26 червня 2015 року ( 10 год. 25 хв.)Справа № 808/2822/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Максименко Л.Я.,
за участю секретаря судового засідання - Мєдніковій Р.О.
та представників
від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 25.05.2015
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 13.01.2015 № 174/р/08-27-10; ОСОБА_3, довіреність від 30.04.2015 № 5239/с/08-27-10
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Приватного акціонерного товариства «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний», м. Запоріжжя
до відповідача: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, м. Запоріжжя
про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Приватне акціонерне товариство «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний» (далі - позивач) звернувся із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 11.02.2015 № НОМЕР_1.
В обґрунтування позову посилається на те, що висновки податкового органу, викладені в акті перевірки від 26.01.2015 № 154/08-27-15-01/19282490 щодо наявності з боку товариства порушення вимог ст. 271 ПК України, розділу 07 Наказу № 548 до пункту 1.4 Порядку № 18/15/21/11, а саме недодержання підприємством функціонального використання земельної ділянки та необхідності сплати орендної плати за землю виходячи із нормативної грошової оцінки земельної ділянки для земель функціонального використання (коефіцієнт 2,5) як для земель комерційного призначення, є безпідставними. Вказує, що податковий орган не наділений правом та повноваженнями самостійно змінювати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, у тому числі визначати коефіцієнт функціонального використання землі. На думку позивача, самостійно визначивши, який коефіцієнт функціонального призначення застосовувати при визначені нормативної грошової оцінки, та нарахувавши відповідне грошове зобов'язання, податковим органом перевищено свої повноваження та перебрано функції інших органів. З огляду на це, вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги з підстав, викладених вище, наполягає на задоволенні позову та скасуванні податкового повідомлення-рішення.
Відповідач адміністративний позов не визнав, у письмових запереченнях від 15.06.2015 вих. № 1336/08-01-10-01 посилається на те, що за результатами проведеної контролюючим органом перевірки встановлено, що ПАТ «ТБ «Южний» у періоді з 01.01.2012 по 31.12.2014 використовувало земельну ділянку на території м. Запоріжжя по вул. 40-річчя Перемоги, 31 згідно договору оренди землі із зміненим функціональним призначенням, а саме не як землі громадської забудови, а як землі комерційного призначення. Вказує, що при обстежені земельної ділянки встановлено, що за вказаною адресою знаходиться готель «Сфінкс», спортивний комплекс «Сахара» - більярд, кафе, сауна, спортзали, центри відпочинку та заклади з проведення шоу і дискотек. Крім того, приміщення за вказаною адресою надаються в оренду. У зв'язку із цим, податковий орган вважає, що надана в оренду земельна ділянка фактично використовувалась для здавання в найм (оренду) приміщень існуючих будівель та відповідно платником було не додержано функціональне використання, оскільки земля використовувалась для комерційного призначення, чим відповідно занижено базу оподаткування. Таким чином, податковий орган вважає, що при формуванні податкового повідомлення-рішення було дотримано всіх вимог діючого законодавства, а тому просить у задоволенні позову відмовити повністю.
Під час розгляду справи по суті представники відповідача підтримали заперечення з підстав викладених вище.
В судовому засіданні 26.06.2015 оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що на підставі п.78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України, згідно наказу ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області від 29.12.2014 № 09 головним державним ревізором-інспектором відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 проведено невиїзну документальну перевірку ПАТ «ТБ «Южний» з питання дотримання вимог податкового законодавства з плати за землю за період з 01.01.2012 по 31.12.2014 по земельній ділянці площею 0,3454 га та 0,6241 га, розташованій за адресою: м. Запоріжжя, 40-річччя Перемоги, 31, про що складено акт від 26.01.2015 № 154/08-27-15-01/19282490.
Перевіркою встановлено порушення ПАТ «ТБ «Южний» вимог розділу 07 Наказу №548, до пункту 1.4. Порядку №18/15/21/11 та ст. 271 Податкового кодексу України від 02.10.2012, що призвело до заниження суми орендної плати за землю та несплати до бюджету суми податкового зобов'язання ПАТ «ТБ «Южний» по орендній платі за землю у розмірі 626 964,54 грн., а саме : за 2012 рік - 208 988,18 грн., за 2013 рік - 208988,18 грн., за 2014 рік - 208 988,18 грн.
