Ухвала від 24.03.2010 по справі 2-а-998/10/1970

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

Справа № 2-а-998/10/1970

24 березня 2010 року

м.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Остапі А.В., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Підволочиському районі до фермерського господарства «Золотий жайвір»

про зобов'язання припинити дії, які перешкоджають здійсненню повноважень посадових осіб ДПІ у Підволочиському районі, зобов'язання відповідача допустити до проведення позапланової перевірки на підставі постанови Підволочиського районного суду від 9 липня 2009 року, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Підволочиському районі звернулась до адміністративного суду з позовом до фермерського господарства «Золотий жайвір» про зобов'язання припинити дії, які перешкоджають здійсненню повноважень посадових осіб ДПІ у Підволочиському районі, зобов'язання відповідача допустити до проведення позапланової перевірки на підставі постанови Підволочиського районного суду від 9 липня 2009 року.

Дослідивши подані матеріали, вважаю що в даному випадку слід відмовити у відкритті провадження у справі з наступних підстав.

При зверненні до суду позивач керується нормами Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно пункту 1 частини 1 статті З КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, необхідною та єдиною ознакою справи адміністративної юрисдикції має бути публічно-правовий спір.

Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.

Позивач - ДПІ у Підволочиському районі, відповідно до п.7 ст.З КАС України та Закону України «Про державну податкову службу в Україні» є суб»єктом владних повноважень.

Пункт 4 ч.І ст.17 КАС України передбачає право суб»єкта владних повноважень звертатись із адміністративним позовом до фізичної чи юридичної особи лише у випадках, прямо передбачених законом. Аналогічна норма закріплена в п.5 ч.4 ст. 50 КАС України, згідно якої юридичні особи, які не є суб»єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб»єкта владних повноважень, у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.7 ст.11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі рішення суду. Тобто даною нормою

передбачено право податкового органу звертатись до адміністративного суду з позовами прі надання дозволу на проведення позапланової перевірки суб'єктів господарювання. Проте, н цим, ні будь-яким іншим законодавчим актом не врегульовано право органів Державно податкової служби України звертатися до суду із позовами про зобов'язання припинити дії які перешкоджають здійсненню повноважень посадових осіб ДПІ чи зобов'язання допустити до проведення позапланової перевірки.

Крім того, як вбачається з поданих матеріалів податковий орган має право ні проведення позапланової виїзної перевірки на підставі постанови Підволочиського районного суду від 9 липня 2009 року.

Враховуючи вищевикладене, даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 1 ч.І ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкриття провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У зв»язку із цим, керуючись п.1 ч.І ст.109 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Державної податково1 інспекції у Підволочиському районі до фермерського господарства «Золотий жайвір» пре зобов'язання припинити дії, які перешкоджають здійсненню повноважень посадових осі? ДПІ у Підволочиському районі, зобов'язання відповідача допустити до проведення позапланової перевірки на підставі постанови Підволочиського районного суду від 9 липня 2009 року, у зв'язку з тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочиснства.

Копію ухвали направити Державній податковій інспекції у Підволочиському районі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановленая ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Осташ А. В.