15 березня 2012 р. Справа № 2a-1870/550/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.
за участю секретаря судового засідання - Шевець Ю.П.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 2a-1870/550/12
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів"
до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" (далі -позивач, ТОВ "КЗРДП") звернулось з адміністративним позовом до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області (далі -відповідач, Конотопська ОДПІ) в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 16.09.2011 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 650 477, 60 грн.
Позовні вимоги ТОВ "КЗРДП" обґрунтовує наступним. За результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки з питань правильності здійснення касових операцій та достовірності складання первинних документів з питань нарахування та виплати розрахункових коштів при звільненні працівника ОСОБА_3 за період з 01.02.2009 р. по 13.07.2011 р., згідно акту № 66/17-3/34284857/338 від 02 вересня 2011 р., Конотопська ОДПІ дійшла висновку про порушення позивачем вимог п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою НБУ № 637 від 15.12.2004 р., що призвело до перевищення ліміту залишку готівки в касі підприємства. На підставі вказаних висновків, відповідачем 16 вересня 2011 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 яким до ТОВ "КЗРДП" застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 650 477, 60 грн.
На переконання позивача, визначені Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р. та застосовані Конотопською ОДПІ штрафні (фінансові) санкції, за своєю правовою природою є адміністративно-господарськими санкціями. Враховуючи положення ст.ст. 238, 241 Господарського кодексу України, якими передбачено що адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами та застосовані за порушення, які визначаються законами що регулюють податкові та інші відносини, положення п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України, яким передбачено, що застосування штрафних (фінансових) санкцій, не передбачених цим Кодексом та іншими законами України, не дозволяється, а також враховуючи строки застосування адміністративно-господарських санкцій, визначені ст. 250 Господарського кодексу України, ТОВ "КЗРДП" вважає що відповідачем безпідставно і неправомірно, з порушенням встановлених строків (порушення сталось 09 квітня 2009 року, а рішення про застосування санкцій прийнято 16 вересня 2011 року, тобто через 2 роки і 6 місяців), посилаючись на пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, застосовані штрафні (фінансові) санкції, передбачені Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р., який не є Законом України.
З вищезазначених підстав, представники Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.
Конотопська ОДПІ з позовними вимогами не погодилась, в запереченні на адміністративний позов (а.с. 87-88) зазначила, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є законним і обґрунтованим, штрафні (фінансові) санкції застосовані згідно Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р. за допущенні позивачем порушення п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою НБУ № 637 від 15.12.2004 р., контроль за дотриманням вимог якого покладений на органи державної податкової служби.
Крім того, на переконання відповідача, твердження ТОВ "КЗРДП" про порушення строків застосування штрафних (фінансових) санкцій з посиланням на положення ст. 250 Господарського кодексу України є необґрунтованим, оскільки частиною 2 вказаної норми передбачено, що дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Податковим кодексом України та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби та митні органи.
Повноважний представник Конотопської ОДПІ, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі (а.с. 135).
Заслухавши повноважних представників позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" задовольнити частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що згідно пп. 78.1.11 п. 78.1, 78.2 ст. 78, ст. 81 Податкового кодексу України та наказу Конотопської ОДПІ від 12 серпня 2011 року № 1042, на виконання Постанови слідчого Конотопської транспортної прокуратури від 13 липня 2011 року, в зв'язку з порушенням кримінальної справи № 25/670 відносно посадових осіб ТОВ "КЗРДП" за фактами привласнення грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, головним податковим ревізором-інспектором ОСОБА_4 і старшим державним податковим ревізором-інспектором ОСОБА_5 проведена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань правильності здійснення касових операцій та достовірності складених первинних документів з питань нарахування та виплати розрахункових коштів при звільненні працівника ОСОБА_3 за період з 01 лютого 2009 р. по 13 липня 2011 р.
За результатами вказаної перевірки, 02 вересня 2011 року складений акт № 66/17-1/34284857/338 (а.с. 16-30), згідно якого Конотопська ОДПІ дійшла висновку про порушення позивачем вимог п. 2.10 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в України, затвердженого Постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637 в частині приймання видаткової відомості, в якій видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, що призвело до перевищення ліміту залишку готівки в касі підприємства на суму 825 238, 80 грн.
Не погоджуючись з актом перевірки, ТОВ "КЗРДП" подало відповідачу заперечення № 1/9 від 08.09.2011 р. (а.с. 31-32), за результатами розгляду яких, згідно відповіді № 13154/10/23-4 від 14.09.2011 р. (а.с. 33-34), висновки Конотопської ОДПІ щодо порушення вимог п. 2.10 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в України, затвердженого Постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637, залишились незмінними.
