Ухвала від 14.07.2015 по справі 705/3786/15-а

копія Справа №705/3786/15-а

2-а/705/138/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2015 року м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Черниш Т.О., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до ГУПФУ в Черкаській області про визнання протиправними дій ГУПФУ в Черкаській області та відмову в перерахунку пенсії за вислугою років, -

ВСТАНОВИВ:

В липні 2015 року позивач звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовною заявою до ГУПФУ в Черкаській області про визнання протиправними дій ГУПФУ в Черкаській області та відмову в перерахунку пенсії за вислугою років.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав і свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктам владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії) дій чи бездіяльності.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів ( ч. 2 ). В частині 4 ст. 99 КАС України вказано - якщо законом передбачена можливість досудового вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатом розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень..

Згідно з положеннями ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.

Таким чином, беручи до уваги викладене та той факт, що позивач пропустив строк позовної давності і в позовній заяві не ставить питання про його поновлення з наведенням обґрунтувань та доказів з приводу наявності підстав для поновлення строку позовної даності, як попущеного з поважної причини, - позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Керуючись ст. 100 КАС України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ГУПФУ в Черкаській області про визнання протиправними дій ГУПФУ в Черкаській області та відмову в перерахунку пенсії за вислугою років, залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя підпис ОСОБА_2

З оригіналом вірно: Суддя: