14 липня 2015 рокум. Ужгород№ 807/3113/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Лумей В.Г.,
за участю:
позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Комплекс", представник - ОСОБА_1,
відповідача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, представник - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Комплекс" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 14 липня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 20 липня 2015 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Комплекс" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, якою просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 29.03.2013 року № НОМЕР_1, яким ТОВ "Агро Комплекс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн.
Позов мотивовано тим, що ДПІ у м. Ужгород було проведено камеральну перевірку ТОВ "Агро Комплекс" за результатами якої складено Акт від 19.09.2014 року № 2447/07-01-15/37692302 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за липень 2014 року.
На підставі вищевказаного Акту перевірки було винесено податкове повідомлення - рішення від 29.03.2013 року № НОМЕР_1, яким ТОВ "Агро Комплекс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн.
Позивач вважає, що висновки викладені в Акті перевірки від 19.09.2014 року № 2447/07-01-15/37692302 є необгрунтованими, а податкове повідомлення - рішення від 29.03.2013 року № НОМЕР_1, прийняте на підставі даного Акту перевірки суперечить вимогам ПК України, є протиправними та підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів наведених у позовній заяві, просив суд їх задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, з мотивів наведених у письмових запереченнях, просив суд відмовити в їх задоволенні.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ДПІ у м. Ужгород було проведено камеральну перевірку ТОВ "Агро Комплекс" за результатами якої складено Акт від 19.09.2014 року № 2447/07-01-15/37692302 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за липень 2014 року.
На підставі вищевказаного Акту перевірки було винесено податкове повідомлення - рішення 29.03.2013 року № НОМЕР_1, яким ТОВ "Агро Комплекс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн.
В Акті перевірки від 19.09.2014 року № 2447/07-01-15/37692302 відповідачем зазначено, що в порушення пункту 4.6.7. Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України за № 84520228 (зі змінами), платником у декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року (рядок 21.3) не в повній мірі відображено результати документальної позапланової виїзної перевірки, згідно якої зменшено суму рядка 24 (залишок від'ємного значення) на 754589,0 грн. Таким чином, керуючись пунктами 200.1, 200.3 та 200.4 статті 200 Податкового кодексу України камеральною перевіркою зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) Декларації з ПДВ за липень 2014 року на 532 780,0 грн."
Однак, судом встановлено, що Наказ Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» на який посилається відповідач в Акті від 19 вересня 2014 року №2447/07-01-15-01/37692302, втратив чинність на підставі наказу Міністерства фінансів України від 13.11.2013 № 944, з дня опублікування останнього, а саме 30.12.2013р.
ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області було проведено документальну позапланову перевірку ТОВ «Агро Комплекс» за результатами якої складено Акт «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ «Агро Комплекс», код ЄДРПОУ 37692302 від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту податку на додану вартість та залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, відображених у податковій декларації з ПДВ за період жовтень 2012 року» від 20 березня 2013 року № 845/15-03/37692302.
На підставі даного Акту перевірки від 20 березня 2013 року № 845/15-03/37692302 ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС прийнято податкове повідомлення - рішення форми «В-4» від 29 березня 2013 року № НОМЕР_1, яким ТОВ «Агро Комплекс» зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн.
ТОВ «Агро Комплекс» не погоджуючись з висновками, викладеними в Акті від 20 березня 2013 року № 845/15-03/37692302, оскаржило податкове повідомлення - рішення (форма «В-4») від 29 березня 2013 року № НОМЕР_1, яким ТОВ «Агро Комплекс» зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.05.2013 року № 807/1169/13-а (а.с.12) адміністративний позов ТОВ "Агро Комплекс" до ДПІ у м. Ужгород про скасування податкового повідомлення - рішення задоволено частково, а саме частково визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 29.03.2013 року, яким ТОВ "Агро Комплекс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн., в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 723111,00 грн.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.04.2015 року апеляційну скаргу ДПІ у м. Ужгород залишено без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.05.2013 року № 807/1169/13-а залишено без змін. Дане рішення набрало законної сили.
Згідно ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній чи господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
П 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України встановлено, що у разі, коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
В п.56.18. ст.56 ПК України міститься імперативна норма згідно якої при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Згідно зі статтею 2 частиною 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладені обставини та враховуючи рішення, які набрали законної сили та приписи ч.2 ст.71 КАС України, в силу яких в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, суд приходить до переконання про часткове задоволення позовних вимог в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 723111,00 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовленою
Керуючись статтями 11, 70, 71, 160-163 КАС України, суд,-
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Комплекс" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.03.2013 року № НОМЕР_1 - задовольнити частково.
Частково визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 29.03.2013 року, яким ТОВ "Агро Комплекс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 754589,00 грн., в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 723111,00 грн. (сімсот двадцять три тисячі сто одинадцять гривень).
Стягнути з Державного бюджету на користь ТОВ "Агро Комплекс" понесені витрати по сплаті судового збору у сумі
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_3