Постанова від 23.12.2010 по справі 2-а-915/10

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 51, 69035, (061) 234-31-10

Справа №2а-915/2010/0818 року

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2010 року м. Запоріжжя

Оржонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Макарова В.О., при секретарі Соловйової А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за скаргою ОСОБА_1 до Державного підприємства «Запорізький на­уково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» на постанову № 220 від 17.06.2010 року про накладення адміністративного стягнення в галузі стандартизації, якості про­дукції, метрології та сертифікації, -

ВСТАНОВИВ:

29.06.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Запорізький науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» на постанову № 220 від 17.06.2010 року про накладення адміністративного стяг­нення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, наступне:

Працівниками Державного підприємства «Запорізький науково - виробничий центр стан­дартизації, метрології та сертифікації» на підставі Рішення № 0223 від 11.05.2010 року проведено планову перевірку ТОВ «Запорізьке підприємство по забезпеченню матеріальними ресурсами «Ресурс - Інвест», з державного нагляду на якістю продукції, додержанням вимог стандартів, норм і правил.

04 червня 2010 року Відповідачем на підставі Акту №245 від 04.06.2010 р. перевірки вимог стандартів, норм і правил складено Припис №647 про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил.

Позивач також вказує, що 17 червня 2010 року працівниками Відповідача у його присут­ності складено Постанову №220 про накладання адміністративного стягнення в галузі стандарти­зації, якості продукції, метрології та сертифікації за порушення вимог Наказу Міністерства палива та енергетики, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики "Про затвердження Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України" від 20.05.2008 р. №281/171/578/155, а саме не повіряння метрштоку та резервуарів №7, 8, 9, 10, 11,16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26. Із зазначеним висновком позивач не погодився, про що ним зроблено запис на оригіналі Постанови із підписом і зазначен­ням дати. Позивач вважає, що оскаржувана Постанова суперечить нормам діючого законодавства і повинна бути визнана протиправною.

Відповідно до ч.І ст. 28 Закону України «Про метрологію та Метрологічну діяльність» від 11.02.1998 року № 113/98-ВР, лише засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуата­ції, випускаються с серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають перевірці, а згідно ч.І ст. 40 Закону України №113 лише: засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які поширюється державний метро­логічний нагляд, підлягають калібруванню під час випуску з виробництва та ремонту.

Тому, заявник просить суд скасувати постанову № 220 від 17.06.2010 року про накла­дення адміністративного стягнення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та серти­фікації Державного підприємства «Запорізький науково - виробничий центр стандартизації, мет­рології та сертифікації».

В судовому засіданні представник заявника підтримав вимоги на підставах викладених у позовній заяві та просить суд їх задовольнити.

Представник відповідача заперечує проти скарги, вважає постанову № 220 від 17.06.2010 року про накладення адміністративного стягнення в галузі стандартизації, якості продукції, мет­рології та сертифікації законною. Представник відповідача пояснив, що згідно ст. 172 КУпАП по­рушення правил застосування засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню виходячи з наступного.

Статтею 12 Господарського Кодексу України передбачено, що держава для реалізації економічної політики, виконання цільових економічних та інших програм і програм економічного і соціального розвитку застосовує різноманітні засоби і механізми регулювання господарської діяльності.

Відповідно до ч.І ст. 28 Закону України «Про метрологію та Метрологічну діяльність» від 11.02.1998 року № 113/98-ВР лише засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуа­тації, випускаються с серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають перевірці, а згідно ч.І ст. 40 Закону України №113 лише: засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які поширюється державний метро­логічний нагляд, підлягають калібруванню під час випуску з виробництва та ремонту.

У випадку постачання нафтопродукту залізничним транспортом, відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики "Про за­твердження Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України" від 20.05.2008 р. №281/171/578/155, Маса нафти і нафтопродуктів визначається вантажоодержувачем у кожній цис­терні (п.п.5.2.2 п.5.2.), а Маса нафтопродукту в автоцистерні визначається зважуванням на авто­мобільних вагах або об'ємно-масовим методом (п.п.5.4.2 п.5.4.).

Відповідно до п. 7.5. Інструкції, нафта і нафтопродукти вантажоодержувачам постачають­ся централізовано або вивозяться самостійно вантажоодержувачем. Контролювання наливання нафти або нафтопродуктів здійснює оператор автоматизованої системи наливу, а кількість налито­го до міри повної місткості продукту здійснюється водієм автоцистерни на підставі договору по­стачання.

- V

Відпуск нафти або нафтопродуктів до мір повної місткості здійснюється лише за наявності свідоцтва про її повірку. За наявності простроченого свідоцтва про повірку відпуск нафти або нафтопродуктів до мір повної місткості забороняється, (п.п.7.5.2)

Пунктом 6.1. Інструкції зазначено, що для підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів винятково резервуарами місткістю до 100 м3, ведення обліку для кожного резервуара не є обов'язковим. Відображення технологічних операцій ведеться за марками нафто­продукту, отже, з огляду на те, що місткість резервуарів є меншою ніж 100 м3, необхідності в їх повірянні не має.

Нормами чинного законодавства передбачено, що необхідність контролю за об'ємом і ма­сою нафтопродуктів є лише у тому випадку, якщо їх приймання і здавання здійснюється через нафтопродуктопровід, що, в свою чергу, регулюється розділом 8 Інструкції.

Об'єм і масу нафтопродукту, прийнятого з відведення магістрального нафтопродуктопроводу, представники вантажовідправника і вантажоодержувача визначають шляхом спільних вимірювань рівня, густини і температури нафтопродукту, а також підтоварної води в резервуарі вантажоодержувача до і після закачування і оформлюють актом приймання-здавання нафтопродуктів з нафтопродуктопроводів за формою N 8-НП.

Відповідно до п.15.4 розділу 15 Інструкції, облік нафти і нафтопродуктів, які не належать підприємствам нафтопродуктозабезпечення, ведеться на позабалансових рахунках за кожним власником у розрізі кожного резервуара за винятком підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів виключно резервуарами місткістю до 100 м3. Для підприємств, укомплектованих резервуарами для зберігання світлих нафтопродуктів місткістю виключно до 100 м3, такий облік ведеться лише за власником.

Згідно довідки ТОВ «ЗППЗМР «Ресурс - Інвест» № 183 від 29.09.2010 року, склад матеріа­лів по зберіганню світлих нафтопродуктів, що належить ТОВ «ЗППЗМР «Ресурс - Інвест» уком­плектовано резервуарами ємкістю 50 м. куб та ємкістю 75 м.куб.

За таких обставин адміністративний позов ОСОБА_2 є законним та обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 104-106, 162 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Постанову № 220 від 17.06.2010 року про накладення адміністративного стягнення в галузі стан­дартизації, якості продукції, метрології та сертифікації Державного підприємства «Запорізький науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»- скасувати.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає..

Суддя:

ОСОБА_3