Постанова від 29.05.2012 по справі 1007/5514/2012

справа № 1007/5514/2012

Провадження № 1п/1007/360/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2012 року Броварський міськрайонний суд Київської області

в складі: головуючого - судді Кічинської О.Ф.

при секретарі - Щипакіній К.В.

з участю прокурора - Таран Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари кримінальну справу № 30-5030, порушену за фактом таємного викрадення індивідуального майна ОСОБА_1 з автомобіля НОМЕР_1, що знаходився біля багатоквартирного будинку № 5-а по вул. Воз»єднання в м. Бровари Київської області, з питання її закриття за закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Вказана кримінальна справа була порушена 11.01.1995 року за ознаками злочину, передбаченого ст. 140 ч. 2 КК України, за фактом крадіжки індивідуального майна, оскільки 08.01.1995 року, в період часу з 01 години до 04 години 30 хвилин, невстановлені особи з належного ОСОБА_1 автомобіля НОМЕР_1, що знаходився біля багатоквартирного будинку № 5-а по вул. Воз»єдання в м. Бровари Київської області, здійснили таємне викрадення лобового та заднього скла, акумуляторної батареї, каністри з бензином, завдавши потерпілому матеріальні збитки в розмірі 27 000 000 крб.

20.06.1995 року дізнання по справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 206 КПК України в зв»язку з невстановленням осіб, що вчинили злочин. 24.04.2012 року провадження в кримінальній справі № 30-5030 відновлене начальником Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області, матеріали скеровано до слідчого відділення міськвідділу міліції для проведення досудового слідства, де слідчим Макодай Р.Б. того ж дня склад злочину перекваліфіковано на ч. 2 ст. 185 КК України, винесено постанову, погоджену заступником Броварського міжрайонного прокурора, про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання її закриття за закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Потерпілий ОСОБА_1 у судове засідання не з»явився, відомостей про неможливість явки суду не надав, хоча направленою за наявною в матеріалах справи адресою судовою повісткою належним чином повідомлявся про дату й час розгляду справи. За наведених обставин суд вважає можливим розглядати справу у відсутності потерпілого.

Дослідивши зібрані по справі докази, вислухавши думку прокурора Таран Л.В., яка не заперечувала проти закриття справи, суд приходить висновку, що кримінальна справа підлягає закриттю, виходячи з наступного.

Згідно з Кримінальним Кодексом України 2001 року дії невстановлених слідством осіб, що вчинили вищенаведений злочин, повинні кваліфікуватись за ст. 185 ч. 2 КК України, як крадіжка чужого майна, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Санкція вказаної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років, тобто, відповідно до ст. 12 КК України, вчинене невстановленими особами суспільно-небезпечне діяння відноситься до злочинів середньої тяжкості. Із ст. 49 ч.1 п. 3 КК України вбачається, що строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за скоєння злочину середньої тяжкості становить 5 років.

В ч.3 ст. 11-1 КПК України зазначено, що, якщо в ході дізнання та досудового слідства протягом строків, передбачених ч. 1 ст. 49 КК України, не встановлено особу, яка вчинила злочин, прокурор або слідчий за згодою прокурора направляє справу до суду для вирішення питання про її закриття за підставою, передбаченою ч. 2 ст. 49 КК України. Ч. 2 ст. 49 КК України передбачає загальний для всіх злочинів, 15-річний з дня скоєння злочину будь-якої тяжкості, строк звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, що переховуються від слідства.

Проведеними Броварським МВ ГУ МВС України в Київській області заходами протягом 15-річного строку не встановлено осіб, які 08.01.1995 року вчинили таємне викрадення чужого майна, в зв»язку з чим суд закриває справу за закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Керуючись ст. 49 ч.2 КК України, ст.ст. 7-1, 11-1 ч.3 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Кримінальну справу № 30-5030, порушену за ознаками злочину, передбаченого ст. 140 ч. 2 КК України, за фактом таємного викрадення індивідуального майна ОСОБА_1 з автомобіля НОМЕР_1, що знаходився біля багатоквартирного будинку № 5-а по вул. Воз»єдання в м. Бровари Київської області, яке мало місце 08.01.1995 року, закрити за закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом 7 діб через Броварський міськрайонний суд.

Суддя О.Ф. Кічинська

Попередній документ
47083390
Наступний документ
47083392
Інформація про рішення:
№ рішення: 47083391
№ справи: 1007/5514/2012
Дата рішення: 29.05.2012
Дата публікації: 29.07.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Справи про звільнення осіб від кримінальної відповідальності