Постанова від 22.11.2010 по справі 2-а-3335/10/1970

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ

Справа № 2-а-3335/10/1970

22 листопада 2010 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Загорського О.О. при секретарі Сень Є.В., Костецькій Н.Т, представника позивача - ОСОБА_1, представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Тернополі адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Управління Державного департаменту України з питань виконання, покарань у Тернопільській області про стягнення 45987,06 грн. у дохід Державного бюджету України.

ВСТАНОВИВ:

КРУ в Тернопільській області (далі - Позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом

до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань Тернопільській області (далі - Відповідач) про зобов'язання відповідача виконати п. З вимог - провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів в сумі 38995,58 грн., в іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 133-136 Кодексу законів про працю України; зайво виплачені кошти за 2008-2009 роки в сумі 34524,82 грн. перерахувати в дохід Державного у бюджету України ;

- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів та зарахувати в рахунок майбутніх платежів кошти в сумі 2696,04 грн.; зайво "перераховані в фонди кошти за 2008-2009 роки в сумі 11462,24 грн. перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Заявою від 08.11.10р. керуючись ст. 137 КАСУ, КРУ змінює позовні вимоги, відмовившись від зобов'язання Відповідача а) провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів в сумі 38995,58 грн. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 133-136 Кодексу законів про працю України; б) зайво перераховані кошти за 2008-2009 роки в сумі 11462.24 грн. перерахувати в дохід Державного бюджету України. Просить - стягнути з відповідача кошти в сумі 45987 грн. 06коп. в дохід Державного бюджету України.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити з мотивів викладених у позовній заяві, заяві від 08.11.10р. про зміну позовних вимог. Зазначив, що Актом ревізії від 02.07.10р. охоплено період після 2005р.

Представники відповідача просили відмовити в задоволенні позову, надали пояснення аналогічні долученому до матеріалів справи запереченню на позовну заяву та вказали, що позивач не вправі трактувати норм закону, що аналогічні нарахування проводяться в їх системі інших областях і працівники КРУ не вважають це порушенням, що такі ж нарахування проводяться і в міліції, і в прокуратурі, і в СБУ - даного твердження не спростував і представник позивача.

Заслухавши пояснення представників, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення виходячи з наступного -

Судом встановлено, що Позивачем проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Відповідача за період з 01.01.2008 по 01.04.2010 року. За наслідками ревізії складено акт від 02.07.2010 № 08-22/15.

Ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 p. N 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» визначено - до вислуги років особам офіцерського складуЗбройних Сил, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Цивільної оборони України та інших військових формувань, створених Верховною Радою України безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту, а також особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби України при призначені згідно з пунктом "а" статті 12 закону України "Про пенсійне забезпечення військ та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" (2262-121) додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.

Державний Департамент України з питань виконання покарань вихідним №9/2-5259 від 23.12.04р. начальникам структурних підрозділів центрального апарату Департаменту та при Департаменті, управлінь (відділів) Департаменту в АР Крим, областях, місті Києві та Київській області, місті Севастополі, керівникам навчальних закладів - щодо окремих питань стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам начальницького складу кримінально-виконавчої системи вказав -

У зв'язку із запитами щодо застосування пункту 2 Інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і на складу кримінально-виконавчої системи, затвердженої наказом Департаменту від 04. 12.2004р. (зареєстрований Міністерством юстиції України 20.12.2004 за № 1607/10206). Державний департамент України з питань виконання покарань роз'яснює -

Пунктом 5 Прикінцевих положень Кримінально-виконавчого кодексу України визначено , що на осіб рядового і начальницького складу кримінально виконавчої системи поширюється порядок і умови проходження служби та грошового забезпечення, передбачені для органів внутрішніх справ.

Листом МВС України від 23.07.2004 p. № 8843/JI6 встановлено, що для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ зараховуються періоди служби (роботи), які враховуються для призначення пенсій за вислугу років відповідно до пунктів_1_та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей".

З огляду на зазначене, відповідним комісіям Департаменту, територіальних органів управління, установ та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи провести перерахунок стажу служби для виплати з 1 січня 2005р. відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу згідно з пунктами 1і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393.

Приходячи до переконання про відмову в задоволенні позову судом враховано вище вказане

- що представником позивача не доведено беззаперечними доказами порушення відповідачем п. 2 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17.07.1992 № 393;

- не спростовано тверджень представників відповідача що аналогічні нарахування проводяться в їх системі і в інших областях, і працівники КРУ не вважають це порушенням, що такі ж нарахування проводяться і в міліції, і в прокуратурі, і в СБУ.

Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань №253 від 19.07.10р. Про внесення змін до наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04.12.2004 №224 - зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.09.10р. вказано-

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. № 1294 « Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб і начальницького складу та деяких інших осіб" -

Унести до наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04.12.2004 № 224 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2004 за № 1607/10206 зокрема і такі зміни як те, що -

"Відповідно до пунктів 2 та 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та з метою подальшого вдосконалення порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби".

Пункт 2 Інструкції викласти у такій редакції: "2. Обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу здійснюється відповідно до пунктів 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07. 92 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей".

Згідно вимог ст.ст. 69,70 КАСУ доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких окружний адміністративний суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2,7,11,70-72,79,86,143,158-163,167 КАСУ суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області про стягнення 45987,06 грн. у дохід Державного бюджету України - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

/ В повному обсязі постанова складена 24.11.10р./

Головуючий суддя Загорський О.О.