Постанова від 13.07.2015 по справі 803/1404/15-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2015 року Справа № 803/1404/15-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

при секретарі судового засідання Приходай Я.О.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС про скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Волинської митниці ДФС про скасування наказів Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_1М.» та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині звільнення ОСОБА_1, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 01.01.2015р. ОСОБА_1 призначений на посаду головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС. Наказами Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о та від 29.05.2015р. №475-о його звільнено із займаної посади за одноразове грубе порушення трудових обов'язків відповідно до пункту 1 статті 41 Кодексу законів про працю України.

Вищевказані накази в частині його звільнення позивач вважає протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки ним не було порушено жодного з пунктів посадової інструкції, а факти щодо наявності таких порушень в акті службового розслідування не наведено.

В судовому засіданні позивач адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та просив суд його задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнала з підстав, викладених у письмових запереченнях, посилаючись на те, що ОСОБА_1 не забезпечено належного контролю за діями підлеглих при здійсненні митних формальностей, оскільки несанкціоноване форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження призвело до знищення архівної інформації та в результаті відсутності відео фіксації фактів перетину кордону транспортними засобами комерційного призначення з підакцизним товаром «цигарки». ОСОБА_1 як старший оперативної зміни належним чином не здійснював керівництво складом митного поста, не зміг організувати та координувати його роботу, що негативно вплинуло на авторитет та імідж Волинської митниці ДФС та на Державну фіскальну службу в цілому. Таким чином, позивача на законних підставах було звільнено із займаної посади за одноразове грубе порушення трудових обов'язків, відповідно до пункту 1 статті 41 Кодексу законів про працю України.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебував на державній службі у митних органах України з 04.08.1994р., що підтверджується копією трудової книжки позивача серії БТ-І №4979796. Наказом № 116-о від 29.12.2014р. позивача переведено з 01.01.2015 року на посаду головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

Наказами Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о та від 29.05.2015р. №475-о його звільнено із займаної посади за одноразове грубе порушення трудових обов'язків відповідно до пункту 1 статті 41 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).

На підставі наказу Волинської митниці ДФС від 18.03.2015р. № 135 «Про проведення службового розслідування» з 18.03.2015р. по 21.05.2015р. проведено службове розслідування з метою встановлення умов і причин неналежного виконання посадовими особами митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС митних формальностей, допущення можливого переміщення через митний кордон України товарів без належної фіксації та заподіяння можливих значних збитків бюджету держави.

За результатом проведеного службового розслідування складено акт від 21.05.2015 року, у п.7.2 якого зазначено, що ОСОБА_1 було порушено вимоги пункту 4.2 Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відео контролю Державної митної служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2012р. №1389, пунктів 2.1.1, 2.1.4, 2.1.6, 2.1.9, 2.3.4.4, 2.3.4.6, 2.4.7.14 Посадової інструкції головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, пунктів 5.2, 5.7, 5.8 Порядку обміну інформацією у відношенні товарів і транспортних засобів, що переміщуються через білорусько-український держаний кордон між автомобільними пунктами пропуску «Мокрани» і «Доманове», що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р.

Комісією з проведення службового розслідування запропоновано на підставі пункту 1 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України звільнити з посади головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_1

Передумовою таких висновків та пропозицій комісії стали наступні обставини.

Зокрема, під час проведення розслідування виявлено відсутність архівних записів до 23:10 01 березня 2015 року на відеореєстраторі митного поста «Доманове» внаслідок несанкціонованого форматування жорсткого диску о 22:42, 23:06 та 23:09 того ж дня.

В ході службового розслідування встановлено, що система відеоспостереження, а саме жорсткий диск відеореєстратора знаходиться в кабінеті начальника митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС. Станом на 01.03.2015 ключі від кабінету мали:

- начальник митного поста «Доманове» Ягодинської митниці Міндоходів ОСОБА_3;

- заступник начальника митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_4;

- головні державні інспектори (керівники оперативних змін) Давидюк М.М., Лахтюк Г.І., Волонтер О.В. та Литвинець І.І.

