25 червня 2015 року 17:38Справа № 808/2716/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Чернової Ж.М.
за участю секретаря судового засідання Мухи Я.М.
представників:
позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідача1: не з'явився
відповідача2: ОСОБА_3,
третьої особи: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача1: Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
до відповідача2: Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства «ВіЕйБі Банк» ОСОБА_4
третьої особи: Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» (ПАТ «ВіЕйБі Банк»)
про: визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
19.05.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства «ВіЕйБі Банк» ОСОБА_4, в якому позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача2 щодо не включення позивача до реєстру вкладників ПАТ «ВіЕйБі Банк»; зобов'язати відповідача2 включити позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду Гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати відповідача1 включити позивача до Загального реєстру вкладників ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк».
У судовому засіданні свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що бездіяльність відповідачів є незаконною та порушує законне право позивача на отримання гарантованої суми вкладу. Зазначив, що бездіяльність та рішення відповідачів щодо не включення до переліку та загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1 є протиправними, оскільки суперечать вимогам Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.
Представник відповідача1 у судове засідання не прибув направив на адресу суду письмові заперечення, вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими. Зокрема посилається на те, що оскільки позивача не було включено до Переліку вкладників, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не мав правових підстав здійснювати відповідні процедури по виплаті відшкодування.
Представник відповідача2 прибув у судове засідання, проти вимог адміністративного позову заперечує з підстав викладених у письмових поясненнях. Просить відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи у судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ст.160 КАС України, 25.06.2015 сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Відповідно до ст. 41 КАС України, в ході судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу “Камертон”.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, прийшов до наступного висновку.
06.10.2014 між позивачем та Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» (ПАТ «ВіЕйБі Банк») було укладено договір №851565/2014 строкового банківського вкладу «НВУ «Піврічний» в іноземній валюті, з щомісячною виплатою процентів. Відповідно до зазначеного договору банк зобов'язався прийняти від позивача грошову суму в розмірі 9000,00 доларів США та відкрити вкладний рахунок - 26201070005266. Строк розміщення вкладу складає 13 місяців з 06.10.2014 по 06.11.2014. Процентна ставка складає 12,45%.
06.10.2014 на виконання умов зазначеного договору, позивачем було перераховано кошти в розмірі 9000,00 доларів США до відділення ПАТ “ВіЕйБі Банк”, що підтверджується банківською випискою з вкладного (депозитного) рахунку до договору банківського вкладу по особовому рахунку.
На підставі постанови Правління Національного банку України від 20.11.2014 №733 “Про віднесення ПАТ “ВіЕйБі Банк” до категорії неплатоспроможних” виконавчою дирекцією відповідача 20.11.2014 було прийнято рішення №123 “Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ “ВіЕйБі Банк” та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування на тимчасову адміністрацію ПАТ “ВіЕйБі Банк”
На підставі постанови Правління Національного банку України від 19.03.2015 №188 “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ “ВіЕйБі Банк” виконавчою дирекцією відповідача1 20.03.2015 прийнято рішення №63 “Про початок процедури ліквідації ПАТ “ВіЕйБі Банк” та призначення уповноваженої особи.
Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ “ВіЕйБі Банк” було призначено відповідача2.
У зв'язку з прийняттям виконавчою дирекцією відповідача1 рішення від 20.03.2015 №63 про початок ліквідації ПАТ “ВіЕйБі Банк” відповідач 1 з 27.03.2015 розпочав виплати коштів вкладникам даного банку. Для отримання коштів вкладники ПАТ “ВіЕйБі Банк” з 27.03.2015 по 12.05.2015 включно могли звертатись до установ банків-агентів третьої особи по справі.
При зверненні позивачем до банку-агенту визначеного Фондом, йому було відмовлено в отриманні гарантованої суми відшкодування за вкладом й повідомлено про відсутність позивача у Загальному реєстрі вкладників, які мають право на гарантовану суму відшкодування за вкладом.
30.03.2015 позивач, як вкладник ПАТ “ВіЕйБі Банк”, у зв'язку з його ліквідацією, звернувся із письмовою заявою до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ “ВіЕйБі Банк” про повернення вкладу й надання роз'яснень.
