73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"25" листопада 2011 р. 11 год.32 хв.Справа № 2-а-2368/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Танській Л.С., за участю представника позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 < 3-я особа > про повернення коштів матеріального забезпечення,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач), в якому просить стягнути з відповідача 8557,07 грн. В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач перебував на обліку у Херсонському міському центрі зайнятості та йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю з 02.10.09 по 25.03.10 роки. За результатами перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" акт № 1412/р-2 від 09.12.10р, встановлено, що відповідач в період перебування на обліку у Херсонському міському центрі зайнятості як безробітний відновився до зайнятого населення працював по трудовому договору з ХВКП ДП "Укрдіппродор". У зв'язку з чим відшкодуванню підлягає сума отриманої допомоги з дня надання відповідачу статусу безробітного, яка складає 8557,07 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував, вказуючи на те, що згідно трудової угоди від 10.03.09р. №3 відповідач прийняв на себе лише зобов'язання надати юридичні послуги, які виконав 21.07.09р., що підтверджується рішенням Господарського суду Херсонської області від 21.07.09 у справі №10/138-пд-09, у трудових відносин з ДП "Укрдіпродор" під час перебування на обліку в центрі зайнятості не перебував. На підставі викладеного просить відмовити у задоволенні даного позову.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: відповідно до Положення про Херсонський міський центр зайнятості, затвердженого директором обласного центру зайнятості від 28.08.2007 року, Херсонський міський центр зайнятості є місцевим органом виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що у Херсонському міському центрі зайнятості з 02.10.09 року, перебував на обліку ОСОБА_2, на підставі наказу № НТ091009 Херсонським міським центром зайнятості йому було надано статус безробітного та призначено і розпочато виплату допомоги по безробіттю з 09.10.09р. З правами та обов'язками безробітного ОСОБА_2, ознайомлено на інформаційному семінарі 09.10.09р. Згідно наказу Херсонського міського центру зайнятості від 25.03.10 року № НТ100325 ОСОБА_2, знято з обліку і виплата допомоги по безробіттю припинена, у зв'язку з поданням відповідачем заяви про відмову від послуг служби зайнятості.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на припинення дії трудової угоди №3 від 10.03.2009 року одразу після закінчення проведення досудової претензійної роботи, представлення інтересів ДП "Укрдніпродор", оскільки однією з ознак закінчення договірних відносин є оплата за виконану роботу. В данному випадку це укладення акту виконаних робіт, який фактично підписано сторонами 26 жовтня 2009 року. Дана обставина вказана як в трудовій угоді №3 від 10.03.2009р., так і в акті виконаних робіт від 26.10.2009 року.
Таким чином , суд приходить до висновку, що в даному випадку договірні відносини закінчились 26 жовтня 2009 року.
Відповідно до акта перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1412/р-2 від 09.12.10р., згідно відповіді ХВКП ДП "Укрдіпродор" від 30.11.10 №03-13/78, копії трудової угоди від 10.03.09 №3, акту приймання виконаних робіт від 26.10.09р., встановлено, що ОСОБА_2, відносився до зайнятого населення, а саме працював з 10.03.09 по 26.10.09 роки за трудовою угодою від 10.03.09р. № 3 з ХВКП ДП "Укрдіппродор" та водночас перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітний.
27.01.11 року директором Херсонського міського центру зайнятості прийнято наказ №110127, щодо повернення коштів наданих ОСОБА_2, як допомога по безробіттю у період з 09.10.09 по 25.03.10 роки в сумі 8557,07 грн. Листом від 28.01.11р. за № 08-11/336 Херсонським міським центром зайнятості було запропоновано відповідачу добровільно повернути кошти, даний лист відповідач отримав, але на день розгляду справ суму боргу у добровільному порядку не сплатив.
Згідно п. 20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних» затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України № 219 від 14.02.2007 року, зняття з обліку громадян, зареєстрованих державною службою зайнятості як таких, що шукають роботу, і безробітних відбувається з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
У п.1 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідач перебуваючи на обліку в центрі зайнятості порушив вимоги ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - не надав до центру зайнятості відомості про укладення цивільно-правової угоди. Згідно з п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пп. 1 п. 20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 219 від 14.02.2007 року громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.
Відповідач був попереджений, що в разі отримання допомоги по безробіттю незаконним шляхом (отримання заробітку, доходу, пенсії, проходження очного курсу навчання в навчальному закладу; приховування факту працевлаштування та в інших випадках) і відмови від добровільного повернення службі зайнятості суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю цю суму буде стягнено в судовому порядку.
Згідно ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, суд встановив, що заборгованість ОСОБА_2 перед Херсонським міським центром зайнятості складає 8557,07 грн.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (17.03.1964 р/н., ідентифікаційних номер НОМЕР_1) на користь Херсонського міського центру зайнятості (73027, м. Херсон, вул. Р.Люксембург 7-а, р/р 37173001004936, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код 35219574) заборгованість в сумі 8557 (вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят сім) грн. 07 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 30 листопада 2011 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.2.3