Постанова від 05.06.2009 по справі 2-а-5668/08/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2009 року № 2-а-5668/08/0970

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Бітківській Г.П.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1.,

представника відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_4 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

07.04.2008 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_4 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій застосованих за порушення ЗУ “Про автомобільний транспорт”.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата фінансових санкцій.

Представники відповідача проти задоволення позову заперечили, суду пояснили, що міське комунальне підприємство ”Надвірнашляхбуд” згідно Статуту та ліцензійної діяльності виконує будівельні роботи по ремонту та благоустрою м.Надвірна згідно з плану соціально-економічного розвитку міста. Зазначили, що засновником майна підприємства являється Надвірнянська міська рада. Всі роботи, які проводить міське комунальне підприємство ”Надвірнашляхбуд” фінансуються з міського бюджету.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2, який являється директором підприємства, суду пояснив, що міське комунальне підприємство ”Надвірнашляхбуд” в підпорядкуванні Надвірнянської міської ради. Основним завданням якого є ремонт доріг. Підприємством перевозилось на території м.Надвірна відсів для власних господарських потреб. Зазначив, що

Вислухавши представників сторін, свідка, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку, що в задоволені позову слід відмовити з наступних мотивів.

Як було встановлено в судовому засіданні міське комунальне підприємство ”Надвірнашляхбуд” являється автомобільним перевізником відповідно до ЗУ “Про автомобільний транспорт”.

Статтею 48 ЗУ “Про автомобільний транспорт” визначено перелік документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення.

Як було встановлено в судовому засіданні 27.03.2007 року відповідач здійснював виробниче завдання по місцевому технологічному переміщенню матеріалів, а саме відсіву за маршрутом франкосклад-об'єкт. Відстань перевезення франкосклад-об'єкт в межах Надвірнянської міської ради може становити від 50 до 2000 метрів. Дане перевезення здійснювалось згідно шляхового листа № 87 від 27.03.2007 року.

Згідно п.2 ч.1 ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, Надвірнянською міською радою, якій підпорядковане міське комунальне підприємство ”Надвірнашляхбуд” не передбачається заповнення товарно-транспортних накладних на технологічні місцеві перевезення. Штатним розписом підприємства, який складається та затверджується Надвірнянською міською радою не передбачено посадової одиниці медичного персоналу по випуску автотранспорту, що знаходяться на балансі Надвірнянської міської ради, із-за недостатнього фінансування місцевого бюджету і передані міському комунальному підприємству ”Надвірнашляхбуд” у розпорядження і користування.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.4 ст.47 ЗУ “Про автомобільний транспорт” правила технологічних перевезень вантажів транспортними засобами затверджуються керівництвом виробничого об'єкта.

На підставі ЗУ “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Строк подання заяви про апеляційне оскарження рахується з 12.06.09, як дня складення постанови у повному обсязі.

Суддя В.Д. Гундяк