Справа № 462/2238/15-п Головуючий у 1 інстанції: Колодяжний С.Ю.
Провадження № 33/783/318/15 Доповідач: Пешков М. І.
07 липня 2015 року місто Львів
Апеляційний суд Львівської області в складі: судді Пешкова М.І., вивчивши апеляційну скаргу представника - ОСОБА_1 - на постанову судді Залізничного районного суду міста Львова від 11 червня 2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ст. 172-7 КУпАП, -
цією постановою:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого директором з аеродромно-технічного забезпечення та виробництва ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" ім. Данила Галицького", зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП та обрано йому стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. Також, з ОСОБА_2 стягнуто на користь держави 36,54 грн. судового збору.
Згідно з постановою суду, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді тимчасово виконуючого обов'язки генерального директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького», що знаходиться по вул. Любінська, 168 у м. Львові, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч інтересам служби та держави, використовуючи свої службові повноваження, виніс наказ від 30.09.2014 року № 42-з, яким встановив одноразове матеріальне заохочення за результатами господарської діяльності працівникам підприємства, в тому числі і собі, в зв'язку з чим виникла суперечність між його майновими інтересами і службовими повноваженнями, наявність якої могла вплинути на об'єктивність та неупередженість при прийнятті рішень, тобто конфлікт інтересів, і не повідомив невідкладно безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, як передбачено ч.1 ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 172-7 КУпАП.
На дану постанову судді, представник особи щодо якої складено протокол про порушення митних правил ОСОБА_2 - ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу у якій просить постанову Залізничного районного суду від 11.06.2015 року скасувати та закрити провадження у справі.
В мотивах апеляційної скарги зазначає, що постанова суду першої інстанції є необґрунтованою та такою, що винесена з порушенням норм процесуального та матеріального права.
Також, ОСОБА_3 звертає увагу на те, що ОСОБА_2І жодної участі у спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету, під час якого було вирішено підготувати наказ про одноразове матеріальне заохочення працівників підприємства за результатами господарської діяльності (протокол №17 від 29.09.2014 року).
Окрім цього, порядок надання одноразової матеріальної допомоги визначений Положенням про одноразове матеріальне заохочення працівників ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" ім. Данила Галицького", яке затверджене наказом №345 від 26.09.2014 року та погоджено з профспілкою, в якому п.5.2 цього Положення передбачено, що надання одноразового матеріального заохочення за результатами господарської діяльності підприємства проводиться на підставі протоколу спільного засідання адміністрації та профкому підприємства та оформляється наказом Генерального директора, який готує відділ організації праці та заробітної плати. А відтак, наказ №42-з від 30.09.3014 року було піписано виключно на підставі протоколу спільного засідання адміністрації та профкому підприємства від 29.09.2014 року №17, яким встановлено матеріальне заохочення для кожного (в т.ч. і ОСОБА_2І.) працівника підприємства. Зазначений наказ не являється рішенням про встановлення одноразового матеріального заохочення, а згідно якого проводиться інша дія, яка є вторинною - виплата заохочення згідно з протоколом спільного засідання, що необхідно для проведення цього бухгалтерією підприємства.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути представнику ОСОБА_1 з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим його представником або на неї може бути внесено протест прокурора.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційну скаргу на постанову судді Залізничного районного суду міста Львова від 11 червня 2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 172-7 КУпАП, було подано представником ОСОБА_2 - ОСОБА_1, який додав до апеляційної скарги копію довіреності серії НАН № 383896, на представництво інтересів ОСОБА_2, оформлену відповідно до положень ЦПК України.
Відповідно до даної апеляційної скарги, вона складена від імені ОСОБА_2, однак підписана його представником ОСОБА_1
Згідно ст.271 КУпАП захисником у справі про адміністративне правопорушення може бути адвокат чи інший фахівець в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Представник ОСОБА_3 таким не являється, оскільки не подав документів, які б надавали йому право здійснювати повноваження захисника в справі про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з наведеним, всупереч ст.ст. 294, 271 КУпАП, апеляційна скарга на постанову судді Залізничного районного суду міста Львова від 11 червня 2015 року подана особою, яка не має на це права.
Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд, -
відмовити представнику ОСОБА_1 у прийнятті апеляційної скарги на постанову судді Залізничного районного суду міста Львова від 11 червня 2015 року, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП і на останнього накладено адміністративне стягнення.
Апеляційну скаргу повернути представнику ОСОБА_1
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Львівської області ОСОБА_4