Рішення від 07.07.2015 по справі 910/12334/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.07.2015Справа №910/12334/15

За позовом Комунального підприємства "Оболонь-Ліфтсервіс"

до Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва"

про оголошення відкритих торгів нечинними

Треті особі, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача

1)ТзДВ "Укрліфтсервіс";

2) МП "Промкомплекс" у формі ТОВ ;

3) ТОВ "Майстерліфт";

4) ПрАТ "ОТІС";

5) Київська міська рада ;

6) Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація

Суддя Ярмак О.М.

Представники :

Від позивача: Безмощук Л.Е. за дов., Корбут М.В. (директор)

Від відповідача: Риков В.В.за дов.

Від третіх осіб 1, 2, 3 4: не з'явились

Від третьої особи 5: Глобенко Л.В. за дов.

Від третьої особи 6: Палій Є.В. за дов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Пред'явлені вимоги про: 1) визнання відкритих конкурсних торгів (оголошених на загальнодержавному веб-порталі "Державні закупівлі" в бюлетні № 212 за номером 085230 від 16.03.15 р.) нечинними; 2) заборону Комунальному підприємству "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва" проводити конкурсні торги на послуги з технічного обслуговування ліфтів до закінчення терміну дії чинних підрядних договорів від 01.11.12 р. № 551, 552, 553, правонаступником яких воно є.

Ухвалою суду від 15.05.15 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 09.06.15 р.

08.06.15 р. через канцелярію суду представником позивача подано нормативно-правове обґрунтування зазначених позовних вимог щодо оголошення відкритих торгів нечинними.

Ухвалою суду від 09.06.2015 залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: 1) ТзДВ "Укрліфтсервіс" (02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 24-А, код ЄДРПОУ 05472637); 2) МП "Промкомплекс" у формі ТОВ (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 32-а, код ЄДРПОУ 21615705); 3) ТОВ "Майстерліфт" (04073, м. Київ, пров. Куренівський, 17, код ЄДРПОУ 33308688); 4) ПрАТ "ОТІС" (03062, м. Київ, вул. Чистяківська, 32, код ЄДРПОУ 14357579), 5)Київську міську раду (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) та 6) Оболонську районну в місті Києві державну адміністрацію (04205, вул. М. Тимошенка, 16).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

16 березня 2015 року в бюлетені № 212 Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва" надала оголошення на офіційному загальнодержавному веб-порталі "Державні закупівлі" про проведення відкритих торгів, предмет закупівель: код 33.12.15 - ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устаткування (Ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устаткування (послуги з повного технічного обслуговування і ремонту ліфтів))-1978, номер оголошення 085230.

Позивач - Комунальне підприємство "Оболонь-ліфтсервіс" належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та на підставі рішення Київськоїь місткої ради від 01 листопада 2012 року № 297/8581 передано до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації ( п.1.1. Статуту).

В 2012 році між позивачем - комунальним підприємством "Оболонь-ліфтсервіс" (підрядником) та комунальними підприємствами "Житлосервіс "Приозерне", "Житлосервіс "Оболонь", "Житлосервіс "Куренівка" Оболонського району у м. Києві (замовниками) були укладені підрядні договори №№ 551, 552, 553 від 01.11.2012р. на технічне обслуговування ліфтів та диспетчерських систем на об'єктах замовників з терміном дії до кінця 2017 року.

9 жовтня 2015 р. Київською міською радою прийнято рішення № 270/270 «Про удосконалення структури управління житлово- комунального господарства міста Києва», пунктом 13 якого вирішила реорганізувати комунальне підприємство "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району у м. Києві, комунальне підприємство "Житлосервіс "Оболонь" Оболонського району у м. Києві, комунальне підприємство "Житлосервіс "Куренівка" Оболонського району у місті Києві шляхом злиття їх в комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва» та віднести його до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

30.01.2015 здійснено державну реєстрацію юридичної особи - комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва».

