Постанова від 25.02.2010 по справі 2а-8004/09/1170

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2010 року Справа № 2а-8004/09/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Яковлєва О.В., при секретарі - Дигас В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції №0001152310/1 від 06.11.2009року. Вказав, що 06.11.2009року позивачем отримано прийняте Олександрійською ОДПІ податкове повідомлення - рішення №0001152310/1, відповідно до якого позивачу за порушення п.1.6, п. 3.1 Порядку складання декларації з податку на прибуток, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 143 від 29.03.2003року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №271/759 віл 08.04.2003року та п. 10.1 ст.10, ст. 15, ст. 17 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» нараховано податкове зобов'язання з податку на прибуток, у сумі 522431гривень та штрафні санкції, у сумі 261215,5гривень. Вважає вищевказане податкове повідомлення - рішення незаконним, так як відповідачем при визначенні податкового зобов'язання з податку на прибуток не враховано, що КП «Теплокомуненерго» відповідно до Статуту є комунальною власністю територіальної громади м.Олександрії і підпорядковується виконавчому комітету Олександрійської міської ради. Рішенням Олександрійської міської ради №659 від 04.03.2008року, підприємству надано пільги у вигляді звільнення від сплати податку на прибуток, у зв'язку з чим КП «Теплокомуненерго» не нараховується податок на прибуток.

Представники позивача у судовому засіданні вимоги позову підтримали в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в заяві.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Згідно поданих заперечень відповідач позов не визнав, вказав, що під час перевірки КП «Теплокомуненерго» встановлено необгрунтоване застосування останнім пільг з податку на прибуток за 2007рік на суму 522431гривень. Погодився, що КП «Теплокомуненерго» є підприємством комунальної власності і рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради №659 від 04.03.2008року, останньому дійсно надано пільги щодо звільнення від нарахування податку на прибуток. Однак, вважає, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» ставка податку на прибуток, пільги щодо податку, об'єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватись та змінюватись лише шляхом внесення змін до цього Закону. Згідно н. 28 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Олександрійської міської ради міг .звільнити КП «Теплокомуненерго» лише від місцевих зборів та податків, а не від загальнодержавних, ким є податок на прибуток.

Заслухавши пояснення представників позивача та дослідивши матеріали справи, суд зважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, що 30.09.2009року Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією проведено планову виїзну перевірку КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради з питань дотримання вимог податкового законодавства, за період з 01.07.2007року по 30.06.2009року, за результатами якої складено акт №310/23-10/00185330. На підставі вищевказаного акту перевірки, 06.11.2009року відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001152310/1, відповідно до якого визначено КП «Теплокомуненерго» податкове зобов'язання з податку на прибуток, у сумі 522431 гривень та штрафні санкції, у сумі 261215,5гривень (а.с.9). Дане податкове повідомлення - рішення прийнято відносно позивача за порушення п.1.6, п. 3.1 Порядку складання декларації з податку на прибуток, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 143 від 29.03.2003року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №271/759 від 08.04.2003року та п. 10.1 ст.10, ст. 15, ст. 17 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: заниження податку на прибуток за IV квартал 2007року на 52243Ігривень в результаті застосування пільги, яка не передбачена Законом, оскільки податок на прибуток відноситься до загальнодержавних податків.

Крім того, встановлено, що комунальне підприємство «Теплокомуненерго» відповідно до п. 1.1 Статуту є комунальною власністю територіальної громади м.Олександрія і підпорядковане виконавчому комітету Олександрійської міської ради. Рішенням Олександрійської міської ради №659 від 04.03.2008року позивачу надано пільги по сплаті податку на прибуток, а саме пунктом 1 даного рішення останнього звільнено від сплати податку на прибуток за результатами фінансово - господарської діяльності у 2007році, який надходить стовідсотково до міського бюджету, у сумі 52243Ігривень (а.с.8).

Згідно ч.2 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування», Верховна Рада Автономної республіки Крим, сільські, селищні,міські ради наділені повноваженнями щодо встановлення додаткових пільг по податкам в межах сум, що надходять до їх бюджетів.

Відповідно до ч.9 ст. 1 вказаного Закону, будь-які податки і збори (обов'язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені до цього Закону. Всі інші закони України про оподаткування мають відповідати принципам, закладеним у цьому Законі.

Пунктом 15 ч.1 ст. 69 Бюджетного кодексу України визначено, що податок на прибуток підприємств комунальної власності належить до доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансферів.

Частиною 2 ст. 42 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007рік» передбачалось, що податок на прибуток підприємств комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, селищні та сільські ради, зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, селищних та сільських бюджетів.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що оскільки вищевказані правові норми неконституційними не визнано, позивач мав право не нараховувати та не сплачувати податок на прибуток за 2007рік, у сумі 522341 гривень згідно рішення Олександрійської міської ради №659 від 04.03.2008року «Про надання пільги по сплаті податку на прибуток КП «Теплокомуненерго».

Керуючись ст.ст. 11, 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 1 Закону України «Про систем}- оподаткування», ст. 42 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007рік», ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 69 Бюджетного кодексу України, ст. 71, ст. ст. 158-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення задовольнити.

Визнати нечинним податкове повідомлення - рішення Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції №0001152310/1 від 06.11.2009року, винесене відносно Комунального підприємства «Теплокомуненерго».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради судові витрати, у сумі 3,40гривень.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 03.03.2010р.

Суддя О.В. Яковлєв