Ухвала від 15.07.2015 по справі 0308/13515/12,2а-0308/1238/12

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2015 року м. Львів № 9104/179940/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Бруновської Н.В.

суддів: Улицького В.З., Шавеля Р.М.

за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.

апелянта: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 12.10.2012 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голови Луцької міської ради Романюка Миколи Ярославовича про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

16.08.2012 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися в суд із позовом до Голови Луцької міської ради Романюка М.Я. про визнання дій протиправними та зобов'язання розглянути заяву від 22.02.2012 року та надати інформацію зазначену в заяві.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 12.10.2012 року в позові відмовлено.

Не погодившись з даною постановою, апелянт ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що постанова суду першої інстанції є необґрунтована, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Апелянт просить суд, постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 12.10.2012 року скасувати та прийняти нову постанову якою позов задовольнити.

Апелянт ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу із підставу у ній зазначених.

Інші особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб передбачений законодавством та Конституцією України.

Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів, відповідають нормам матеріального та процесуального права та фактичним обставинам справи і є правильними виходячи з наступних підстав.

22.02.2012 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулися до голови Луцької міської ради із запитом про надання інформації про те, коли та на підставі чого вилучалась Луцькою міською радою земельна ділянка у ОСОБА_2, для прокладання проїзду, який значиться у проекті благоустрою АДРЕСА_1, як проїзд під назвою АДРЕСА_2; яким рішенням Луцької міської ради надавався дозвіл на проектування проїзду під назвою АДРЕСА_2, який спроектувало КП «Квант», у проекті, що замовили жителі АДРЕСА_1, яким рішенням Луцької міської ради, надававсь дозвіл на будівництво проїзду під назвою АДРЕСА_2, що прокладавсь по земельних ділянках, які знаходились у користуванні сім'ї ОСОБА_2; хто є замовниками проекту, фізичними особами благоустрою АДРЕСА_1, проект якого виготовило КП «Квант», та чи проживали чи приписані ті замовники на АДРЕСА_1. (а.с. 5 )

17.04.2012 року голова Луцької міської ради листом № КО-902/1-020 надав відповідь ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на запитувану інформацію та повідомив, що не збереглась в структурних підрозділах Луцької міської ради інформація по вищевказаних питаннях. Позивачам рекомендовано звернутись в Державний архів Волинської області ( м. Луцьк, вул.. Ветеранів,21. (а.с. 4 )

ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» передбачено що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Згідно ст.19 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

Відсутність запитуваної заявниками інформації у Луцькій міській раді на час розгляду справи підтверджується наданими відповідями державних установ. (а.с. 24-28 )

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що відповідь міського голови Луцької міської ради від 17.04.2012 р. яка надана позивачам є вичерпною, надана в строки та з дотримання норм та порядку встановленого Законом України «Про звернення громадян» а тому, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. 160, ст.195, ст.198, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 12.10.2012 року у справі за № 0308/13515/12 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили.

Головуючий: Н.В. Бруновська

Судді: В.З. Улицький

Р.М. Шавель