Відповідно до графіка роботи працівників митного поста “Доманове” Волинської митниці ДФС на березень 2015 року та журналу розподілу робочих місць з 21.00 01-03.2015 до 09.00 02.03.2015 на митному посту «Доманове» працювала зміна №1:

- ОСОБА_1. головний державний інспектор (керівник оперативної зміни);

- ОСОБА_5, головний державний інспектор, працював на ділянці роботи в'їзд в Україну, вантажний напрямок;

- ОСОБА_6, старший державний інспектор, працював на ділянці роботи виїзд з України, огляд транспортних засобів, пасажирський напрямок;

- ОСОБА_7, старший державний інспектор, працював на ділянці роботи виїзд з України, пасажирський напрямок;

- ОСОБА_8, старший державний інспектор, працював на ділянці роботи в'їзд в Україну, вантажний напрямок;

- ОСОБА_9, державний інспектор, працювала на ділянці роботи виїзд з України, вантажний напрямок;

- ОСОБА_10, державний інспектор, працювала на ділянці роботи в'їзд в Україну, пасажирський напрямок;

- ОСОБА_11, старший державний інспектор, працювала на ділянці роботи виїзд з України, огляд транспортних засобів, пасажирський напрямок.

По зазначеному факту було відібрано пояснення у посадових осіб оперативної зміни №1 митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

ОСОБА_1 у своїх поясненнях вказав, що у нього наявний дублікат ключа від кабінету начальника митного поста «Доманове», перед початком робочої зміни він з особовим складом у даному приміщенні проводив оперативні наради. У період з 21:00 по 23:00 01.03.2015р. дублікат ключа він нікому не передавав, кабінет начебто закривав. Також зазначив, що ним особисто ні перегляд, ні форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження не здійснювалось.

ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_11, ОСОБА_5 вказали, що ніхто з них перегляду та форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження не здійснював. Ні сторонніх осіб, ні посадових осіб митниці (які не виконували свої службові обов'язки) в зоні митного контролю та в кабінеті начальника митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС вони не бачили. Дубліката ключа їм ніхто не передавав. Доступ до кабінету має лише керівництво митного поста та керівники оперативних змін. Потрапити до кабінету сторонні особи або оперативний склад зміни можуть лише у присутності керівника оперативної зміни.

Однак, з пояснень ОСОБА_9 стало відомо, що під час робочої зміни, головний державний інспектор Михалевич О.І. відлучався з робочого місця саме у проміжок часу, коли відбулося несанкціоноване форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження.

Крім того, у своїх поясненнях ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_11 зазначили, що при розмові з колегами (під час робочої зміни) їм стало відомо, що саме період з 21:00 по 23:00 01.03.2015р. ОСОБА_5 можливо перебував у кабінеті начальника митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

Відповідно до пояснень ОСОБА_5 та ОСОБА_8 саме в цей час вони здійснювали митне оформлення та митний контроль транспортного засобу р.н. АМ00937ЄА34112А7 з вантажем «металокорт». Зазначено підтверджується інформацією АСМО «Інспектор 2006».

При цьому, згідно із протоколом дій по транспортному засобу р.н. АМ00937/А3412А7 з вантажем «металокорт» митне оформлення зазначеного транспортного засобу було розпочате та проведене (документальне оформлення, декларування, оформлення гарантії) ОСОБА_5, а завершення митного оформлення проведено ОСОБА_8

Комісією зроблений висновок, що ОСОБА_5 на своєму робочому місці 01.03.2014р. перебував до 21.17, а у проміжок часу з 21.17 01.03.2015 до 00.38 02.03.2014 ОСОБА_5 був відсутній, що підтверджується інформацією АСМО «Інспектор 2006». Зазначений проміжок часу відсутності головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС відповідає часу несанкціонованого форматування жорсткого диску відеореєстратора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

На підставі цього зроблено також висновок, що головним державним інспектором Давидюком М.М. як керівником оперативної зміни не забезпечено збереження архівної інформації відеореєстратора системи відеоспостереження, встановленої на митному пості «Доманове» Волинської митниці ДФС про перетин митного кордону України транспортними засобами. Несанкціоноване форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження призвело до знищення такої інформації.

В ході службового розслідування під час перевірки Реєстрів супровідних листів транспортних засобів комерційного призначення, направлених з митного поста «Мокрани» Брестської митниці Республіки Білорусь на митний пост «Доманове» Волинської митниці ДФС, встановлено, що в окремих випадках в Реєстрах білоруської сторони відсутні екземпляри з відмітками української сторони, тобто з української сторони ці документи до Республіки Білорусь не передавались.

Також встановлено розбіжності з митними органами Республіки Білорусь щодо кількості пропущених транспортних засобів комерційного призначення.