На підставі зазначених висновків, відповідачем 16 вересня 2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 (а.с. 12) про застосування до ТОВ "КЗРДП" штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 650 477, 60 грн. (825 238, 80 грн. х 2).
З метою скасування податкового повідомлення-рішення Конотопської ОДПІ позивач 29 вересня 2011 року до ДПА в Сумській області подав первинну скаргу № 269 (а.с. 35-38), яка згідно рішення № 19313/10/25-005-310/392/ск від 30.11.2011 р. (а.с. 40-42) залишилась без задоволення. Подана ТОВ "КЗРДП" 06 грудня 2011 р. до ДПС України повторна скарга № 147/д (а.с. 43-47), згідно рішення № 8451/6/10-2415 від 26.12.2011 р. (а.с. 48-51), також залишилась без задоволення, а податкове повідомлення-рішення без змін.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд частково погоджується з доводами позивача щодо протиправності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення Конотопської ОДПІ, з огляду на таке.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні підприємствами (підприємцями) визначається Положенням про проведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим Постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі - Положення).
Відповідно до пункту 2.10 Положення підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).
Підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок виручки, понад установлений йому ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей (видаткових відомостях).
Згідно з пунктом 3.1 Положення касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Пунктом 3.5 Положення встановлено, що у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
У відповідності до пункту 3.9 Положення після закінчення встановлених строків виплат, пов'язаних з оплатою праці за винятковими відомостями, касир зобов'язаний: у видатковій відомості проти прізвища осіб, яким не здійснено виплату, поставити відбиток штампа або зробити напис "Депоновано"; скласти реєстр депонованих сум; у кінці видаткової відомості зазначити фактично виплачену суму та недоодержану суму виплат, яка підлягає депонуванню, звірити ці суми із загальним підсумком за видатковою відомістю і засвідчити напис своїм підписом. Якщо готівкові кошти видавалися не касиром, а іншою особою, то на відомості додатково робиться напис "Готівку за відомістю видав (підпис)"; здійснити відповідний запис у касовій книзі згідно з виписаним бухгалтерією видатковим касовим ордером на фактично видану суму за видатковою відомістю.
Бухгалтер робить перевірку записів, зроблених касирами у видаткових відомостях, та здійснює підрахунок виданих і депонованих за ними сум. Депоновані суми, що підлягають здаванню в банк, оформляються шляхом складання одного загального видаткового касового ордера.
Порядок ведення касової книги та обов'язки касира встановлені главою 4 Положення.
Згідно з пунктом 4.3 Положення записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі. За відсутності руху готівки в касі протягом робочого дня записи в касовій книзі в цей день можуть не провадитися.
Щоденно в кінці робочого дня касир підсумовує операції за день, виводить залишок готівки в касі на початок наступного дня і передає до бухгалтерії як звіт касира другі примірники, що є відривною частиною аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами під підпис у касовій книзі. Готівка, яка видана за видатковими відомостями на виплати, пов'язані з оплатою праці, відображається з касовій книзі після закінчення строків цих виплат (згідно з пунктом 2.10 цього Положення), а закриття вищезазначених документів та виписка відповідних видаткових касових ордерів здійснюються в порядку, визначеному в пункті 3.9 цього Положення.
Вимоги глави 7 "Контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою" Положення застосовуються під час перевірок підприємств (підприємців) органами контролю, які діють згідно із законодавством України.
Відповідно до пункту 7.22 Положення під час перевірок з'ясовується те, як підприємство дотримується встановленого ліміту каси, строків і порядку здавання готівкової виручки. Крім того, має враховуватися те, що кошти, які одержані з каси банку або спрямовані з виручки на виплати, що належать до фонду оплати праці, можуть відповідно до пункту 2.10 цього Положення протягом трьох - п'яти робочих днів зберігатися в касі понад установлений ліміт каси.
Пунктом 7.23 Положення встановлено, що для визначення понадлімітних залишків готівки в касі порівнюються записи про фактичні її залишки в касі за касовою книгою з установленим лімітом каси за кожний день незалежно від того, здійснювалися в цей день касові обороти (надходження і витрати готівки) чи ні. Якщо в періоді, що перевіряється, виявлено перевищення ліміту каси, то з'ясовується, протягом якого часу (у днях) і які понадлімітні суми не здавалися в установлені строки до банку і з якої причини, а також загальна сума понадлімітних залишків.
Контроль за встановленням і дотриманням підприємствами встановлених лімітів каси та строків здавання готівкової виручки з каси здійснюють органи державної податкової служби України (пункт 7.50 Положення).
