Рішення від 13.07.2015 по справі 457/698/14-ц

Справа № 457/698/14-ц

провадження №2/457/180/15

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2015 року м. Трускавець

Трускавецький міський суд Львівської області

в складі: головуючої-судді ОСОБА_1

з участю секретаря Луцької І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Трускавці цивільну справу за позовом Спільного підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» в особі філії «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за надання послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів,-

ВСТАНОВИВ:

Спільне підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» в особі філії «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» звернулося до Трускавецького міського суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за надання послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів за період з листопада 2010 року по лютий 2014 року в розмірі 962,32 грн., індексу інфляції - 8,25 грн., 3 % річних - 44,85 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що 05.07.2010 року рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради №189 «Про визначення виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Трускавець» було визначено «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» СП ТзОВ «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» виконавцем послуг зі збирання та вивезення твердих побутових відходів у м. Трускавець. Відповідач отримує послуги з вивезення побутових відходів, які надає позивач, однак їх не оплачує, в зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість в сумі 962,32 грн. Внаслідок не виконання відповідачем зобов'язань за надані послуги позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за надання послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів за період з листопада 2010 року по лютий 2014 року в розмірі 962,32 грн., індексу інфляції - 8,25 грн., 3 % річних - 44,85 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак від нього надійшла заява в якій він позов підтримав та просив його задовольнити, розгляд справи просив проводити за його відсутності.

Відповідачка ОСОБА_3 та її представник проти задоволення позову заперечили, суду пояснили, що за адресою: м. Трускавець, вул. Івасюка, 15/88а, за якою їй нібито надаються послуги із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, ні вона, ні члени її сім'ї не проживають з 2006 року, оскільки квартира не придатна для проживання згідно рішення Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 11.03.2011 року, відтак вказаними послугами вони не користуються. Вважає, що в позивача відсутні правові підстави для стягнення заборгованості, оскільки між ними не укладено відповідний договір.

Будучи допитаною в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 показала, що вона працює сімейним лікарем та обслуговує територію вул. Івасюка у м. Трускавці, де зареєстрована ОСОБА_3 Приблизно 10 років тому був виклик від ОСОБА_3 Коли вона прийшла в квартиру, то зафіксувала в сина ОСОБА_3 високу температуру, опалення в квартирі не було, умов для проживання не було. Наскільки їй відомо ОСОБА_3 не проживає у квартирі №88а по вул. Івасюка, 15 у м. Трускавці десь приблизно 6-8 років у зв'язку з незадовільними умовами. Коли сім'я ОСОБА_3 потребує медичної допомоги, то приходить до неї на прийом.

Будучи допитаним в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 показав, що він проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто фактично є сусідом ОСОБА_3, окрім того є депутатом міської ради. Сім'я ОСОБА_3 приблизно 8 років не проживає за місцем своєї реєстрації, оскільки в квартирі відсутні умови для проживання. Вона інколи навідується в квартиру, однак там ніхто не проживає, оскільки це підвальне приміщення, яке перебуває в незадовільному стані.

Заслухавши відповідачку та її представника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити із наступних підстав.

Відповідно до ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка у встановленому порядку визнана виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Збирання та перевезення побутових відходів у межах певної території здійснюється юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах, спеціально обладнаними транспортними засобами. Рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради Львівської області від 05 липня 2010 року № 189 «Про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Трускавець» виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Трускавець визначено філію «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» СП ТзОВ «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» та зобов'язано філію «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» СП ТзОВ «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» укласти договори з КП «Наше місто», населенням, підприємствами, установами організаціями про надання послуг зі збирання та вивезення твердих побутових відходів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Стаття 13 цього ж Закону визначає, що до житлово-комунальних послуг серед іншого відноситься вивезення побутових відходів. Тому сторони мали укласти договір, відповідно до якого позивач надає послуги, а відповідач оплачує за виконання наданих послуг.

Відповідно до ч. 3 ст. 626 ЦК України договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами, лише в тому випадку, коли він укладений або коли одна зі сторін погоджується з умовами договору, запропонованими іншою стороною.

Згідно із ч.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

У даних правовідносинах важливим є саме момент укладення договору. Відповідно до ч. 1 ст. 638 договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Як вбачається з матеріалів справи, філією «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» СП ТзОВ «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» не скеровувалося на адресу ОСОБА_3 листа з пропозицією укласти договір. Однією із засад цивільного судочинства є свобода договору, що передбачає вільний вибір умов договору, сторони на власний розсуд визначають зміст цього договору, визначають його конкретні умови. Відповідно до ч. 3 ст. 639 ЦК України письмовий договір є укладений з моменту його підписання двома сторонами, чого зроблено не було.

У свою чергу, згідно з правовим висновком Верховного Суду України (справа № 6-110цс12 від 10.12.2012 року) у спорі про зобов'язання споживача укласти договір про надання житлово-комунанльних послуг встановлено, що оскільки виконавцем такі послуги надаються, однак споживач ухиляється від укладення договору на надання житлово-комунальних посуг, який підготовлений виконавцем відповідно до типового договору, суд ухвалює рішення про визнання такого договору укладеним. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч. 3 ст. 6, ст.ст. 627, 630 ЦК України та ст.ст. 19, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Як вбачається з матеріалів справи, представник позивача не довів надання відповідачеві послуг зі збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Розрахунок ціни позову щодо надання послуг з вивезення твердих побутових відходів не підтверджує факту надання послуг позивачем та отримання таких послуг відповідачем.

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо). Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Статтями 20, 21 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначені права та обов'язки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов'язком - оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обов'язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Представник позивача не довів факту надання відповідачу послуг зі збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_3 не проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/88а з 2006 року. Квартира рішенням Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 11.03.2011 року визнана непридатною для проживання. Крім того, факт не проживання ОСОБА_3 у вищевказаній квартирі підтверджується матеріалами про виконання перевірки за місцем проживання громадянки ОСОБА_2, а саме: рапортом ДІМ Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області ОСОБА_6 від 09.07.2015 року, поясненнями ОСОБА_7 від 09.07.2015 року, поясненнями ОСОБА_8 від 09.07.2015 року, а також показами свідків даними в судовому засіданні ОСОБА_4, ОСОБА_5 Відтак суд приходить до переконання, що послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів відповідачка від позивача не одержувала, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

З огляду на вищевикладене, за таких обставин суд дійшов висновку про безпідставність заявленого позову.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

В позові Спільного підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» в особі філії «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за надання послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Трускавецький міський суд Львівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: ОСОБА_1