Крім того, під час вибіркової перевірки даних по 6 робочих змінах встановлено розбіжності щодо кількості транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувались через митний кордон на в'їзд в Україну:

- 07.02.2015-08.02.2015 (21.00-09.00) - в Реєстрах, які зберігаються на Українській стороні відсутні 2 транспортні засоби комерційного призначення (р.н. НОМЕР_1/АО9087ХХ, АО3185АХ/АО9086ХХ) з підакцизним товаром «цигарки»;

- 19.02.2015-20.02.2015 (21.00-09.00) - в Реєстрах, які зберігаються на Українській стороні відсутні 2 транспортні засоби комерційного призначення (р.н. LC56876/LC3304P, RP54087/RP1703P) з підакцизним товаром «цигарки»;

- 27.02.2015-28.02.2015 (21.00-09.00) - в Реєстрах, які зберігаються на Українській стороні відсутні 3 транспортні засоби комерційного призначення (р.н. LC56876/LC3304P, AO3185AX/AO9086XX, AO3197AX/AO9087XX) з підакцизним товаром «цигарки» (екземпляр української сторони відсутній).

Відповідно до графіка роботи працівників митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС на березень 2015 року 07.02.2015-08.02.2015 (21:00-09:00), 19.02.2015-20.02.2015 (21:00-09:00) та 27.02.2015-28.02.2015 (21:00-09:00) працювала оперативна зміна №3.

Таким чином, транспортні засоби посадовими особами митних органів Республіки Білорусь оформлені під час чергової зміни №3 (керівник оперативної зміни - ОСОБА_12В.), а звірка про пропуск транспортних засобів комерційного призначення проводилась керівником оперативної зміни №1 ОСОБА_1

Інформація про проведення митного контролю та митного оформлення зазначених транспортних засобів в АСМО «Інспектор 2006» та ЄАІС митних органів України відсутня.

Із пояснень посадових осіб митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_13, ОСОБА_11, ОСОБА_14, ОСОБА_15В, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 слідує, що зазначені транспортні засоби через митний пост у лютому 2015 року не слідували, зазначені посадові особи пропуску не здійснювали.

ОСОБА_23 щодо розбіжностей у Реєстрах української та білоруської сторін пояснити нічого не зміг. Разом з тим повідомив, що під час робочих змін з білоруської сторони надходили реєстри за 07.02.2015-08.02.2015 (21:00-09:00), 19.02.2015-20.02.2015 (21:00-09:00) та 27.02.2015-28.02.2015 (21:00-09:00) у двох екземплярах. Після перевірки, проставлення особистого підпису та відтиску особистої номерної печатки, один з екземплярів переданий на білоруську сторону. Під час робочих змін жодних повідомлень про оформлення підакцизних товарів не отримував, окремі Реєстри не надходили.

З метою отримання інформації щодо можливого ввезення на митну територію України підакцизних товарів через пункт пропуску «Доманове-Мокрани» було направлено запити до Брестської митниці Республіки Білорусь про надання копій товаросупровідних документів, відео, фото матеріалів при наявності документів щодо проведення митних оглядів, однак, Брестською митницею було відмовлено у відповіді на даний запит у зв'язку з надходженням аналогічного запиту від Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням ДФС до Державного митного комітету Республіки Білорусь, виконання якого є пріоритетним для суміжних сторін.

На підставі наведеного Волинською митницею ДФС підготовлено та направлено листи до Державної фіскальної служби України з проханням надати відповідь Державного митного комітету Республіки Білорусь, 13.05.2015р. така відповідь була надана. Однак, Державним митним комітетом Республіки Білорусь було надано лише копії товаросупровідних документів за 2015 рік, фото, відео матеріали, а також інформацію щодо проведення митних оглядів в пункті пропуску «Мокрани» не надано. За 2014 рік будь-яка інформація та товаросупровідні документи у відповіді Державного митного комітету Республіки Білорусь відсутні.

Загальна сума податків (митних платежів), що підлягають сплаті до Державного бюджету України, при ввезені на митну територію України та розміщенні підакцизних товарів «цигарки» у митний режим «імпорт» на дати ввезення відповідно до інформації, яка зазначена у реєстрах, отриманих від білоруської сторони та отриманої відповіді митних органів Республіки Білорусь з додатками товаросупровідних документів, листом ДФС становить - 95 192 556,6 грн.