Виходячи з системного аналізу вказаних норм, суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати та оформлювати операції з готівкою у відповідності до визначеного Положенням порядку та зберігати у власній касі лише готівку в розмірі, що не перевищує встановлений ліміт. Невиконання зазначеного обов'язку є порушенням у сфері господарювання. При цьому, кожний день, в якому у касі суб'єкта господарювання знаходились готівкові кошти у більшому розмірі, ніж встановлений ліміт каси, необхідно вважати днем вчинення порушення, в зв'язку з чим невірним є твердження позивача про те, що ним було вчинене лише одне порушення 09 квітня 2009 року (перший день, в якому виявлені понадлімітні кошти).
Відповідальність за порушення норм з регулювання обігу готівки встановлена Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р.
Так, згідно п. 1 зазначеного Указу за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до юридичних осіб всіх форм власності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день. Фінансові санкції, відповідно до п. 2 Указу, застосовуються органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
На переконання суду, за своєю суттю фінансові санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки є адміністративно-господарськими санкціями, оскільки є заходом майнового характеру, який застосовується органом державної влади за порушення суб'єктом господарювання встановлених законодавчим актом правил здійснення господарської діяльності та спрямований на припинення правопорушення і ліквідації його наслідків, тобто підпадає під критерії визначення адміністративно-господарської санкції, встановлені ст. 238 Господарського кодексу України. А відтак, застосування цих фінансових санкцій до суб'єкта господарювання, тобто притягнення його до відповідальності за вчинене правопорушення, можливе в межах строків, встановлених статтею 250 згаданого Кодексу, а саме: протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня вчинення порушення.
Варто зазначити, що посилання Конотопської ОДПІ на ч. 2 ст. 250 Господарського кодексу України яка визначає, що дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Податковим кодексом України та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби та митні органи, є помилковими і не можуть братись судом до уваги, оскільки вказана норма набула чинності з 01 січня 2011 року згідно Закону України № 2756-VI від 02.12.2010 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України", а штрафні (фінансові) санкції застосовувались за порушення, які вчинялись позивачем починаючи з квітня 2009 року, в зв'язку з чим стаття 250 Господарського кодексу України має застосовуватись в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин (вчинення порушення).
Також, суд вважає помилковим і твердження позивача, з посиланням на положення ст.ст. 238, 241 Господарського кодексу України та пп. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України, про наявність у Конотопської ОДПІ права на застосування лише тих штрафних (фінансових) санкцій, які передбачені виключно законами України, оскільки під терміном "закони України" законодавець передбачив можливість встановлення і застосування штрафних (фінансових) санкцій, як законами, так і підзаконними актами нормативного характеру, та визначив обмеження щодо встановлення і застосування цих санкцій актами ненормативного характеру.
Отже, в даному випадку, згідно наказу ТОВ "КЗРДП" від 05 травня 2008 року № 90-а (а.с. 90) на підприємстві був встановлений ліміт залишку готівки в касі в розмірі 798, 00 грн. Як вбачається зі змісту акту перевірки та не заперечується позивачем, 02 квітня 2009 року ТОВ "КЗРДП" згідно чеку № 7424588 від КФ АБ "Експрес-Банк" були отримані грошові кошти в сумі 4 344, 71 грн. на видачу заробітної плати, відрядних, поштових працівникам товариства. Зазначена сума була оприбуткована в касу позивача згідно прибуткового касового ордеру № 24 від 02.04.2009 р. В касовій книзі також був здійснений відповідний запис.
На видачу розрахункових коштів з каси ТОВ "КЗРДП" працівникові ОСОБА_3 в сумі 3 529, 40 грн. було складено платіжну відомість № 9 від 06.04.2009 р. (а.с. 96) Підпис ОСОБА_3 в зазначеній відомості не значився, а в касовій книзі вказана сума проведена як видана, на кінець дня в залишках каси не обліковувалась. Фактично грошові кошти в розмірі 3 529, 40 грн. протягом періоду з 06 квітня 2009 року до 02 червня 2011 року перебували в касі позивача, оскільки ОСОБА_3 за розрахунковими коштами не звертався.
