Копія
"08" листопада 2011 р. Справа № 2a-1870/5068/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прилипчука О.А.,
за участю секретаря судового засідання - Високос Я.С.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача -ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми клопотання позивача про передачу до місцевого загального суду справи №2а-1870/5068/11
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції в місті Суми
про зобов'язання вчинити дії,-
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції в місті Суми, в якому просить суд:
-скасувати податкове повідомлення - рішення №000071/763/0-17319-2203406252-23872 від 11.04.2006 р.;
-прийняти окрему ухвалу про направлення матеріалів справи до Прокуратури м. Суми відносно незаконних дій старшого державного податкового ревізора - інспектора ДПІ в м. Суми ОСОБА_3;
-стягнути з ДПІ в м. Суми на користь позивача ОСОБА_1 моральну шкоду, спричинену незаконними діями посадових осіб ДПІ в м. Суми в розмірі 5000 грн.;
-зобов'язати відповідача повернути позивачу оригінали незаконно вилучених у нього фінансово-господарських і бухгалтерських документів.
08.11.2011 р. позивачем в судовому засіданні подано письмове клопотання, в якому просить передати вищезазначену справу для розгляду до місцевого загального суду як адміністративного за місцем проживання позивача.
Представник відповідача заперечував у задоволенні зазначеного клопотання.
Заслухавши доводи сторін по справі, суд приходить до висновку, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно п.1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч.2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено виключну предметну підсудність адміністративних справ, а саме: окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається із матеріалів справи відповідачем по справі є Державна податкова інспекція в місті Суми , яка є органом державної влади.
Таким чином, виходячи із суб'єктного складу осіб по справі, суд приходить до висновку, що зазначена справа підсудна окружному адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для передачі справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в місті Суми про зобов'язання вчинити дії для розгляду місцевому загальному суду як адміністративному.
Керуючись ст. 18,160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні клопотання позивача про передачу справи №2а-1870/5068/11 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в місті Суми про зобов'язання вчинити дії для розгляду до місцевого загального суду як адміністративного за місцезнаходженням позивача - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук