Ухвала від 25.12.2013 по справі 457/1984/13-а

Справа № 457/1984/13-а

провадження №2-а/457/91/13

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

25.12.2013 м. Трускавець

Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Василюк Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції про зобов'язання державного виконавця відділу ДВС Трускавецького міського управління юстиції призначити рецензування звіту про оцінку квартири № 37, що по вул. Стебницькій, 74 в м. Трускавець Львівської області, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до відділу державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції про зобов'язання державного виконавця відділу ДВС Трускавецького міського управління юстиції призначити рецензування звіту про оцінку квартири № 37, що по вул. Стебницькій, 74 в м. Трускавець Львівської області.

Даний адміністративний позов не відповідає вимогам п. 4 ч. 1 та ч. 2 ст. 106 КАС України, а саме ОСОБА_1 не надає жодних доказів на підтвердження того, що він звертався до відділу ДВС Трускавецького міського управління юстиції для одержання результатів оцінки майна, не долучає до матеріалів позову звіт про оцінку майна, який він просить зобов'язати державного виконавця рецензувати.

Крім того відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 5 від 21.05.2012 року «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» перевіряючи законність дій державного виконавця, пов'язаних з оцінкою майна боржника, суд повинен перевірити відповідність цих дій положенням статті 58 Закону України «Про виконавче провадження». При цьому необхідно враховувати, що визначення вартості майна боржника проводиться державним виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна. Для оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який провадить свою діяльність відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно або якщо боржник чи стягувач заперечує проти передачі арештованого майна боржника для реалізації за ціною, визначеною державним виконавцем, державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для проведення оцінки майна. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки, вони мають право подати державному виконавцю заперечення, що є підставою для призначення рецензування звіту про оцінку майна. У разі незгоди з оцінкою, визначеною за результатами рецензування, сторони мають право оскаржити її в судовому порядку.

Відповідно до ст.. 108 ч. 1 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати ОСОБА_1 строк для виправлення вказаних недоліків.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 165 КАС України, с у д д я,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції про зобов'язання державного виконавця відділу ДВС Трускавецького міського управління юстиції призначити рецензування звіту про оцінку квартири № 37, що по вул. Стебницькій, 74 в м. Трускавець Львівської області - залишити без руху, надавши ОСОБА_1 строк до 10.01.2014 року для усунення вказаних недоліків та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде вважатись неподаним та повернутий ОСОБА_1.

Ухвала може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_2

Попередній документ
46921104
Наступний документ
46921106
Інформація про рішення:
№ рішення: 46921105
№ справи: 457/1984/13-а
Дата рішення: 25.12.2013
Дата публікації: 21.07.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Трускавецький міський суд Львівської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері:; виконавчої служби та виконавчого провадження