17 липня 2015 року (10 год. 05 хв.) Справа № 808/3533/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області, м. Токмак
до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод», м. Токмак
про: стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -
Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області (далі - позивач або УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області) звернулось із адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» (далі - відповідач або ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод»), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 період березень-травень 2015 року в сумі 28 821,30 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ та за результатами атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років. Вказує, що колишнім працівникам ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 призначені та виплачуються пенсії за віком на пільгових умовах. Зазначає, що позивачем, відповідно до вимог законодавства, направлялись на адресу відповідача розрахунки сум фактичних витрат на виплату пільгової пенсії, які згідно повідомлень отримані підприємством. Відповідно до вказаних розрахунків, фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, які підлягають відшкодуванню відповідачем до Пенсійного фонду України за період з березня 2015 року по травень 2015 року становлять 28 821,30 грн. Враховуючи те, що фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за вказаний період залишаються не відшкодованими відповідачем до Пенсійного фонду України, позивач просить стягнути їх в судовому порядку.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 02.07.2015 відкрито провадження в адміністративній справі № 808/3533/15 та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 17.07.2015.
У судове засідання, призначене на 17.07.2015, представники сторін не з'явились. Про дату, час та місце розгляду справи позивач та відповідач повідомлені належним чином, що підтверджується долученими до матеріалів справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
16.07.2015 до суду надійшла заява УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області (вх. № 29849) про зменшення позовних вимог на підставі ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з частковим погашенням відповідачем заборгованості в сумі 1 006,88 грн. (копія банківської виписки від 13.07.2015 додається до матеріалів справи). Вказує, що зазначені кошти були перераховані стосовно пенсіонерів ОСОБА_2 (448,26 грн.) та ОСОБА_1 (558,62 грн.). Стосовно інших пенсіонерів, вказаних в адміністративному позові, сума боргу за період березень-травень 2015 року залишається незмінною. Дану заяву просить розглянути без участі представника УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області.
Як передбачено ч. 1 ст. 137 КАС України, позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
Оскільки заява УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області про зменшення позовних вимог не суперечить вимогам ст. 137 КАС України, суд прийняв її до розгляду.
16.07.2015 від відповідача до суду надійшло клопотання (вх. № 29827), в якому останній просить суд зобов'язати позивача здійснити звірку взаємних розрахунків та скласти акт звірки взаємних розрахунків. В обґрунтування даного клопотання, відповідач посилається на те, що ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» було здійснено часткове погашення заборгованості на суму 1 006,88 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 790 від 13.07.2015. Таким чином, відповідач вказує, що сума заборгованості, заявлена у позовній заяві в розмірі 28 821,30 грн., не відповідає дійсності.
Вирішуючи заявлене відповідачем клопотання, суд виходить з того, що позивачем не заперечується факт часткового погашення ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» заборгованості в сумі 1 006,88 грн. У зв'язку з чим, позивачем подано до суду заяву про зменшення позовних вимог, яка прийнята судом до розгляду.
Враховуючи викладене, відсутня необхідність у здійсненні звірки взаємних розрахунків між сторонами, а відтак, клопотання відповідача не підлягає задоволенню.
17.07.2015 представником відповідача через канцелярію суду подано заяву (вх. № 30070) про розгляд справи за відсутності представника ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод». Позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
За таких обставин, суд дійшов до висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності сторін, на підставі наявних у справі матеріалів, в порядку письмового провадження.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та з урахуванням положень ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до наданих позивачем копій Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія ААБ № 526772 та Довідки АБ № 419186, відповідач - Публічне акціонерне товариство «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» (код ЄДРПОУ 00231584) зареєстроване як юридична особа 31.03.1995 Виконавчим комітетом Токмацької міської ради, номер запису в Єдиному державному реєстрі - 1 102 120 0000 000002.
Згідно п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (зі змінами та доповненнями, далі - Закон України № 1788-ХІІ), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:
- чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 міс. на зазначених роботах;
- жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.
Згідно ст. 62 Закону України № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами
Пунктом 20 зазначеного Порядку встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
З матеріалів справи судом встановлено, що працівникам ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, які обліковуються в УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області, на підставі довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, призначена та виплачується пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до пп. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України.
Зокрема, стаж роботи ОСОБА_1 на підприємстві відповідача становить 1 р. 6.30 міс., відтак частка плати підприємства - 12,20%; стаж роботи ОСОБА_2 на підприємстві відповідача становить 1 р. 3.93 міс., відтак частка плати підприємства - 13,28%; стаж роботи ОСОБА_3 на підприємстві відповідача становить 12 р. 6.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%; стаж роботи ОСОБА_4 на підприємстві відповідача становить 8 р. 0.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%; стаж роботи ОСОБА_5 на підприємстві відповідача становить 8 р. 0.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%; стаж роботи ОСОБА_6 на підприємстві відповідача становить 10 р. 0.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%; стаж роботи ОСОБА_7 на підприємстві відповідача становить 12 р. 6.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%; стаж роботи ОСОБА_8 на підприємстві відповідача становить 5 р. 4.70 міс., відтак частка плати підприємства - 43,13%; стаж роботи ОСОБА_9 на підприємстві відповідача становить 4 р. 11.10 міс., відтак частка плати підприємства - 39,40%; стаж роботи ОСОБА_10 на підприємстві відповідача становить 12 р. 6.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%.
Викладені обставини підтверджуються наданими позивачем та наявними у справі довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, розрахунками стажу з відомостями про розподіл пільгового стажу, протоколами про призначення пенсії за Списком № 2 по кожному з вищевказаних пенсіонерів.