11.02.2015, на підставі акту перевірки від 26.01.2015 № 154/08-27-15-01/19282490, ДПІ у Комунарському районі ГУ ДФС у Запорізькій області винесене податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, за яким ПАТ «ТБ «Южний» нараховано суму грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб у розмірі 783 705,69 грн., в т.ч. 626 964,54 грн. - за основним платежем та 156 741,15 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Скориставшись правом на адміністративне оскарження, ПАТ «ТБ «Южний» звернулось з первинною скаргою на податкове повідомлення-рішення від 11.02.2015 №0002061502 до Головного управління ДФС у Запорізькій області.
За результатами розгляду первинної скарги ПАТ «ТБ «Южний» отримало Рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області «Про результати розгляду скарг» від 15.04.2015 №2683/7/0801-1004-13, яким Головне управління ДФС у Запорізькій області залишило податкове повідомлення-рішення 11.02.2015 року № №0002061502 без змін, а скаргу ПАТ «ТБ «Южний» - без задоволення.
ПАТ «ТБ «Южний» не погодилось із зазначеним Рішенням Головного управління ДФС у Запорізькій області та подало скаргу від 23.04.2015 до Державної фіскальної служби України.
За результатами розгляду скарги ПАТ «ТБ «Южний» отримало Рішення «Про результати розгляду скарги» від 14.05.2015 №10162/6/99-99-10-01-02-25, яким ДФС України залишило податкове повідомлення-рішення від 11.02.2015 № №0002061502 та рішення, прийняте за розглядом скарги, без змін.
Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням від 11.02.2015 № НОМЕР_1 та із вимогою про його скасування, ПАТ «ТБ «Южний» звернулось до суду.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі - ПК України).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Аналогічний обов'язок покладається на платника податку і положеннями п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України.
Згідно п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Статтею 269 ПК України визначено, що платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Підпунктом 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 передбачено, що об'єктами оподаткування є, зокрема, земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Відповідно до п. 271.1 ст. 271 ПК України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Згідно з 14.1.125 п.14.1 ст.14 ПК України нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV цього Кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до пп. 5 п. 4 Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008 року №224 (чинна на момент видачі витягу позивачу 17.03.2009), Держкомзем відповідно до покладених на нього завдань здійснює відповідно до законодавства державне регулювання у сфері оцінки земель, організовує та забезпечує виконання відповідних робіт, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, організовує професійну підготовку оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, веде Державний реєстр оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, яким видано кваліфікаційне свідоцтво, готує пропозиції щодо вдосконалення методики та порядку виконання робіт з грошової оцінки земель.
Відповідно до Земельного кодексу України, Закону України «Про оцінку земель» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.95 N 213 «Про Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» (зі змінами) розроблено Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджений спільним наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 №18/15/21/11 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 за №388/12262.
Згідно до п.1.3 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Розділом 4 Порядку визначено, що за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з додатком 2.
Відповідно до п. 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, встановлено, що коефіцієнт який характеризує функціональне використання земельної ділянки, ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності, а віднесення земельної ділянки до будь-якої категорії провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 №377, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 за №788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики. Відповідно до пункту 3 означеного порядку в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його територій та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Тобто класифікація категорій земель за функціональним використанням, визначеним в додатку 1 до вищевказаного Порядку, здійснюється за видами економічної діяльності, що провадиться на земельній ділянці.
Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності та становить для категорії земель за функцією використання, зокрема, такі коефіцієнти: землі комерційного використання - Кф = 2,5, землі громадського призначення - Кф = 0,7.
До земель громадського призначення відносяться, зокрема, землі громадської діяльності, землі підприємств, що здійснюють колективні, громадські та особисті послуги (за винятком підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг), землі державного управління, землі оборони, землі освіти, землі охорони здоров'я та соціальної допомоги, землі екстериторіальної діяльності.
До складу категорії земель комерційного використання відносяться: землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту; землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі; землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт; землі готелів та ресторанів; землі підприємств фінансового посередництва; землі підприємств страхування; землі підприємств, що здійснюють допоміжну діяльність у сфері фінансів та страхування; землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найом та послуги юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації; землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють індивідуальні послуги; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг (азартні ігри та ігри на гроші тощо).
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 № 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.1998 за № 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Таблиця 1.1 визначає коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки. При цьому, критерієм поділу визначено склад категорії земель (код розділу - за КВЕД).
Судом встановлено, що згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ПАТ «ТБ «Южний» має наступні види діяльності за КВЕД (перший основний):68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 55.10 діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення; 56.10 діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; 93.11. функціонування спортивних споруд; 93.13 діяльність фітнес-центрів; 93.29 організація інших видів відпочинку та розваг тощо.
13.07.2005 між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ВАТ «ТБ «Южний» (орендар), відповідно до рішення Запорізької міської ради від 20.05.2005 №44/190, укладено договір оренди землі № 040526100426, згідно з умовами якого орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування багатофункціонального комплексу, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул.40-річчя Перемоги, 31.
Пунктом 2 договору оренди землі передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,6241та.
Згідно із п. 14 договору земельна ділянка передається в оренду для розташування багатофункціонального комплексу. Цільове призначення земельної ділянки - землі житлової та громадської забудови (п. 15 договору).
Відповідно до п.5 договору оренди землі грошова оцінка земельної ділянки складає 3371513,02 грн. в цінах 2004 року.
Додатковою угодою до договору оренди від 04.04.2009 року внесено зміни до п.9 договору оренди землі, та викладено його в такій редакції: «орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 76747,44 грн., що складає 3 % від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2009 року».
Відповідно до ОСОБА_4 з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 17.03.2009 №к-14/1, виданого ВАТ «ТБ «Южний» ОСОБА_4 Держкомзему у м. Запоріжжя Запорізької області для розрахунку земельного податку та для визначення орендної плати за землю, нормативна оцінка земельної ділянки загальною площею 6241,00 м.кв, (кадастровий номер земельної ділянки 2310100000:03:039:0100) складає 2558248,31грн на 2009 рік.
У витягу визначено цільове призначення земельної ділянки, як землі громадського призначення, функціональне призначення - розташування багатофункціонального комплексу. Відповідно до цього ОСОБА_4 Держкомзему у м. Запоріжжя Запорізької області розмір нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки розрахований з урахуванням коефіцієнту функціонального призначення 0,7 (як для земель громадського призначення).
В судовому засіданні представник позивача не заперечував той факт, що на земельній ділянці, переданій в оренду за договором від 13.07.2005 № 040526100426, розташований багатофункціональний комплекс, в якому, зокрема, приміщення здаються в оренду іншим особам, а також той факт, що там розташований спорткомплекс, більярдний зал, сауна, клубне приміщення та готельні номери. Вказане також підтверджується відповіддю товариства, оформлене листом від 16.12.2014 за вих. № 1/16 на запит податкового органу від 09.12.2014 вих. № 7747/08-2715/10.
Тобто, земельна ділянка з кадастровим номером 2310100000:03:039:0100 за функціональним використанням дійсно відноситься до земель комерційного призначення.
Однак, суд виходить з того, що згідно до ч.1,2 ст.21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно ч. 1 ст. 23 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Податковий орган наділений повноваженнями зі здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, установлених законодавством, проте ініціативою вносити зміни в договори оренди землі наділена одна зі сторін цих договорів, тобто, в даному випадку, Запорізька міська рада - орган місцевого самоврядування, через яку відповідною територіальною громадою реалізовано право власності на передані в оренду земельні ділянки, що знаходяться у комунальній власності.
