Постанова від 20.07.2015 по справі 806/2323/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2015 року Житомир справа № 806/2323/15

категорія 10.4.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Черноліхова С.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Андрушівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення 307,72 грн.,

встановив:

Андрушівський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом. Просив стягнути з ОСОБА_1 безпідставно виплачену допомогу по безробіттю у сумі 307, 72 грн. При цьому зазначив, що ОСОБА_1 з 01 квітня 2014 року по 13 березня 2015 року перебував на обліку в Андрушівському районному центрі зайнятості як безробітний. У ході розслідування було встановлено, що він під час перебування на обліку у центрі зайнятості працював на ТОВ "Вертокиївка-Хміль". Про своє працевлаштування позивача не повідомив, продовжував перебувати на обліку як безробітний і за період з 24 лютого по 13 березня 2015 року одержав допомогу по безробіттю у сумі 307, 72 грн. Відповідач добровільно вказані кошти не повернув, тому Андрушівський районний центр зайнятості просив стягнути їх у судовому порядку.

Представник позивача просив розглядати справу за його відсутності.

Відповідач до суду не прибув, хоча про час і місце розгляду справи, відповідно до частини 4 статті 33, частини 11 статті 35 КАС України, вважається повідомленим належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що ОСОБА_1 перебував на обліку в Андрушівському районному центрі зайнятості як безробітний з 01 квітня 2014 року по 13 березня 2015 року.

Частиною 2 статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02 березня 2000 року 1533-ІІІ (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон) передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Під час проведеної Андрушівським районним центром зайнятості розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення було виявлено, що ОСОБА_1 24 лютого 2015 року уклав цивільно-правову угоду з ТОВ "Вертокиївка-Хміль". За результатами розслідування складено акт № 33 від 29 квітня 2015 року.

Факт працевлаштування відповідача підтверджується підписаною ним цивільно-правовою угодою № 8 від 24 лютого 2015 року.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України “Про зайнятість населення” від 05 липня 2012 року № 5067-VI, до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

ОСОБА_1 про своє працевлаштування Андрушівський районний центр зайнятості не повідомив, продовжував перебувати на обліку як безробітний, що спричинило отримання ним за період з 24 лютого по 13 березня 2015 року допомоги по безробіттю у сумі 307, 72 грн. незаконним шляхом.

Згідно з частиною 3 статті 36 Закону, пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики України № 307 від 20 листопада 2000 року із змінами і доповненнями, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг; якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.

На день розгляду справи у суду відсутні відомості про сплату відповідачем зазначених коштів.

Враховуючи те, що факт працевлаштування ОСОБА_1 під час перебування на обліку у Центрі зайнятості як безробітного підтверджено документально, тобто, він не мав законних підстав для отримання виплати по безробіттю за період з 24 лютого по 13 березня 2015 року у сумі 307, 72 грн., тому суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 128, 158-163, 254 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Андрушівського районного центру зайнятості кошти, отримані як допомогу по безробіттю, у сумі 307, 72 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя С.В. Черноліхов