В зв'язку з передачею каси ТОВ "КЗРДП" касиру ОСОБА_6, бухгалтером ОСОБА_7 на ім'я головного бухгалтера ОСОБА_1 01 червня 2011 року був написаний рапорт щодо вирішення питання по зберіганню розрахункових коштів ОСОБА_3 в сумі 3 529, 40 грн. (а.с. 94) Так, комісією ТОВ "КЗРДП" згідно акту від 02 червня 2011 року (а.с. 95) було прийнято рішення про недоцільність подальшого зберігання в касі товариства розрахункових коштів ОСОБА_3 та вказана сума в розмірі 3 529, 40 грн. була оприбуткована КФ АБ "Експрес-Банк", як депонована заробітна плата за березень 2009 року. (а.с. 91-93)
Тобто, матеріалами справи підтверджено, що протягом квітня 2009 року -червня 2011 року фактично в касі ТОВ "КЗРДП", окрім коштів, зазначених в касовій книзі, також зберігались готівкові кошти в розмірі 3529, 40 грн., що призводило до перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі. Кожний випадок вчинення позивачем порушення у сфері господарювання, а саме норм з регулювання обігу готівки, підтверджується наявністю понадлімітних готівкових коштів в касі підприємства. Дні, коли залишок готівки в касі перевищував встановлений ліміт каси (дні коли позивач вчиняв порушення), а також розмір понадлімітних коштів, зазначені в акті перевірки (а.с. 21-28).
Між тим, під час підрахунку понадлімітної суми, Конотопською ОДПІ були допущенні арифметичні помилки, зокрема 20.09.2009 р.: понадлімітна сума в акті перевірки зазначена в розмірі 3 529, 45 грн. замість правильної 3 520, 45 грн. (4 318, 45 -798, 00, де 4 318, 45 фактичний залишок в касі, 798, 00 встановлений ліміт залишку готівки в касі); 18.10.2010 р.: понадлімітна сума зазначена в розмірі 68 155, 40 грн. замість правильної 3 385, 68 грн. (4 183, 68 -798, 00, де 4 183, 68 фактичний залишок в касі (а.с. 63), 798, 00 встановлений ліміт залишку готівки в касі); 01.04.2010 р.: понадлімітна сума зазначена в розмірі 3 410, 16 грн. замість правильної 3 400, 16 грн. (5 848, 16 -798, 00 -1 650, 00, де 5 848, 16 фактичний залишок в касі, 798, 00 встановлений ліміт залишку готівки в касі, 1 650, 00 кошти на оплату праці); 05.04.2011 р.: понадлімітна сума зазначена в розмірі 5 861, 86 грн. замість правильної 3 331, 77 грн. (6 659, 86 -798, 00 -2 530, 09, де 6 659, 86 фактичний залишок в касі, 798, 00 встановлений ліміт залишку готівки в касі, 2 530, 09 кошти на оплату праці).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також положення ст. 250 Господарського кодексу України (в редакції, яка діяла на момент вчинення позивачем порушень), Конотопська ОДПІ мала право застосувати до ТОВ "КЗРДП" фінансові санкції у вигляді штрафу за порушення норм з регулювання обігу готівки, встановлені Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р., не пізніше, як через один рік з дня вчинення порушення. Тобто в даному випадку, оскільки рішення про застосування санкцій було прийнято 16 вересня 2011 року, то фінансові санкції у вигляді штрафу повинні були застосовуватись відповідачем тільки за ті порушення, які були вчинені позивачем після 16 вересня 2010 року.
З огляду на наведені обставини, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Конотопської ОДПІ від 16 вересня 2011 року № НОМЕР_1 в частині застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу за вчинені позивачем порушення в періоді з 09 квітня 2009 року по 13 вересня 2010 року в розмірі 1 065 203, 64 грн. є протиправним, в зв'язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню. В той же час, оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу за вчинені позивачем порушення в періоді з 20 вересня 2010 року по 27 травня 2010 року в розмірі 585 273, 96 грн. (292 636, 98 х 2, де 292 636, 98 грн. сума виявленої понадлімітної готівки) є законним і обґрунтованим, в зв'язку з чим позовні вимоги ТОВ "КЗРДП" в цій частині не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. При цьому, згідно частини 3 вказаної статті, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог. Оскільки при поданні адміністративного позову ТОВ "КЗРДП" був сплачений судовий збір в розмірі 2 146, 03 грн., то з Державного бюджету України підлягає стягненню на користь позивача сума судового збору пропорційна задоволеним вимогам, що складає 761, 83 грн.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення -задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Конотопької об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області від 16 вересня 2011 року № НОМЕР_1 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 065 203, 64 (один мільйон шістдесят п'ять тисяч двісті три) грн. 64 коп.
В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Конотопької об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області від 16 вересня 2011 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 585 273, 96 (п'ятсот вісімдесят п'ять тисяч двісті сімдесят три) грн. 96 коп. - відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України (рах. 31217206784002, отримувач УДКС у м. Суми, код 37970593, банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопський завод по ремонту дизель-потягів" (41600, Сумська область, м. Конотоп, площа Новікова, 8а, код 34284857) судовий збір в розмірі 761, 83 (сімсот шістдесят одна) грн. 83 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик
повний текст постанови складений 20.03.2012 р.