Отже, загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, яка підлягає відшкодуванню відповідачем до Пенсійного фонду України по пенсіонерам зазначеним в адміністративному позові за період з березня 2015 року по травень 2015 року (включно) становить 28 821,30 грн.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (зі змінами та доповненнями, далі - Закон України № 1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Згідно ч. 2 абз. 2 п. 1 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058-ІV в разі досягнення пенсійного віку та при наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, а саме відповідно до норм Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» відшкодуванню підлягали пенсії , призначені за пунктами «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
До набрання чинності Законом України № 1058-ІV, порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій регулювався Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400-97-ВР (далі - Закон України № 400-97-ВР). Також застосовувалися положення Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 4-6 від 3 червня 1999 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України № 436/3729 від 5 липня 1999 року, та Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 16-6 від 19.10.2001 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України № 998/6189 від 29.11.2001, які наразі втратили свою чинність.
Тобто, механізм відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, був врегульований та закріплений на законодавчому рівні ще до набрання чинності Законом України № 1058-ІV.
Відповідно до абзацу 4 п.1 ст. 2 Закону України № 400/97-ВР об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Статтею 13 Закону України № 1788-ХІІ визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а також до 2000 року врегульовано порядок внесення підприємствами та організаціями плати до пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених у відповідності до пп. «б» - «з» цієї статті.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17.02.2000, порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено, зокрема, порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій визначено шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», яким передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування повинні сплачувати такий збір у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону.
Відповідно до Закону України № 400/97-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100% розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пп. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Даний порядок компенсації витрат Пенсійного фонду України не змінився із набранням чинності Законом України № 1058-ІV.
Закон України № 1058-ІV, зокрема, визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Виходячи з приписів п. 16 розділу 15 Прикінцевих положень Закону України № 1058-ІV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України, інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. Положення Закону України № 1788-ХІІ застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Вищенаведена позиція відповідає правовій позиції Верховного Суду України, висловленою у постановах від 31.01.2011 в адміністративній справі № 21-69а10 за позовом Виробничого підприємства «Рембудмонтаж» до Управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області про скасування розрахунку та зобов'язання вчинити дії; від 25.09.2012 в адміністративних справах № 21-293а12 та № 21-294а12 за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Київської області до закритого акціонерного товариства «Росава» про стягнення витрат на виплату і доставку пенсій.
Наразі, порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначений Інструкцією № 21-1.
Згідно із абз. 2 п. 6.1. Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058-ІV в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1. пункту 2.1. цієї Інструкції - 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.2. Інструкції № 21-1 витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покривається цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Таким чином, якщо працівнику призначено пенсію відповідно до п.п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», то фактичні витрати на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах покриваються пропорційно підприємствами, робота на яких дає право на призначення пільгової пенсії.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону (згідно з додатками 6 та7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій, що визначено п. 6.4. Інструкції № 21-1.
Пунктом 6.5 даної Інструкції передбачено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно п. 6.7 Інструкції № 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Наданими позивачем розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п.п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з березня 2015 року, з квітня 2015 року та з травня 2015 року підтверджується наявність у відповідача зобов'язання з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (по Списку № 2) пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 за спірний період.
Вказані розрахунки складені з дотриманням всіх необхідних вимог Інструкції № 21-1. Розмір сум з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій по кожному із вказаних в адміністративному позові пенсіонерів визначено відповідно до приписів Закону № 1058-IV та Інструкції № 21-1.
Судом з'ясовано, що вищезазначені розрахунки отримані уповноваженими особами ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» 18.03.2015, 20.04.2015 та 19.05.2015 відповідно, що підтверджується наявними у справі копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень. Тобто, відповідач був обізнаний про наявність у нього зобов'язань з відшкодування Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах вказаним у позові пенсіонерам за спірний період. Відповідач не надав суду доказів оскарження вищезазначених розрахунків.
Виплата пенсіонерам сум пенсій, заявлених до відшкодування, підтверджується наданими позивачем та наявними в матеріалах справи довідками про фактично призначені та виплачені пенсії від 18.06.2015 №№ 776, 777, 778, 779, 780, 781, 782, 783, 784 та від 19.06.2015 № 785.
Судом з'ясовано, що відповідачем часткового відшкодовані Пенсійному фонду України фактичні витрати на виплату та доставку пільгової пенсії пенсіонерам, зазначеним в адміністративному позові, за період з березня 2015 року по травень 2015 року на загальну суму 1 006,88 грн., зокрема по пенсіонерам ОСОБА_2 в розмірі 448,26 грн. та ОСОБА_1 в розмірі 558,62 грн. Викладені обставини підтверджуються долученими до матеріалів справи банківською випискою від 13.07.2015 та платіжним дорученням від 13.07.2015 № 790.
Відтак, за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по пенсіонерам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 за період з березня 2015 року по травень 2015 року на загальну суму 27 814,42 грн.
Вищенаведені, встановлені судом, обставини справи були підтверджені доказами, зібраними під час її розгляду.
За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Як зазначалося вище відповідачем визнані позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову (ч. 3 ст. 112 КАС України).
Оскільки на момент розгляду справи в суді, заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах пенсіонерам, вказаним в адміністративному позові за період з березня 2015 року по травень 2015 року (включно) в сумі 27 814,42 грн. залишається не сплаченою до Пенсійного фонду України, то вона підлягає стягненню з відповідача.
Беручи до уваги вищезазначене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 41, 71, 86, 94, 112, 122, 136, 137, 158-163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області до Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, - задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» (71700, Запорізька область, м. Токмак, вул. Куйбишева, буд. 59, код ЄДРПОУ 00231584) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Революційна, буд. 42, код ЄДРПОУ 37830810, р/р 25606301001074, банк: філія ЗОУ АТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 період березень-травень 2015 року в сумі 27 814,42 (двадцять сім тисяч вісімсот чотирнадцять гривень 42 коп.) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко