Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 51, 69035, (061) 234-31-10
09 серпня 2010 року м. Запоріжжя
Оржонікідзевській районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Макарова В.О., при секретарі Соловйової А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Запорізького району МВС України в Запорізькій області Коробова Максима Анатолійовича, третя особа: Управління ДАІ ТУ МВС України в Запорізькій області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
08.06.2010року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ДПС ВДАІ Запорізького району МВС України в Запорізькій області Коробова Максима Анатолійовича, Управління ДАІ ТУ МВС України в Запорізькій області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, наступне:
30.05.2010 року на 462 кілометрі автомобільної дороги Н-08 Бориспіль- Дніпропетровськ-Запоріжжя відносно нього був складений протокол про адміністративне правопорушення серії АР № 251712 на підставі якого винесена постанова по справі про адміністративне правопорушення від 01.05.2010 року серії АР № 333681 за порушення вимог п. 11.5 Правил порожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В протоколі зазначено, що 01 травня 2010 року о 14 годині 02 хвилини на 462 км а/д Бориспіль-Запоріжжя керуючи автомобілем «Ропі» д/н НОМЕР_1, на ділянці дороги, яка має дві смути для руху в одному напрямку, рухався по крайній лівій смузі для руху при вільній правій смузі, чим порушив вимоги п. 11.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Позивач вважає, дії суб'єкта владних повноважень протиправними, вищезазначений протокол та постанову незаконними та необгрунтованими, оскільки викладені в них висновки не відповідають фактичним обставинам.
Позивач вказує, що він 30.05.2010 року рухався у напрямку з міста Дніпропетровськ у місто Запоріжжя зі швидкістю 90 км/год як найближче до правого краю проїзної частини. Згідно діючих правил мав при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення, реєстраційний документ та транспортний засіб, поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та на 462 кілометрі автомобільної дороги Н-08 Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя був зупинений інспектором ОСОБА_2, який фіксував рух його автомобіля на відеокамеру. Інспектор ДПС підійшовши до його автомобіля не відрекомендувавшись належним чином попросив вийти його з автомобіля та надати для перевірки документи на транспортний засіб. Він вийшов з автомобіля, надав для перевірки посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон. Тримаючи у руках дозвільні документи інспектор запропонував мені пройти до службового автомобіля ВАЗ 2107 білого кольору та пояснив йому, що він порушив правила дорожнього руху, а саме: виїхав на ліву смугу для руху , після чого склав протокол про адміністративне правопорушення.
Позивач вважає, що інспектор Коробов М.А. порушив норми нормативно-правових актів України: Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС затвердженої Наказом Міністерства Внутрішніх справ України за № 111 від 27.03.2009 року.
Позивач вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складений з грубими процесуальними порушеннями щодо оформлення, а саме:
- не заповнені наступні графи протоколу: місце складання протоколу зазначено не в повному обсязі, а лише обмежено незрозумілими скороченнями, - 462 км а/д Бориспіль- Запоріжжя. Згідно переліку автомобільних доріг України а/д Бориспіль-Запоріжжя взагалі відсутня та є автомобільна дорога Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя;
-відсутні відомості щодо документу, який засвідчує особу що склала протокол: посада та звання посадової особи, яка склала протокол;
- не зазначений телефон;
- інспектор ДАІ не поставив оригінал власного підпису на його екземпляр протоколу та інші порушення.
Позивач також вказує, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідач порушив його конституційні права, а саме, фактично його не ознайомлено зі статтею 63 Конституції України та статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, йому було відмовлено в наданні правової допомоги фахівцем у галузі права і це суттєво обмежило його конституційні права.
Тому, позивач просить суд визнати дії відповідача незаконними та скасувати протокол та постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання 23.06.2010 року, 09.07.2010 року та 09.08.2010 року не з'явився, причину не явки суду не повідомив, хоча про день час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Представник третьої особи в судове засідання 23.06.2010 року, 09.07.2010 року та
09.08.2010 року не з'явився, причину не явки суду не повідомив, хоча про день час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню виходячи з наступного.
Вимогами статті 283 КУпАП встановлено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Із наданих суду матеріалів вбачається, що Постановою серії АР № 333681 від
30.05.2010 року позивача ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.2 КУпАП.
При винесенні постанови про адміністративне правопорушення не були враховані обтяжуючі та пом'якшуючі вину обставини адміністративного правопорушення.
Як передбачено ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідач не надав, письмових заперечень з приводу позову, а тому справу розглянуто на підставі доказів, наданих позивачем.
Таким чином, постанова про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ст.122 ч.2 КУпАП, складена інспектором з порушенням вимог кодексу про адміністративні правопорушення і в силу викладеного підлягає скасуванню, а провадження по справі - закриттю.
Керуючись ст. ст. 128, 158- 163 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову інспектора ДПС В ДАІ Запорізького району МВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 серії АР № 333681 від 30.05.2010 року
про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності по ст.122 ч.2 КУпАП - скасувати.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ст.122 ч.2 КУпАП - закрити.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
ОСОБА_3Макаров