Справа №451/860/15-п
Провадження № 3/451/216/15
іменем України
17 липня 2015 року
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли від Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, розлучений, ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючий, народився та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності притягався 20.10.2014 року по ст.187 ч.2 КУпАП та 15.04.2015 року по ст.173-2 ч.2 КУпАП,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 187 ч.2 КУпАП,-
26 травня 2015 року ОСОБА_1, близько 22 годині 30 хвилин в с.Яструбичі по вулиці Зелена 44, був відсутній по місцю свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Зазначені дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ст.187 ч.2 КУпАП України, як порушення адміністративного нагляду, що підтверджується протоколом серії ЛВ № 002014 про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 року, складеним дільничним інспектором Радехівського РВ ГУМВС України у Львівській області старшим лейтенантом міліції ОСОБА_3
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно п.3.2. Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2013 року за № 1829/24361 (далі - Інструкція) передбачено, що з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено до ОВС (адміністративного будинку ОВС, приміщення громадського пункту охорони порядку, дільничного пункту міліції).
Протокол про адміністративне правопорушення складається у місці вчинення адміністративного правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено до ОВС (адміністративного будинку ОВС, приміщення громадського пункту охорони порядку, дільничного пункту міліції).
Адміністративне правопорушення було вчинене 26.05.2015 року, повідомлення про подію було зафіксовано у Радехівському РВ ГУМВС України у Львівській області 26.05.2015 року, а протокол про адміністративне правопорушення складено 10.07.2015 року, тобто через 1,5 місяця з моменту вчинення події, що явно не відповідає вимогам п. 3.2. Інструкції та КпАП України.
Згідно п. 3.7. Інструкції не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 року за №002014 наявні виправлення відомостей, щодо року народження, а також зазначені нечіткі дані номеру паспорта громадянина України.
Відповідно до п. 3.9. Інструкції при складанні протоколу зазначаються:
- посада, спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол, а у протоколі про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 року за №002014 не зазначено ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол, вказані лише ініціали, що явно не відповідає вимогам;
- відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (зазначаються повністю (без скорочення) її прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць і рік народження; місце народження; місце проживання; місце реєстрації, номер телефону; найменування підприємства, установи, організації, де працює (її посада) або навчається особа; документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі й назва ОВС, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток), дата видачі й найменування підприємства, установи, організації, що його видали); відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності)), однак у протоколі про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 року за №002014 при встановлені особи міститься виправлення у дані народження особи та нерозбірливо зазначено номер паспорта особи.
Керуючись ст.ст.256, 268,278,283 КУпАП, суддя -
повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.187 ч.2 КУпАП до Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області для належного їх оформлення.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя ОСОБА_4