Херсонський окружний адміністративний суд
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
30 березня 2010 р.Справа № 2а-6854/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшкова В.М.,
при секретарі: Роман О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ПП Красикової ОСОБА_1
до ОСОБА_2 головного державного податкового ревізора-інспектора ДПА ОСОБА_3 - головного державного податкового ревізора-інспектора ДПА у Херсонській області Державної податкова інспекція у м. Херсоні
про визнання неправомірними дії посадових осіб, та скасування акту та застосованих штрафних санкцій,
встановив:
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 головного державного податкового ревізора-інспектора ДПА, ОСОБА_3 - головного державного податкового ревізора-інспектора ДПА у Херсонській області, Державної податкова інспекція у м. Херсоні. Про визнання неправомірними дії посадових осіб ДПА у Херсонській області при проведенні перевірки, скасування акт перевірки №21190112/2306 від 15.03.2008 як незаконний, скасування рішення ДПІ у м. Херсоні про застосування штрафних фінансових санкцій №0006652307 від 01.09.2008.
Згідно з абз. 2 п. 1.3 Порядку № 327 акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання, акт фіксує дії посадових осіб податкової служби при проведенні перевірки. В зазначеному пункті Порядку № 327 мова йде саме про акт, як джерело інформації для прийняття рішення податковим органом за результатами проведеної ним перевірки, а не судового рішення. Акт перевірки не має юридичного характеру, оскільки безпосередньо не стосується прав і обов'язків платника податків, не містить обов'язкового для нього припису, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду. Тому не є рішенням суб'єкта владних повноважень, якими порушуються права, свободи та законні інтереси позивача, яке в силу п.1 ч.1 ст. 17 КАС України може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи зазначене, керуючись ст. 157, 160 КАС України, суд
ухвалив:
Закрити провадження в частині позовних вмиог, щодо скасування акту перевірки №21190112/2306 від 15.03.2008 як незаконного.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення, а у випадку якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то з дня отримання нею копії ухвали, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Горшков В.М.