Ухвала від 02.02.2011 по справі 2-а/1970/240/11

УХВАЛА

Справа № 2-а/1970/240/11

"02" лютого 2011 р. м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до відділу земельних ресурсів Тернопільської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування.

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2011 року ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відділу земельних ресурсів Тернопільської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування, зокрема просить винести рішення про визнання права власності на три земельні ділянки площею 0,051 га., 0,06 га., 0,009 га. загальною площею 0,12 га. з правом оформлення Державних актів на землю нового зразка в садівничому товаристві "Пролісок", що на території Великобірківської селищної ради згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ТР № 03982.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Кожна особа має право в порядку, становленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. ( ст.6 КАС України)

Згідно ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень, зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій, стягнення з відповідача-суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю, виконання зупиненої чи не вчиненої дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, своюод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Виходячи зі змісту позовних вимог, предметом спору в даному випадку є визнання права влсності на три земельні ділянки, що розташовані в садівничому товаристві "Пролісок" на території Великобірківської селищної ради Тернопільського району, тому вказаний спір повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства і не підлягає вирішенню в порядку адміністртаивного судочинства.

Пунктом 1 ч.1 ст.109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 109, ч. 1 п.1, 186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відділу земельних ресурсів Тернопільської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

копія вірна

Суддя Мартиць О.І.