В п.1.1. Статуту комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва» вказано, що останнє створено шляхом злиття комунальних підприємств "Житлосервіс "Приозерне", "Житлосервіс "Оболонь", "Житлосервіс "Куренівка" Оболонського району м.Києва відповідно до рішення Київської міської ради від 09.10.2014р. №270/270 "Про удосконалення структури управління житлово - комунального господарства міста Києва".

Позивач посилаючись на ст.58 Конституції України, ч.1ст.104, ст. 526 ЦК України, ч.І ст.33 Закону України"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" звернувся з вимогами про визнання відкритих конкурсних торгів ( оголошення на загальнодержавному веб-порталі "Державні закупівлі" в бюлетені № 212 за номером 085230 від 16.03.2015.) нечинними та заборону комунальному підприємству "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва" проводити конкурсні торги на послуги з технічного обслуговування ліфтів до закінчення терміну дії чинних підрядних договорів від 01.11.2012р. № № 551, 552, 553. правонаступником яких воно є.

Позовні вимоги мотивовані тим, що, оскільки КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва» було утворене з метою злиття комунального підприємства „Житлосервіс „Приозерне" Оболонського району у м. Києві, комунального підприємства „Житлосервіс „Оболонь" Оболонського району у м. Києві, комунального підприємства „Житлосервіс „Куренівка" Оболонського району у м. Києві, відповідач повинен бути правонаступником прав та обов'язків цих підприємств. У зв'язку з цим, зважаючи на наявність діючих підрядних договорів на технічне обслуговування та ремонт ліфтів і диспетчерских систем в будинках житлового фонду територіальної громади м. Києва, що знаходяться в Оболонському районі м. Києва, укладених між комунальними підприємствами, що реорганізуються та позивачем, останній вважає відсутніми підстави у відповідача для проведення конкурсних торгів на відповідні послуги.

Дослідивши наявні в матеріалах справи та надані в судових засіданнях докази і їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають , виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно з ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася (в тому числі шляхом реорганізації) з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Статтею 107 ЦК України врегульовано порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення. Так, частиною 2 цієї статті встановлено, що після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Підписані головою і членами комісії з припинення юридичної особи та затверджені учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи, примірники передавального акта та розподільчого балансу передаються в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, за місцем її державної реєстрації, а також в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи - правонаступника, за місцем її державної реєстрації (ч. З ст. 107 Цивільного кодексу України).

Суду не надано доказів складання передавального акту, а також здійснення інших дій щодо реорганізації комунальних підприємств „Житлосервіс „Приозерне" Оболонського району у м. Києві, „Житлосервіс „Оболонь" Оболонського району у м. Києві, „Житлосервіс „Куренівка" Оболонського району у місті Києві шляхом злиття в комунальне підприємство „Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва".

Комунальні підприємства „Житлосервіс „Приозерне" Оболонського району у м. Києві, „Житлосервіс „Оболонь" Оболонського району у м. Києві, „Житлосервіс „Куренівка" Оболонського району у місті Києві на час розгляду справи не виключені з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Згідно планів - графіків виконання організаційно - правових заходів з припинення вказаних комунальних підприємств, погоджених заступником голови Київської міської режавної адміністрації та затвердженого головою Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації складання та затвердження передавального акту повинно бути здійснене в грудні 2015 р.

Відповідно до ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно вимог статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень

Обов'язок доказування та подання доказів, відповідно до ст.33 ГПК України, розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. В даному випадку це стосувалося позивача, що мав довести факт порушення його права відповідачем та надати відповідні докази.

Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили, що відповідач порушив його право чи охоронюваний законом інтерес, розмістивши оголошення про здійснення закупівлі послуг.

Та обставина, що підрядні договори, укладені позивачем з комунальними підприємствами, є діючими, не підтверджує факту порушення відповідачем прав позивача.

За таких обставин, з огляду на недоведеність порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача з боку відповідача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, та такими, що задоволенню не підлягають.

Судові витрати, відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 33,34, 49, 75, 82-85 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Суддя О.М.Ярмак

Повне рішення складено 13.07.2015р.