У відповідності до правової позиції Верховного Суду України, яка викладена у постанові від 11.06.2013 року по справі № 21-443а12 (номер у ЄДРСР 32532892) договір оренди землі є цивільно-правовим, а отже, йому притаманні такі ознаки, як свобода договору, обов'язковість його виконання сторонами тощо. Суб'єкт владних повноважень, який не є учасником договору, не може здійснювати владні управлінські функції шляхом втручання у відносини сторін договору, але має право контролювати належність виконання договору та відповідність його умов чинному законодавству України, зокрема стежити, щоб такі умови не суперечили інтересам суспільства. Якщо ж договір пов'язаний зі сплатою податків і, на думку суб'єкта владних повноважень, спрямований на ухилення від їх сплати, останній, за допомогою адміністративних заходів, уповноважений відновити публічний порядок.
Зміна орендарем функціонального призначення земельної ділянки є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати шляхом внесення відповідних змін до договору оренди землі його учасниками, зазначене не тягне автоматичні зміни орендної палати та, відповідно, донарахування ДПІ суми податкового зобов'язання з орендної плати із застосуванням штрафних санкцій за податковими повідомленнями-рішеннями.
Враховуючи те, що сторони у розрахунках розміру орендної плати, які є невід'ємною частиною договорів оренди земельних ділянок, застосували коефіцієнт 0,7 до ставки земельного податку - за земельні ділянки (в межах населених пунктів) як за землі громадського призначення, а також те, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є саме договір оренди такої земельної ділянки, то суд доходить до висновку, що позивач повинен сплачувати орендну плату за землю у відповідності до умов договору оренди землі до моменту приведення його положень у відповідність до норм чинного законодавства України.
Суд зазначає, що відповідач не в праві втручатися у відносини сторін договорів оренди та нараховувати суми грошового зобов'язання з орендної плати із застосуванням штрафних санкцій за податковими повідомленнями-рішеннями на підставі норм Податкового кодексу України ігноруючи при цьому умови договорів оренди землі.
Але відповідач має право контролювати належність виконання договору та відповідність його умов чинному законодавству України, у зв'язку з чим ініціювати питання стосовно приведення умов договору оренди землі у відповідність із чинним законодавством України та звертатися до суду із позовом про визнання недійсними окремих положень договори оренди землі як таких, що порушують публічний порядок, у разі їх не відповідності чинному законодавству України.
Обґрунтовуючи наявність порушень з боку позивача податковий орган посилається на положення ст. 271 ПК України, відповідно до якої, як вже зазначалося вище, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Судом з'ясовано, що позивачем здійснювалась сплата орендної плати за земельну ділянку, кадастровий номер 2310100000:03:039:0100, згідно встановленої у витягу ОСОБА_4 Держкомзему у м. Запоріжжі Запорізької області від 17.03.2009 №к-14/1 нормативної грошової оцінки.
Тому, порушень з боку позивача вимог ст. 271 ПК України не відбулося.
Питання про те, чому ОСОБА_4 Держкомзему у м. Запоріжжі Запорізької області надано витяг від 17.03.2009 №к-14/1 в якому коефіцієнт функціонального призначення земельної ділянки з кадастровим номером 2310100000:03:039:0100 визначено як за землі громадського призначення, не відноситься до сфери відповідальності позивача.
Доказів звернення контролюючого органу до правоохоронних органів з приводу неправомірного визначення нормативної грошової оцінки, зокрема і коефіцієнту функціонального призначення, суду не надано.
Наразі витяг є чинний, доказів його оскарження, скасування чи відкликання суду не надано, а тому визначення нового коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки для обрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим № 2310100000:03:039:0100, є протиправним.
Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених
статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів на підставі досліджених у справі доказів суд приходить до висновку про не доведенням відповідачем обставин порушення Приватним акціонерним товариством «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний» розділу 07 Наказу №548, до пункту 1.4. Порядку №18/15/21/11 та ст. 271 Податкового кодексу України, у зв'язку із чим адміністративний позов слід визнати обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 11.02.2015 № НОМЕР_1, - скасуванню.
Згідно ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 - 163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний» до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області від 11.02.2015 № НОМЕР_1 про збільшення Приватному акціонерному товариству «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний» грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб на загальну суму 783 705 грн., в т.ч. 626 964,54 грн. за основним платежем та 156 741,15 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Присудити з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «ТОРГОВИЙ БУДИНОК «Южний» 487,20 грн. судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко