Ухвала від 14.07.2015 по справі 810/3009/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 липня 2015 року 810/3009/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області третя особа - ОСОБА_2 про визнання правочину недійсним,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області третя особа ОСОБА_2 про визнання правочину недійсним.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, передбачені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З наведеної норми закону слідує, що справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби розглядаються адміністративним судом, якщо розгляд таких справ законом не віднесено до юрисдикції іншого суду.

Як слідує зі змісту позову, позивач вказує на порушення відповідачем процедури проведення прилюдних торгів та просить суд визнати недійсною постанову про призначення виконавчих дій від 18.06.2015р., однак не викладає обставин порушення норм чинного законодавства Відділом державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області при винесенні оскаржуваної постанови. Окрім того, з тексту позову слідує, що предметом позову є обставини по укладенню угоди щодо відчуження майна з прилюдних торгів ще в 2011 році. Так позивач вказує, що зазначена угода є нікчемною.

Зважаючи на зазначене, - дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки відноситься до юрисдикції загальних судів і повинна розглядатися за правилами Цивільного процесуального кодексу України.

Водночас позивач з позовною заявою подав до суду клопотання про забезпечення позову, але зважаючи на непідвідомчість справи дане клопотання має бути розглянуте в порядку Цивільного процесуального кодексу України.

Крім того, як слідує з матеріалів справи, позивачем за подання до Київського окружного адміністративного суду вказаної позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 121,80 грн., згідно квитанції від 07.07.2015.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-УІ "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області третя особа - ОСОБА_2 про визнання правочину недійсним.

2. Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачений нею судовий збір у сумі 121,80 грн.

3. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати (видати) позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Терлецька О.О.