На підставі наведеного, комісією зроблено висновок, що ОСОБА_1 не забезпечено збереження архівної інформації відео реєстратора системи відео спостереження , встановленої на митному посту «Доманове», належного контролю за діями підлеглих при здійсненні митних формальностей та не дотримано Порядку обміну інформацією у відношенні товарів і транспортних засобів, що переміщуються через білорусько-український держаний кордон між автомобільними пунктами пропуску «Мокрани» і «Доманове», що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 41 КЗпП України у випадку одноразового грубого порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу) трудовий договір може бути розірваний з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

Аналізуючи зміст пункту 1 частини 1 статті 41 КЗпП України та пункту 22 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», можна дійти висновку, що у справах про поновлення на роботі осіб, звільнених на підставі пункту 1 статті 41 КЗпП України, судам необхідно з'ясовувати, чи мало місце порушення працівником своїх трудових обов'язків, перевіривши коло цих обов'язків та визначивши, які саме обов'язки з їх числа порушено працівником; у чому конкретно проявилось порушення, що стало приводом до звільнення; чи могло воно бути підставою для розірвання трудового договору на підставах, визначених законом, та чи додержані власником або уповноваженим ним органом передбачені статтями 147 1, 148, 149 КЗпП України правила і порядок застосування дисциплінарних стягнень.

При цьому, у частині 2 пункту 27 вказаної постанови Пленум Верховного суду України роз'яснив, що вирішуючи питання про те, чи є порушення трудових обов'язків грубим, суд повинен виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, яку завдано ним (могло бути завдано) шкоду.

Отже, розірвання трудового договору на підставах, зазначених у пункті 1 частини 1 статті 41 КЗпП України, передбачає визначення кола порушень трудових обов'язків, під які підпадають такі порушення, у яких ознакою грубості характеризуються усі факти, що характеризують їх склад - це і характер дії або бездіяльності працівника, й істотність наслідків порушення трудових обов'язків, і особливості причинного зв'язку між порушенням і його наслідками, і форми вини.

Наказом №475-о від 29.05.2015р. констатовано порушення позивачем п.4.2 Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтролю Державної митної служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2012р. №1389 (далі - Положення), п.п. 2.1.1, 2.1.4, 2.1.6, 2.1.9, 2.3.4.4, 2.3.4.6, 2.4.7.14 Посадової інструкції головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС (далі - Інструкція), п.п. 5.2, 5.7, 5.8, 6.2, 6.3 Порядку здійснення контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через білорусько-український кордон, що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р., що набула чинності 25.08.2001р. (далі - Порядок).

Відповідно до абз. 1, 8 п.4.2 Положення право доступу до приміщення, де розміщується обладнання СВК (система відеоконтролю), та архівної інформації СВК надається посадовим особам, на яких згідно з посадовими інструкціями покладено обов'язки з експлуатації (супроводження) СВК митного органу. Право доступу до приміщення та архівної інформації СВК також надається: іншим посадовим особам митного органу та Держмитслужби України доступ до приміщення, де розміщене обладнання СВК, та архівної інформації надається тільки за письмовим погодженням з керівником митного органу та в присутності посадової особи підрозділу митного органу, до компетенції якого належать питання експлуатації СВК.

Актом службового розслідування від 21.05.2015р. встановлено (а.с. 33), що проміжок часу відсутності головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_5 - з 21год.17хв. 01.03.2015р. по 00год.38хв. 02.03.2015р. - відповідає часу несанкціонованого форматування жорсткого диску відеореєстратора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, тобто фактично встановлено можливість конкретної посадової особи митного поста «Доманове» вчинити дії по форматуванню СВК, однак зроблено висновок щодо неналежного здійснення загального керівництва особовим складом особового складу митного поста «Доманове» ОСОБА_1 як старшим оперативної зміни.

Загальне керівництво особовим складом оперативної зміни (п.2.1.1 Інструкції) та здійснення перевірки наявності та стану технічних засобів митного контролю, комп'ютерної техніки та засобів зв'язку, прийняття майна, службової документації (пп.2.3.4.4, 2.3.4.6) не передбачають обов'язку ОСОБА_1 здійснювати постійний контроль за, власне, СВК, захист якого, окрім іншого, відповідно до п.4.1 Положення повинен забезпечуватись відповідними рівнями цілодобового захисту, в тому числі встановленням контрольної відеокамери та ведення електронного журналу обліку відвідувачів приміщення.