Листом від 30.04.2015 уповноважена особа Фонду повідомила, що використання коштів, що знаходяться на рахунках позивача обмежено, бо є підстави вважати, що позивачем були проведенні операції, результатом яких стало збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Також, було повідомлено, що після здійснення ретельної перевірки буде надано вичерпну інформацію щодо стану рахунків позивача та подальших дій.
Вважаючи протиправними бездіяльність та рішення відповідачів щодо не включення позивача до переліку та загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з приписів ч. 3 ст. 2 КАС України, відповідно до яких, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлюються Законом України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” від 23.02.2012 №4452 (далі - Закон №4452).
Відповідно до ст. 2 Закону №4452 банк-агент - банк, через який Фонд здійснює виплату гарантованої суми відшкодування за вкладами відповідно до цього Закону;
виведення неплатоспроможного банку з ринку - заходи, які здійснює Фонд стосовно банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, щодо виведення його з ринку одним із способів, визначених статтею 39 цього Закону;
вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти;
вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката;
ліквідація банку - процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства;
неплатоспроможний банк - банк, щодо якого Національний банк України прийняв рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних у порядку, передбаченому Законом України “Про банки і банківську діяльність”;
приймаючий банк - банк, який не належить до категорії проблемного або неплатоспроможного та який у процесі виведення неплатоспроможного банку з ринку приймає від неплатоспроможного банку частину або всі активи та зобов'язання;
реєстр учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - реєстр учасників Фонду) - реєстр, який ведеться Фондом та містить відомості про участь банку в системі обов'язкового гарантування вкладів фізичних осіб;
уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.
Судом встановлено, що 06.10.2014 між позивачем та Публічним акціонерним товариством «Всеукраїнський акціонерний банк» (ПАТ «ВіЕйБі Банк») було укладено договір №851565/2014 строкового банківського вкладу «НВУ «Піврічний» в іноземній валюті, з щомісячною виплатою процентів, на виконання якого було перераховано кошти в розмірі 9000,00 доларів США, що підтверджується випискою по особовому рахунку позивача.
Отже, позивач зробивши вклад до ПАТ «ВіЕйБі Банк» набув статусу вкладника ПАТ «ВіЕйБі Банк», в розумінні ст. 2 Закону №4452.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону №4452 Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
За приписами ч. 1, 2 Закону №4452 основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює, серед іншого, такі функції: веде реєстр учасників Фонду; здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Згідно ч. 3 ст. 12 Закону №4452 виконавча дирекція Фонду має такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами:
1) визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду;
2) визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону;
3) визначає порядок ведення банками бази даних про вкладників та ведення Фондом відповідної узагальненої бази даних;
4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;
5) затверджує порядок визначення банків-агентів та визначає на підставі цього порядку банків-агентів.
Судом встановлено, що на підставі постанови Правління Національного банку України від 19.03.2015 №188 “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «ВіЕйБі Банк» виконавчою дирекцією відповідача2 прийнято рішення №63 від 20.03.2015 “Про початок процедури ліквідації ПАТ «ВіЕйБі Банк» та призначення уповноваженої особи. Уповноваженою особою відповідача 2 було призначено відповідача 1.
У зв'язку з прийняттям виконавчою дирекцією відповідача1 рішення від 20.03.2015 №63 про початок ліквідації ПАТ “ВіЕйБі Банк” відповідач 1 з 27.03.2015 розпочав виплати коштів вкладникам даного банку. Для отримання коштів вкладники ПАТ “ВіЕйБі Банк” з 27.03.2015 по 12.05.2015 включно могли звертатись до установ банків-агентів третьої особи по справі.
За приписами ст. 26 Закону №4452 Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Фонд не відшкодовує кошти:
1) передані банку в довірче управління;
2) за вкладом у розмірі менше 10 гривень;
3) за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред'явника;
4) розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;
5) розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, суб'єкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на виникнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;
6) розміщені на вклад власником істотної участі банку;
7) розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або має інші фінансові привілеї від банку;
8) за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов'язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов'язань;
9) за вкладами у філіях іноземних банків;
10) за вкладами у банківських металах.
Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до статті 36 цього Закону.
Отже, позивач як вкладник ПАТ «ВіЕйБі Банк», після прийняття рішення від 20.03.2015 №63 про ліквідацію зазначеного банку набув право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів відповідача1 в межах граничного розміру відшкодування коштів.
Оскільки позивач є вкладником ПАТ «ВіЕйБі Банк», що ліквідується, відповідач1 зобов'язаний відшкодувати кошти в розмірі вкладу позивача, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення банку з ринку.
Суд зазначає, що ст. 26 Закону №4452 визначає вичерпний перелік випадків коли Фонд не відшкодовує кошти, проте відповідачами не надано жодного доказу того, що випадки зазначені в переліку розповсюджуються на позивача.
Статтею 27 Закону №4452 встановлено порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами.
Згідно зазначеної статті уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.
Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.
Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Отже, згідно вимог зазначеної норми Закону №4452 відповідач2 станом на день отримання рішення про ліквідацію банку ПАТ «ВіЕйБі Банк» мав сформувати повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1, включивши до нього позивача, що є вкладником ПАТ «ВіЕйБі Банк» та визначити суми, що підлягають відшкодуванню.
Судом встановлено, що відповідачем 2 після отримання рішення про ліквідацію банку ПАТ «ВіЕйБі Банк» було сформовано перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1.
Проте, в порушення вимог Закону №4452 відповідачем2 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1 не було включено позивача, що є вкладником ПАТ «ВіЕйБі Банк», відповідно до договору від 06.10.2014 №851565/2014.
Суд зазначає, що у зв'язку з неправомірними діями відповідача 1 щодо не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, відповідачем2 було затверджено реєстр вкладників для здійснення виплат, в якому був відсутній вкладник - позивач.
Відповідно до ст. 28 Закону №4452 Фонд розпочинає виплату відшкодування коштів вкладникам, їх представникам та спадкоємцям у національній валюті України в готівковій або безготівковій формі не пізніше семи днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Фонд здійснює виплату гарантованих сум відшкодування через банки-агенти.
Фонд не пізніше ніж за 30 днів до закінчення визначеного цим Законом строку ліквідації банку публікує оголошення в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет про завершення Фондом виплат гарантованої суми відшкодування.
З наявної на офіційному сайті відповідача 2 інформації вбачається, що протягом 30 робочих днів з дня початку виплат вкладник може отримати свої кошти в межах гарантованої суми відшкодування безпосередньо у відділеннях банка-агента. Після закінчення зазначеного терміну виплати гарантованої суми відшкодування відбуватимуться за результатом розгляду індивідуальних письмових звернень вкладників (заяв) до відповідача 2.
Судом встановлено, що позивач, як вкладник ПАТ «ВіЕйБі Банк», у зв'язку з його ліквідацією, звертався із письмовою заявою до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ “ВіЕйБі Банк” про повернення вкладу й надання роз'яснень, проте його було повідомлено про те, що використання коштів, що знаходяться на рахунках позивача обмежено, бо є підстави вважати, що позивачем були проведенні операції, результатом яких стало збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача2 щодо не включення позивача до повного переліку вкладників ПАТ “ВіЕйБі Банк”, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1, зобов'язання відповідача2 включити позивача до повного переліку вкладників ПАТ “ВіЕйБі Банк”, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок відповідача1 та зобов'язання відповідача1 прийняти рішення про включення позивача до Загального реєстру вкладників ПАТ “ВіЕйБі Банк” підлягають задоволенню.
Згідно із ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Матеріалами справи підтверджується факт сплати позивачем судового збору в сумі 73,08 грн., отже, вказана сума підлягає присудженню на користь позивача з Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ОСОБА_5 щодо не включення ОСОБА_1 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ОСОБА_4 включити ОСОБА_1 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_1 до Загального реєстру вкладників Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 73,08 (сімдесят три гривні 08 коп.)
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.М.Чернова