великої кількості товарів, та зокрема значного об'єму ТМЦ, реалізованого на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» - підприємство в межах кола обізнаних учасників, як це зазначено в оформлених «документах».

Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 Податкового Кодексу України.

Але в ході перевірки встановлено, що ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 36987611, виписувало на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» податкові накладні з відображенням сум ПДВ, що не відповідає вимогам п.201.8. ст.201 та п.184.5 ст.184 Податкового Кодексу України та, як наслідок, ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» безпідставно сформував ПК за рахунок податкових накладних від ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 36987611.

Проте, протягом листопада 2014р. - січня 2015р. на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» від імені ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" було виписано велику кількість накладних та актів про виконання будівельних робіт, надано консультаційних послуг та відвантаження значної кількості та різних видів товарів.

Не є фізично можливим протягом одного робочого дня однією особою надавати велику кількість будівельно-монтажних робіт, консультаційних послуг, та відвантажувати велику кількість та різні види товарів на адресу контрагентів, як зазначено в оформлених документах ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ".

ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» бере в суборенду частину складського приміщення за адресою: 62300, Харківська область, Дергачівський район, м.Дергачі, вул.Панфілова, 6, загальною площею 15м2, при цьому товар у великій кількості та значному обсязі, було відвантажено ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ в адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» , та відвантажено на адресу інших покупців - підприємств в межах кола обізнаних учасників.

При цьому , в отриманих документах від ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» вказано значний перелік товарів великої кількості та обсягу , які фізично не можуть бути розташовані в орендуємому складі.

У звязку з чим неможливо визначити умови та фактичне місцезнаходження товару, оскільки в ході проведення перевірочних заходів встановлено, що вказана будівля за адресою: 62300, Харківська область, Дергачівський район, м.Дергачі, вул.Панфілова, 6, не може використовуватися як складське приміщення для зберігання різних видів ТМЦ (Службова записка ОУ ДПІ у Київському районі м. Харкова № 614/07-02-10 від 24.04.2015р.)

При цьому, в отриманих «документах» від ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" вказано значний перелік товарів великої кількості та обсягу, які фізично не можуть бути розташовані в орендуємому складі.

Так, в ході проведення перевірки встановлено отримання ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 від ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611, документів на отримання Вугілля АС (6-13), брикет вугільний, Вугілля АМ 13-25, Вугілля антрацит АО (фр.25-50) . Всього отримано 414 т вугілля.

ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ», код ЄДРПОУ 36987611, ДПI у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, (операції з придбання вугілля займають 13,07 % у складі податкового кредиту перевіряємого періоду).

На підставі наданих ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 документів встановлено, що ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 уклало договір №б/н від 01.10.2014 року, з ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 36987611), на що на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було виписано податкові та видаткові накладні.

ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області в ході проведення перевірки було вручено особисто під розписку директору ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, ОСОБА_4 запит від 15.04.2015 року № 5220/20-31-22-03-15 «про надання інформації», з проханням надати докладний перелік всіх документів, на підставі яких було відображено у бухгалтерському та податковому обліку взаємовідносини ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 з ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код 36987611 та по ланцюгу постачання ТОВ «Техно-Спецальянс» (код 38381909) та ТОВ «ФІЛАКАС», код ЄДРПОУ 34955462 з питання придбання ТМЦ (вугілля), а саме: (договори, додаткові угоди, платіжні документи, податкові накладні, оборотно-сальдові відомості, картки рахунків, тощо).

Відповідь та письмові пояснення на запит від 15.04.2015 року № 5220/20-31-22-03-15 з приводу придбання та реалізації ТМЦ (вугілля) від підприємства ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 до ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надані не були.

ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" не є платником податку ПДВ та відсутність реєстрації податкових накладних ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" в ЄРПН не дає можливість проаналізувати історію походження , тобто продавців та виконавців , товарів, робіт, послуг.

Оформлення документів на виконання робіт або надання послуг, які потребують ліцензій, дозволів (а саме: будівельні роботи, виконання капітального ремонту) здійснюється директором ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" ОСОБА_3 без наявності дозвільних документів та кваліфікаційних робітників, необхідних для ведення видів господарської діяльності.

Отже, не встановлено наявність розумних економічних або інших причин (ділової мети) систематичного (протягом місяця) придбання та продажу товарів. Такі причини можуть бути наявними лише за умови, що платник податку має намір одержати економічний ефект у результаті підприємницької або іншої економічної діяльності, а не виключно чи переважно за рахунок формування податкового кредиту та витрат для інших суб'єктів підприємницької діяльності.

На підставі викладених фактів та, з урахуванням відповідей, викладених у Акті від 27.01.2014 № 184/20-31-22-03-07/38279589 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, з питань дотримання податкового законодавства України за період з 01.01.2010р. по 01.11.2013р» та у Акті від 15.10.2014 № 5313/20-31-22-03-07/38279589 “Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, з питань правильності визначення, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.04.2014 року по 30.06.2014 року, що надано ОСОБА_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 під час його допитів в якості свідка, можливо дійти висновків, що ОСОБА_4 є власником ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» лише формально, фактично фінансово - господарську діяльність не здійснював, відповіді на питання дає неоднозначні, не обізнаний стосовно діяльності власного підприємства, не має достатньої кваліфікаційної підготовки для керівництва підприємства (тренер-педагог).

Фактично згідно податкової звітності у ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" відсутні трудові ресурси, виробниче обладнання, транспортне та торгівельне обладнання, сировина, матеріали для здійснення основного виду діяльності, визначеного згідно довідки з ЄДРПОУ.

Отже, якщо постачання товару та виконання робіт (послуг) здійснює один директор ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" ОСОБА_3 (відповідно штатного розкладу та податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ)) та відсутні виробниче обладнання, транспортне та торгівельне обладнання, сировина, матеріали для здійснення основного виду діяльності, визначеного згідно довідки з ЄДРПОУ відсутні власні або орендовані транспортні засоби оформлення документів на продаж товару здійснюється в адресу покупців для формування неогрунтованого кредиту для зменшення сплати податкових зобов'язань до бюджету.

Також, встановлено отримання ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 від ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611, документів на надання великої кількості консультаційних послуг, які не були передані в подальшому по ланцюгу постачання на контрагентів у періоді, який перевірявся.

При цьому, всі отримані податкові накладні не зареєстровані в ЄРПН, оскільки виписані на суму ПДВ менше 10 тис.грн. Таким чином суб'єкт господарювання подрібнює суми ПДВ до 10 тис. грн., що унеможливлює дослідити фактичний рух та номенклатуру товарів без проведення документальної перевірки.

Як вбачається з вищенаведеного, 30.11.2014р. протягом одного дня один директор ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611 ОСОБА_3 надав на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 74 консультаційні послуги, а ціна однієї консультації становить 59956,78 грн., в т.ч. ПДВ 9992,20 грн.

Крім того, не є належно обґрунтованою ціна наданих консультаційних послуг, оскільки послуги, зазначені в «документах», різні, проте ціна кожної консультації однакова.

Фактично неможливо протягом одного робочого дня надавати та отримувати значну кількість таких послуг, що підтверджує відсутність реального здійснення вказаних операцій.

При цьому, всі отримані вищенаведені накладні не зареєстровані в ЄРПН, оскільки виписані на суму ПДВ менше 10 тис.грн. Таким чином суб'єкт господарювання подрібнює суми ПДВ до 10 тис. грн., що унеможливлює дослідити фактичний рух та номенклатуру товарів без проведення документальної перевірки.

Як вбачається з вищенаведеного, 31.12.2014р. протягом одного дня один директор ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611 ОСОБА_3 надав на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 126 консультаційних послуг, а ціна однієї консультації становить 59796,20 грн., в т.ч. ПДВ 9966,03 грн.

Крім того, не є належно обґрунтованою ціна наданих консультаційних послуг, оскільки послуги, зазначені в «документах», різні, проте ціна кожної консультації однакова.

Фактично неможливо протягом одного робочого дня надавати та отримувати значну кількість таких послуг, що підтверджує відсутність реального здійснення вказаних операцій.

Не встановлено використання отриманих від ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" консультаційних послуг у господарській діяльності підприємства.

Також, встановлено отримання ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» податкового кредиту в грудні 2014 року від ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» щодо будівельно-монтажних робіт без визначення порядку придбання або виготовлення, а саме, ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, мало взаємовідносини по виконанню будівельно-монтажних робіт, капітального ремонту ПВД-5,6,7 та технічного переоснащення АСКОЕ в Луганській та Донецькій областях за період з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року, які були придані ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 у ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611 та передані у ті ж самі дні по ланцюгу постачання на адресу ТОВ «Техно-Спецальянс» (код 38381909).

ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ», код ЄДРПОУ 36987611, ДПI у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, (16 % у складі податкового кредиту грудня 2014р.), з яким ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було укладено Договор о сотрудничестве №б/н від 01.10.2014г.

На підставі наданих ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 до перевірки документів встановлено, що ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 уклало договір №б/н від 01.10.2014 року, з ТОВ "ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 36987611), на що на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було виписано податкові накладні та акти здачі-прийняття робіт (надання послуг).

Надалі «документи» на отримання зазначених вище будівельно-монтажних робіт, капітального ремонту ПВД-5,6,7 та технічного переоснащення АСКОЕ в Луганській та Донецькій областях передані по ланцюгу постачання в один і той же день на ТОВ «ТЕХНО-СПЕЦАЛЬЯНС», код ЄДРПОУ 38381909 на загальну суму 600391,30 грн., у т.ч. ПДВ - 100065,23 грн. з тією ж номенклатурою товару та без будь-якої торгівельної націнки.

ТОВ "Техно-Спецальянс", код за ЄДРПОУ 38381909, ДПI у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, (16 % у складі податкових зобов'язань грудня 2014р.) з яким ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було укладено Договор о сотрудничестве №б/н від 14.03.2013г.

ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області в ході проведення перевірки було вручено особисто під розписку директору ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589, ОСОБА_4 запит від 15.04.2015 року № 5220/20-31-22-03-15 «про надання інформації», з проханням надати докладний перелік всіх документів, на підставі яких було відображено у бухгалтерському та податковому обліку взаємовідносини ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 з ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код 36987611 та по ланцюгу постачання ТОВ «Техно-Спецальянс», код 38381909 (договори, додаткові угоди, акти здачі-прийняття робіт (послуги) (КБ-2), платіжні документи, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, кошторис витрат (сметна вартість робіт), податкові накладні, оборотно-сальдові відомості, картки рахунків, тощо) та надати інформацію яким чином здійснювались будівельно-монтажні роботи та технічне переоснащення АСКОЕ в Луганській та Донецькій областях (наявності трудових ресурсів), якщо основним видом діяльності підприємства ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 згідно з установчими документами є - 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.

Відповідь та письмові пояснення з приводу виконання будівельно-монтажних робіт та технічного переоснащення АСКОЕ в Луганській та Донецькій областях від підприємства ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 до ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надані не були.

Крім того, встановлено отримання ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 від ТОВ «ФІЛАКАС», код ЄДРПОУ 34955462 документів на отримання ТМЦ (Пост керування вибухозахищенний ПУВ-3-06 У1 в асортим.) та передано у той же самий день по ланцюгу постачання на адресу ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ»( код ЄДРПОУ 36987611) у грудні 2014 року.

ТОВ «ФІЛАКАС», код ЄДРПОУ 34955462, з яким ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було укладено Договор о сотрудничестве №б/н від 07.03.2014г.

На підставі наданих ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 документів встановлено, що ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 уклало договір №б/н від 07.03.2014р. з ТОВ «ФІЛАКАС», код ЄДРПОУ 34955462, на що на адресу ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», код ЄДРПОУ 38279589 було виписано податкові накладні та акти здачі-прийняття робіт.

Надалі документи на отримання зазначених вище ТМЦ (Пост керування вибухозахищенний ПУВ-3-06 У1 в асортим.) передані по ланцюгу постачання в один і той же день у грудні 2014 року на ТОВ «ПРОМБУД-МОНТАЖІНВЕСТ» код ЄДРПОУ 36987611 на загальну суму 31200,00 грн., у т.ч. ПДВ - 5200,00 грн. з тією ж номенклатурою товару та без будь-якої торгівельної націнки.

При цьому, фізично неможливо протягом одного робочого дня однією особою отримувати та надавати значну кількість консультаційних послуг на різні теми, а також при цьому отримувати та виконувати різноманітні будівельні роботи та отримувати та відвантажувати однією особою значну кількість та різні види товарів, що підтверджує відсутність реального здійснення вказаних операцій.

Таким чином, по всіх угодах та первинних документах, які досліджувалися, відсутня будь-яка документально підтверджена економічна доцільність та обгрунтованість.

Згідно банківських виписок по рахунку 26057115547001, відкритому в ОСОБА_5, загальна сума коштів, перерахованих ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» на адресу кореспондентів за період з 01.11.2014р. по 31.01.2015р. складає 44 114 700 грн., в тому числі: поворотна фінансова допомога - 44 020 350 грн. інші платежі (плата за РО, плата за оренду, виплата зарплати) - 94 350 грн.

Із розшифровок руху коштів по банківським рахункам ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» в АТ "IМЕКСБАНК" можливо дійти висновків, що основну частку коштів, перерахованих ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» на розрахункові рахунки кореспондентів, складає поворотна фінансова допомога підприємству ТОВ «БУД-СПЕЦМОНТАЖ» у загальній сумі 44 020 350 грн. (що становить 85% від загальної суми коштів), в межах окремого кола суб"єктів (межі групи), а сплата за отримані товари, роботи та послуги контрагентам майже не здійснювалась.

Товарно-транспортні накладні з відмітками про передачу та отримання ТМЦ від постачальників відсутні, трудові ресурси у ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС», які приймали б участь у прийманні продукції від постачальника та відвантаження її покупцю, відсутні також.

Спеціальні умови для зберігання різних груп та великої кількості різних видів товарів (будівельні матеріали, електрообладнання, побутова хімія та ін.) у ТОВ «УКР-БУДСЕРВИС» відсутні.

Вищезазначені факти свідчать про відсутність фактичного вчинення господарських операцій між позивачем та та його контрагентами у спірний період.

Згідно з підпунктом 14.136 Податкового кодексу України підприємництво - це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.

Мета отримання доходу як кваліфікуюча ознака господарської діяльності кореспондує з вимогою щодо наявності розумної економічної причини (ділової мети) підчас здійснення господарської діяльності. Оскільки господарська діяльність складається із сукупності господарських операцій платника податку (які є формою здійснення господарської діяльності), то розумна економічна причина має бути наявною в кожній господарській операції. Лише в такому разі та чи інша операція може вважатися вчиненою в межах господарської діяльності платника податків. І лише за таких умов платник податків має право на врахування у податковому обліку наслідків відповідних господарських операцій. Таким чином, лише господарські операції, здійснені за наявності розумних економічних причин (ділової мети) є такими, що вчинені в межах господарської діяльності.

Розглядувана позиція випливає зі змісту підпункту 14.1.231 Податкового кодексу України, відповідно до якого розумна економічна причина (ділова мета) - причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.

Сутність доктрини ділової мети полягає в тому, що передбачені податковим законодавством податкові вигоди поширюються лише на операції, які мають розумну економічну причину.

При вирішенні податкових спорів презюмується добросовісність платника податку, і, відповідно, обґрунтованість отриманої ним податкової вигоди (тобто зменшення податкового зобов'язання).

Однак податковий орган може довести, що отримана платником податку податкова вигода є необґрунтованою. Так, податкова вигода може бути необґрунтованою, зокрема, якщо для цілей оподаткування враховані операції не у відповідності з їх дійсною економічною метою чи враховані операції не обумовлені розумними економічними чи іншими причинами (метою ділового характеру). При цьому діловою метою діяльності платника податку може бути отримання економічного ефекту, однак податкова вигода не є самостійною діловою метою.

Отже, в ході судового розгляду було встановлено, що господарські операції у межах спірних правовідносин не були обумовлені розумними економічними чи іншими причинами (метою ділового характеру).

Відповідно до ч. 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В ході судового розгляду відповідачем належними та допустимими доказами доведено правомірність спірного рішення, проте, позивачем не доказано обставини на яких грунтуються його вимоги, тому у задоволенні позову належить відмовити в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-будсервис" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-будсервис" (адреса: 61070, м. Харків, вул. Ак. Проскури 1, код ЄДРПОУ 38279589) на користь Державного бюджету України (отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код 37999628, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, рахунок 31217206784011) 4689 (чотири тисячі шістсот вісімдесят дев"ять) грн. 00 коп. судового збору.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 21 липня 2015 року.

Суддя Панов М.М.