В даному випадку визначальною є саме заборона посадовим особам митного поста «Доманове» на несанкціоноване знищення інформації СВК, яка була порушена, і, можливий факт порушення конкретної посадової особи зафіксований актом службового розслідування від 21.05.2015р.

Крім того, стосовно фактів неналежного проведення звірки про пропуск транспортних засобів комерційного призначення р.н.р.н. АО3197АХ/АО9087ХХ, АО3185АХ/АО9086ХХ, LC56876/LC3304P, RP54087/RP1703P, LC56923/LC3317P, суд вважає за необхідне зазначити, що на момент розгляду справи будь-яких доказів щодо в'їзду даних транспортних засобів 07.02.2015р.-08.02.2015р. (21.00-09.00), 19.02.2015-20.02.2015р. (21.00-09.00), 27.02.2015р.-28.02.2015р. (21.00-09.00) на територію України відповідачем не надано.

Державним митним комітетом Республіки Білорусь згідно листа від 06.04.2015р. №03-1-4/2525 було надано лише копії товаросупровідних документів за 2015 рік, фото, відео матеріали, а також інформацію щодо проведення митних оглядів в пункті пропуску «Мокрани» не надано.

Управлінням ДАІ УМВС України у Волинській області на запит Волинської митниці ДФС від 02.04.2015р. №2192/03-70-26-03 надано відповідь від 16.04.2015р. №11/1937 відповідно до якої фактів фіксації системою відеоконтролю «Рубіж» на території Волинської області та України вищевказаних транспортних засобів протягом 2015 року (станом на 10.04.2015р.) не встановлено (а.с.38 - зворот).

Згідно з даними службового розслідування (акт від 21.05.2015р.) по транспортних засобах р.н.р.н. АО3197АХ/АО9087ХХ, АО3185АХ/АО9086ХХ, LC56876/LC3304P зафіксовано лише виїзд з митної території України (у грудні 2014 - січні 2015 року), а по транспортному засобу р.н. RP54087/RP1703P - не зафіксовано інформації про будь-які перетини митного кордону України в період з 01.01.2015р. по 13.05.2015р.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки грубого порушення трудових обов'язків, а тому перевіряючи у відповідності до вимог частини третьої статті 2 КАС України рішення відповідача як суб'єкта владних повноважень щодо звільнення позивача з митних органів України, суд дійшов висновку, що таке рішення прийнято необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, небезсторонньо (упереджено) та нерозсудливо, непропорційно, тобто без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 було незаконно звільнено з митних органів України, тому, виходячи із наданих статтею 162 КАС України повноважень, адміністративний позов слід задовольнити повністю шляхом прийняття постанови про визнання протиправними та скасування наказів Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_1М.» повністю та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині звільнення ОСОБА_1, головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, поновлення ОСОБА_1 на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС з 09.06.2015р. та стягнення з Волинської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 2689,20 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

При цьому, суд виходить із розміру середньоденної заробітної плати зазначеного у довідці Волинської митниці ДФС № 5/44-982 від 07.07.2015р. за останні два місяці роботи (2174,34 грн. + 1747,42 грн. = 3921,76 грн. / 35 днів = 112,05 грн.)

Враховуючи, що час вимушеного прогулу становить 24 робочі дні, при цьому, судом встановлено, що позивач після звільнення з митних органів України ніде не працював, в центрі зайнятості на обліку не перебував, тому заробітна плата за час вимушеного прогулу складає 2689,20 грн. (112,05 грн. х 24 робочі дні = 2689,20 грн.), яку слід стягнути з Волинської митниці ДФС.

Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць та про поновлення на посаді у відносинах публічної служби. Отже, постанову суду в частині поновлення позивача на посаді та стягнення з Волинської митниці ДФС на користь позивача заробітної плати за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць в розмірі 2353,05 грн., необхідно звернути до негайного виконання.

Керуючись статтями 2, 69-72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Кодексу законів про працю України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністативний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними і скасувати накази Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_1М.» повністю та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині звільнення ОСОБА_1, головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

Поновити ОСОБА_1 на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС з 09.06.2015р.

Стягнути з Волинської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 2689 (дві тисячі шістсот вісімдесят дев'ять) грн. 20 коп. середнього заробітку за час вимушеного прогулу .

Постанову суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць в розмірі 2353 (дві тисячі триста п'ятдесят три) грн. 05 коп. звернути до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається сторонами протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено17 липня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Дмитрук